Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 7 maja 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.92.2021.1.KS
kwalifikacja wydatków w postaci Gwarancji płynności ponoszonych na podstawie Umowy do kup bezpośrednio związanych z przychodami ze sprzedaży biletów na autokarowy przewóz osób
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2020 r., poz. 1325 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 9 marca 2021 r. (data wpływu 12 marca 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie kwalifikacji wydatków w postaci Gwarancji płynności ponoszonych przez Spółkę na podstawie Umowy do kosztów uzyskania przychodów bezpośrednio związanych z przychodami ze sprzedaży biletów na autokarowy przewóz osób – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 marca 2021 r do tutejszego organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie kwalifikacji wydatków w postaci Gwarancji płynności ponoszonych przez Spółkę na podstawie Umowy do kosztów uzyskania przychodów bezpośrednio związanych z przychodami ze sprzedaży biletów na autokarowy przewóz osób oraz ustalenia kwestii technicznych związanych z potwierdzeniem sposobu dokumentowania poniesionych wydatków, które Wnioskodawca zamierza zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:
A Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca), będąca czynnym podatnikiem podatku VAT, prowadzi działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług autokarowego przewozu osób. Spółka prowadzi przedmiotową działalność na podstawie zezwolenia na wykonywanie dalekobieżnej komunikacji autokarowej. Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej, w celu realizacji usług przewozu osób, Spółka nabywa od podmiotów trzecich (dalej: Buspartnerzy) usługi transportowe, które wykonywane są przez Buspartnerów przy pomocy należących do nich autokarów oraz zatrudnionych przez Buspartnerów kierowców. W założonym modelu biznesowym Spółka dokonuje sprzedaży biletów autokarowych we własnym imieniu i na własny rachunek na podstawie uzyskanego zezwolenia, według rozkładu jazdy ustalonego przez Spółkę, natomiast fizyczny przewóz osób (klientów Spółki) realizowany jest przez Buspartnerów na zlecenie Spółki w jej imieniu i na jej rachunek, co jednak nie narusza gospodarczej i prawnej niezależności Spółki oraz Buspartnerów. Zakup usług transportu osób od Buspartnerów jest Spółce niezbędny do uzyskiwania przychodów z tytułu świadczenia usług autokarowego przewozu osób na rzecz klientów Spółki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right