Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 23 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.71.2021.1.JS

działalność badawczo-rozwojowa: definicja, koszty kwalifikowane

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1325) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 24 lutego 2021 r. (data wpływu 24 lutego 2021 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w przypadku Projektów B+R, tj. projektów dofinansowanych ze środków zewnętrznych, np. z funduszy europejskich lub budżetu państwa, Koszty kwalifikowane nieobjęte finansowaniem, tj. niezwrócone Wnioskodawcy w żadnej formie, a stanowiące Koszty kwalifikowane w rozumieniu art. 18d ust. 2 ustawy o CIT, mogą stanowić przedmiot odliczenia przez Wnioskodawcę, o którym mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 lutego 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.

We wniosku przedstawiono następujące stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

A. sp. z o.o. (dalej jako: „ „Spółka”) jest firmą projektującą i produkującą maszyny dedykowane dla takich branż jak: kosmetyczna, chemiczna, farmaceutyczna czy spożywcza.

Cały proces produkcji od fazy koncepcyjnej, poprzez projektowanie, wytworzenie i montaż odbywa się w zakładzie Spółki.

W portfolio Spółki można wyróżnić następujące produkty:

  1. Zakręcarki – są to wydajne i uniwersalne urządzenia do automatycznego zakręcania opakowań. Ich zadaniem jest szczelne zamknięcie opakowań, wcześniej napełnionych na linii dozującej. Zakręcanie może odbywać się w trybie ciągłym, produkcyjnym w trakcie przejazdu opakowania bądź start-stopowym.
  2. Etykieciarki – maszyny dostosowane niemal do każdego kształtu opakowań (również do tych nietypowych) wykonanych z różnych materiałów: szkło, PET, PE czy HDPE. Możliwa jest praca z różnymi surowcami etykiet: papierowymi, foliowymi, transparentnymi czy metalizowanymi. Etykieciarki półautomatyczne przeznaczone są do krótkich serii produktów i częstych zmian formatów. Automatyczne maszyny etykietujące stanowią element linii produkcyjnej, etykietowanie opakowań z ich udziałem jest szybkie i efektywne. Etykieciarki mogą być dostarczone jako jednostkowe urządzenia lub jako składnik wyposażenia linii konfekcjonującej.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00