Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.891.2020.3.KP
W zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 grudnia 2020 r. (data wpływu 16 grudnia 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box) – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 grudnia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek – uzupełniony 29 grudnia 2020 r. oraz 2 marca 2021 r. – o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest podmiotem posiadającym nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium RP. Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest świadczenie usług IT, w szczególności szeroko pojęta działalność programistyczna.
Podatnik od kwietnia 2019 roku na podstawie umowy B2B z kontrahentami realizuje działalność badawczo-rozwojową, tworząc i ulepszając aplikacje internetowe.
Wnioskodawca w ramach współpracy uczestniczył w następujących projektach: (…).
Wnioskodawca zbudował (…) dla Aplikacji (…). Funkcjonalność tej aplikacji polegała na tym, iż administrator Aplikacji mógł dodawać niezależnie od użytkowników nowe dostępne tematy lekcji. Stworzony (…) służył do akceptacji nowych użytkowników oraz rozwiązywania ewentualnych sporów i niedomówień. W powyższym panelu można dodawać, usuwać oraz zawieszać użytkowników. Tym samym był on centrum sterowania, Aplikacja od strony administracyjnej. Ponadto za pomocą wykresów oraz statystyk można było śledzić rentowność przedsięwzięcia. Aplikacja była wykonana w technologii (…). Wnioskodawca tworzył Aplikację w celu stworzenia systemu powiadomień dla pacjentów, którzy czekają na przeszczep lub operację. Wnioskodawca stworzył (…), który jest obsługiwany przez pracowników (…). Aplikacja została wykonana w (…). Tym samym jest to innowacyjna aplikacja, która miała na celu stworzenie jednolitego systemu szybkiego reagowania. W sytuacji, gdy zdarzył się wypadek lub pojawił się (…), pracownik logował się do systemu i wysyłał alert do jednego lub grupy odbiorców. Odbiorcy natomiast mieli zainstalowane aplikacje mobilne, które odbierały powiadomienia. Przy zastosowaniu (…) aplikacja posiadała serwer, do którego był podłączony (…) oraz aplikacje mobilne. Stworzona przez Wnioskodawcę aplikacja pozwalała na wyświetlanie różnych widoków w zależności od uprawnień użytkownika. Tworzenie aplikacji (…). Aplikacja ta pozwalała na wysyłanie powiadomień oraz ostrzeżeń w związku z pandemią. Zadaniem Wnioskodawcy było tworzenie (…), w którym pracownicy urzędu oraz służby zdrowia mogli na bieżąco wysyłać powiadomienia o nowych obostrzeniach oraz ważnych informacjach związanych z pandemią. Powyższa Aplikacja została wykonana w technologii (…). Łączyła się przez (…) do bazy danych. Dodanie alertów z możliwością wysyłki o danej godzinie sprawiło, że aplikacja była elastyczna. (…) – Aplikacja pozwalała na umożliwienie użytkownikom grania na konsoli w zamian za pieniądze. Użytkownicy wybierali grę oraz wysokość zakładu. Wnioskodawca, jako (…), tworzył aplikacje od zera przy pomocy (…). Aplikacja była pierwszą tego typu platformą łączącą graczy. Wnioskodawca tworzył aplikacje dla platformy webowej. Ponadto tworzona aplikacja musiała jednocześnie współpracować z Aplikacjami na smartfony. Dzięki zastosowaniu (…) Aplikacja zyskała innowacyjny charakter. (…) – Wnioskodawca tworzył tą Aplikację internetową od zera. Tworzona aplikacja miała pomóc w korepetycjach online. Docelowa aplikacja miała trafić do szkół w (…) i zrewolucjonizować nauczanie. Aplikacja posiadała 3 podstawowe typy użytkowników: Student, Nauczyciel i Rodzic. Wnioskodawca tworzył aplikację przy użyciu (…).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right