Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.929.2020.2.MR

Czy opisana dodatkowa działalność nie wykluczy Wnioskodawcy z tej formy opodatkowania?

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 24 listopada 2020 r. (data wpływu 1 grudnia 2020 r.), uzupełnionym w dniu 8 lutego 2021 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych – jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 grudnia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi od 9 maja 2014 roku jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie PKD 96.02.Z fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne. Głównym zajęciem są usługi kosmetyczne. Działalność swoją rozlicza przed Urzędem Skarbowym w formie zryczałtowanego podatku od przychodów ewidencjonowanych. Jednak w dzisiejszych czasach, kiedy wygląd i zdrowie stają się dla klientek i klientów bardzo ważnymi, a dbałość o zdrowie priorytetowa, Wnioskodawca postanowił wyjść naprzeciw klientom i zaoferować duże ułatwienie, oszczędność czasu oraz pewność zdrowszego odżywiania i zawarł umowę o współpracy z firmą X spółka z o.o. Przedmiotem umowy jest sprzedaż bezpośrednia poza siecią sklepową wielofunkcyjnego urządzenia . Przedmiotem umowy jest świadczenie na rzecz X, za wynagrodzeniem prowizyjnym, czynności faktycznych zmierzających do pozyskania klientów, w celu zawarcia przez X umów sprzedaży urządzenia wielofunkcyjnego , w tym w szczególności do: popularyzowania urządzenia znajdującego się w aktualnej ofercie X i pozyskiwania na rzecz X klientów zainteresowanych jego nabyciem, organizowania i przeprowadzania prezentacji urządzenia w domach klientów, przyjmowania od klientów zamówień na urządzenia i innych dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy sprzedaży, udzielania pomocy klientom przy wypełnianiu zamówień i weryfikacji danych w nim zawartych, sprawowania opieki posprzedażowej, aktywnego pozyskiwania przedstawicieli handlowych. Poza przyjęciem zamówienia przedstawiciel handlowy nie jest umocowany do składania ani przyjmowania żadnych oświadczeń woli w imieniu i na rzecz lub wobec X. Nie jest płatnikiem podatku VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00