Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.868.2020.1.JS
ustalenie czy realizowane przez Wnioskodawcę czynności stanowią świadczenie kompleksowe oraz brak obowiązku zastosowania mechanizmu podzielonej płatności
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 grudnia 2020 r. (data wpływu 18 grudnia 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia czy realizowane przez Wnioskodawcę czynności stanowią świadczenie kompleksowe oraz braku obowiązku zastosowania mechanizmu podzielonej płatności do ww. czynności – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 grudnia 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia czy realizowane przez Wnioskodawcę czynności stanowią świadczenie kompleksowe oraz braku obowiązku zastosowania mechanizmu podzielonej płatności do ww. czynności.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
A. Sp. z o.o. (dalej „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest osobą prawną z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wnioskodawca jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym. Spółka jest producentem i dostawcą magazynów silosowych. Przedmiotem przeważającej działalności Wnioskodawcy jest produkcja maszyn dla rolnictwa i leśnictwa (PKD 28.30.Z).
Wnioskodawca w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zawiera z klientami, będącymi zarejestrowanymi podatnikami VAT czynnymi, umowy na dostawę i montaż produkowanych przez siebie urządzeń będących budowlami, tj. magazynów silosowych. Trzonem każdego magazynu dostarczanego przez Spółkę jest jeden bądź więcej silosów.
Z zawieranych przez Spółkę umów wynikają w szczególności następujące kwestie:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right