Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25 stycznia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.504.2020.2.MZA

Ustalenie, czy momentem powstania przychodu z tytułu otrzymanych tantiem przez Spółkę (powstanie obowiązku podatkowego) w podatku dochodowym od osób prawnych jest data wystawienia faktury VAT.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a i art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 18 listopada 2020 r. (data wpływu 20 listopada 2020 r.), uzupełnionym 7 stycznia 2021 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy momentem powstania przychodu z tytułu otrzymanych tantiem przez Spółkę (powstanie obowiązku podatkowego) w podatku dochodowym od osób prawnych jest data wystawienia faktury VAT – jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 listopada 2020 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy momentem powstania przychodu z tytułu otrzymanych tantiem przez Spółkę (powstanie obowiązku podatkowego) w podatku dochodowym od osób prawnych jest data wystawienia faktury VAT.

Wniosek uzupełniono 7 stycznia 2021 r. pismem będącym odpowiedzią na wezwanie Organu z 30 grudnia 2020 r. Znak: 0111-KDIB1-2.4010.504.2020.1.MZA.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

X Spółka z o.o. (dalej także jako: Wnioskodawca) jest spółką kapitałową prawa polskiego, prowadzącą działalność gospodarczą, której przeważającym przedmiotem jest działalność wydawnicza w zakresie gier komputerowych.

Źródłem przychodów Spółki jest udzielanie licencji, ewentualnie sublicencji, swoim kontrahentom na zwielokrotnianie oraz rozpowszechniania gier komputerowych, gier mobilnych, gier konsolowych oraz innych produktów pochodnych wyprodukowanych lub dystrybuowanych przez Wnioskodawcę (dalej także jako: produkty). Zwielokrotnianie i rozpowszechnianie produktów jest wykonywane w formie elektronicznej. Kontrahentami Wnioskodawcy są polskie jak i zagraniczne podmioty, prowadzące działalność wydawniczą o zasięgu globalnym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00