Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20 stycznia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.657.2020.2.SM
w zakresie ustalenia daty „dostawy towarów”, od której zależy moment powstania obowiązku podatkowego i która powinna być wskazana na fakturze
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia z dnia 30 września 2020 r. (data wpływu 30 września 2020 r.), uzupełnionym pismem z dnia 22 grudnia 2020 r. (data wpływu 29 grudnia 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia daty „dostawy towarów”, od której zależy moment powstania obowiązku podatkowego i która powinna być wskazana na fakturze – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 września 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia daty „dostawy towarów”, od której zależy moment powstania obowiązku podatkowego i która powinna być wskazana na fakturze.
Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 22 grudnia 2020 r. o doprecyzowanie opisu sprawy, wskazanie przedmiotu wniosku, wniesienie brakującej opłaty, oraz o wskazanie, że Wnioskodawca podtrzymuje własne stanowisko, a także kwestię związaną z reprezentacją.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka z o. o. (dalej określana jako „Wnioskodawca”) prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji i sprzedaży m.in. poduszek, kołder i materacy.
Wnioskodawca sprzedaje te towary na rzecz klientów w ramach:
- dostaw krajowych,
- wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów,
- eksportu towarów.
Wnioskodawca jest podmiotem odpowiedzialnym za dostarczenie towarów do klientów. Wnioskodawca ma z klientami ustalone warunki dostawy INCOTERMS DAP lub DDP. Wnioskodawca zleca transport towarów do klientów firmom przewozowym/kurierskim. Towary są wydawane firmom przewozowym/kurierskim z magazynów Wnioskodawcy i następnie dostarczane do klientów. Z umów zawartych z firmami przewozowymi/kurierskimi wynika, że w razie utraty lub uszkodzenia towarów w trakcie transportu Wnioskodawca jest uprawniony do otrzymania odszkodowania. Wnioskodawca jest zarejestrowany jako czynny podatnik VAT oraz podatnik VAT-UE.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right