Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 29 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0115-KDST1-2.440.53.2022.1.EA

WIS TOWAR - nawóz; wapno.

Na podstawie art. 13 § 2a pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540 z późn. zm.), zwanej dalej Ordynacją podatkową i art. 42a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2021 r., poz. 685 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, po rozpatrzeniu wniosku (...) z dnia 3 marca 2022 r. (data wpływu), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydaje niniejszą wiążącą informację stawkową.

Przedmiot wniosku: towar – „Wapno defekacyjne – (...)”

Opis towaru: wapno defekacyjne sprzedawane jako wapno nawozowe jest produktem ubocznym, które powstaje w cukrowniach, w procesie produkcji cukru z buraków cukrowych

Rozstrzygnięcie: nawóz – zwykle przeznaczony do wykorzystania w produkcji rolnej

Stawka podatku od towarów i usług: 0%

Podstawa prawna: art. 146da ust. 1 pkt 3 ustawy, w związku z poz. 10 załącznika nr 3 do ustawy

Cel wydania WIS: określenie stawki podatku od towarów i usług

UZASADNIENIE

W dniu 3 marca 2022 r. Wnioskodawca złożył wniosek w zakresie sklasyfikowania towaru Wapno defekacyjne – (...)” według Nomenklatury scalonej (CN), na potrzeby określenia stawki podatku od towarów i usług.

W treści wniosku przedstawiono następujący szczegółowy opis towaru.

Wapno defekacyjne sprzedawane (...) jako wapno nawozowe (...) jest produktem ubocznym, które powstaje w cukrowniach, w procesie produkcji cukru z buraków cukrowych. Wapno defekacyjne wykorzystywane jest do nawożenia (wapniowania) gleby i wyszczególnione zostało m.in. w załączniku nr 6 do rozporządzenia ministra gospodarki z dnia 8 września 2010 r. w sprawie sposobu pakowania nawozów mineralnych, umieszczania informacji o składnikach nawozowych na tych opakowaniach, sposobu badania nawozów mineralnych oraz typów wapna nawozowego (Dz.U. 183/2010, poz. 1229), jako „nawóz wapniowy niezawierający magnezu, z produkcji ubocznej, typ 08”. W załączniku została określona minimalna zawartość składników nawozowych CaO i inne wymagania co do wapna nawozowego. Wymagania te spełnia ww. wapno defekacyjne/wapno nawozowe (...).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00