Akt prawny
archiwalny
Wersja archiwalna od 2008-05-08 do 2008-12-19
Wersja archiwalna od 2008-05-08 do 2008-12-19
archiwalny
Alerty
ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 345/2008
z dnia 17 kwietnia 2008 r.
ustanawiające szczegółowe zasady wprowadzenia w życie uzgodnień dotyczących przywozu z państw trzecich przewidzianych w rozporządzeniu Rady (EWG) nr 2092/91 w sprawie produkcji ekologicznej produktów rolnych oraz znakowania produktów rolnych i środków spożywczych
(Wersja przekształcona)
(Tekst mający znaczenie dla EOG)
KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,
uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską,
uwzględniając rozporządzenie Rady (EWG) nr 2092/91 z dnia 24 czerwca 1991 r. w sprawie produkcji ekologicznej produktów rolnych oraz znakowania produktów rolnych i środków spożywczych (1), w szczególności jego art. 11 ust. 4,
a także mając na uwadze, co następuje:
(1) Rozporządzenie Komisji (EWG) nr 94/92 z dnia 14 stycznia 1992 r. ustanawiające szczegółowe zasady wprowadzenia w życie uzgodnień dotyczących przywozu z państw trzecich przewidzianych w rozporządzeniu (EWG) nr 2092/91 w sprawie produkcji ekologicznej produktów rolnych oraz znakowania produktów rolnych i środków spożywczych (2) zostało kilkakrotnie znacząco zmienione (3). Ponieważ mają być do niego wprowadzone kolejne zmiany, należy je przeredagować w celu zapewnienia jasności.
(2) Rozporządzenie (EWG) nr 2092/91 stanowi, że towary przywożone z państw trzecich mogą być wprowadzone do obrotu wówczas, gdy pochodzą z państwa trzeciego stosującego zasady produkcji i środki kontroli odpowiadające tym stosowanym we Wspólnocie oraz znajdującego się w wykazie, który zostanie sporządzony przez Komisję.
(3) Należy sporządzić taki wykaz. Ponadto powinny zostać określone szczegółowe zasady procedury badającej wniosek państwa trzeciego w związku z wpisaniem go do wykazu.
(4) W celu zapewnienia stosowania wymagań w każdym z państw trzecich, należy wskazać jednostki odpowiedzialne za wydawanie świadectw kontroli zgodnie z art. 11 ust. 3 lit. d) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91.
(5) Środki przewidziane w niniejszym rozporządzeniu są zgodne z opinią komitetu, o którym mowa w art. 14 ust. 1 rozporządzenia (EWG) nr 2092/91,
PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:
Artykuł 1
Wykaz państw trzecich określony w art. 11 ust. 4 rozporządzenia (EWG) nr 2092/91 ustanowiony jest w załączniku I do niniejszego rozporządzenia.
Wykaz podaje wszystkie informacje uważane za niezbędne w odniesieniu do każdego państwa trzeciego, aby umożliwić identyfikację produktu objętego zasadami określonymi w art. 11 ust. 3 i 4 rozporządzenia (EWG) nr 2092/91, w szczególności:
a) organ lub jednostki albo jednostka odpowiedzialna w państwach trzecich za wydanie certyfikatu kontroli w celu przywozu do Wspólnoty;
b) organ kontroli lub organy kontroli w państwach trzecich i/lub prywatne organizacje uznane przez dane państwo członkowskie do przeprowadzenia nadzoru.
Ponadto w odpowiednim przypadku wykaz może określać:
- zakłady przetwórcze i eksporterów podlegających systemowi kontroli,
- produkty objęte tymi zasadami.
Artykuł 2
1. Komisja rozważa, czy włączyć państwo trzecie do wykazu z załącznika I po otrzymaniu wniosku o wpisanie do wykazu od przedstawiciela państwa trzeciego.
2. W okresie sześciu miesięcy od jego otrzymania wniosek o wpisanie zostaje uzupełniony o dokumentację techniczną sporządzoną w jednym z urzędowych języków Wspólnoty i wszystkie informacje potrzebne Komisji w celu zapewnienia, że warunki określone w art. 11 ust. 3 rozporządzenia (EWG) nr 2092/91 są spełnione dla produktów przeznaczonych do wywozu do Wspólnoty.
W szczególności obejmuje on następujące informacje szczegółowe:
a) rodzaje, i jeżeli to możliwe, szacunkowe określenie ilości produktów rolnych i środków spożywczych przeznaczonych do wywozu do Wspólnoty w ramach przepisów określonych w art. 11 ust. 3 i 4 rozporządzenia (EWG) nr 2092/91;
b) zasady produkcji obowiązujące w państwach trzecich, w szczególności:
(i) podstawowe zasady, tak jak podano w załączniku I do rozporządzenia (EWG) nr 2092/91;
(ii) produkty zatwierdzone do użycia w trakcie procesu produkcji rolnej, mianowicie środki ochrony roślin, detergenty, nawozy sztuczne lub produkty poprawiające strukturę gleby;
(iii) składniki pochodzenia nierolniczego zatwierdzone w produkcie przetworzonym, procesy i obróbki zatwierdzone podczas przetwarzania;
c) zasady stosowane w systemie kontroli i organizacja wprowadzania w życie tego systemu w państwach trzecich:
(i) nazwa organu odpowiedzialnego za kontrole w państwie trzecim i/lub prywatna organizacja odpowiedzialna za przeprowadzenie kontroli;
(ii) szczegółowe zasady kontroli gospodarstw rolnych i jednostek przetwórczych oraz kary, które mogą zostać nałożone w przypadku naruszeń;
(iii) nazwa(-y) i adres(-y) organu lub jednostki albo jednostek odpowiedzialnych w państwie trzecim za wystawianie świadectw w przypadku przywozu do Wspólnoty;
(iv) informacje potrzebne do organizacji monitorowania zgodności z zasadami regulującymi produkcję i systemem kontroli, włączając wystawianie świadectw, nazwa i dane szczegółowe dotyczące organu odpowiedzialnego za monitorowanie;
(v) wykaz jednostek przetwórczych i eksporterów zajmujących się wywozem towarów do Wspólnoty; liczba producentów i obszar uprawy;
d) jeżeli jest to możliwe, przygotowanie przez niezależnych ekspertów sprawozdania z kontroli przeprowadzonej na miejscu w sprawie skutecznego wprowadzania w życie zasad produkcji i zasad kontroli określonych w lit. b) i c).
3. Przy wykonywaniu oceny wniosku o wpisanie Komisja może domagać się wszelkich dalszych informacji niezbędnych do ustalenia, że zasady regulujące produkcję i kontrolę w państwach trzecich odpowiadają tym ustanowionym w rozporządzeniu (EWG) nr 2092/91, łącznie z przedstawianiem sprawozdań z kontroli przeprowadzonych na miejscu przez ekspertów, których niezależność została potwierdzona przez Komisję. Ponadto w miarę potrzeb Komisja jest upoważniona do zorganizowania kontroli przeprowadzonej na miejscu przez ekspertów wyznaczanych przez Komisję.
4. Wpisanie państwa trzeciego do wykazu w załączniku I może być uwarunkowane przekazywaniem regularnych sprawozdań z kontroli przeprowadzanych na miejscu przez niezależnych ekspertów w zakresie skutecznego wprowadzania w życie zasad produkcji i zasad kontroli w zainteresowanym państwie trzecim. Ponadto w miarę potrzeb Komisja może zorganizować kontrolę przeprowadzaną na miejscu przez ekspertów wyznaczanych przez Komisję.
5. Jeżeli po wpisaniu państwa trzeciego do wykazu w załączniku I państwo trzecie dokona jakichkolwiek zmian w obowiązujących środkach lub w ich stosowaniu, zobowiązane jest do niezwłocznego powiadomienia Komisji o tym fakcie. W świetle takiej informacji może być podjęta decyzja zmieniająca szczegóły wpisu odnoszącego się do państwa trzeciego w załączniku I lub wycofująca wpis państwa zgodnie z procedurą, o której mowa w art. 14 ust. 2 rozporządzenia (EWG) nr 2092/91; podobna decyzja może być również podjęta, w przypadku gdy państwo trzecie nie dostarczyło informacji wymaganych niniejszym ustępem.
6. Jeżeli po wpisaniu państwa trzeciego do wykazu w załączniku I Komisja otrzyma informację budzącą wątpliwości co do rzeczywistego wprowadzania w życie opisanych środków, wówczas Komisja może kierować pytania do danego państwa trzeciego, o wszelkie wymagane informacje, łącznie z przedstawieniem sprawozdania z kontroli przeprowadzonej na miejscu przez niezależnych ekspertów lub też może przeprowadzić kontrolę na miejscu przez ekspertów przez nią wyznaczonych. W świetle tych informacji i/lub sprawozdań może być wydana decyzja o zawieszeniu wpisu zgodnie z procedurą, o której mowa w art. 14 ust. 2 rozporządzenia (EWG) nr 2092/91; podobna decyzja może być podjęta w przypadkach, kiedy państwo trzecie nie dostarczyło wymaganej informacji przed ostatecznym terminem określonym we wnioskach Komisji lub też kiedy państwo trzecie nie wyraziło zgody na przeprowadzenie kontroli na miejscu w celu ustalenia zgodności z warunkami wpisu do wykazu.
Artykuł 3
Rozporządzenie (EWG) nr 94/92 zostaje uchylone.
Odesłania do uchylonego rozporządzenia odczytuje się jako odesłania do niniejszego rozporządzenia zgodnie z tabelą korelacji w załączniku III.
Artykuł 4
Rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.
Sporządzono w Brukseli, dnia 17 kwietnia 2008 r.
W imieniu Komisji |
José Manuel BARROSO |
Przewodniczący |
|
(1) Dz.U. L 198 z 22.7.1991, s. 1. Rozporządzenie ostatnio zmienione rozporządzeniem Komisji (WE) nr 123/2008 (Dz.U. L 38 z 12.2.2008, s. 3).
(2) Dz.U. L 11 z 17.1.1992, s. 14. Rozporządzenie ostatnio zmienione rozporządzeniem (WE) nr 956/2006 (Dz.U. L 175 z 29.6.2006, s. 41).
(3) Zob. załącznik II.
ZAŁĄCZNIK I
WYKAZ PAŃSTW TRZECICH I WŁAŚCIWE SPECYFIKACJE
ARGENTYNA
1. Kategorie produktów:
a) nieprzetworzone produkty roślinne, zwierzęta gospodarskie i nieprzetworzone produkty pochodzące od zwierząt gospodarskich w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. a) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91, z wyjątkiem:
- zwierząt gospodarskich oraz produktów pochodzących od zwierząt gospodarskich, oznakowanych lub mających zostać oznakowanymi w związku z konwersją;
b) przetworzone produkty roślinne i produkty pochodzące od zwierząt gospodarskich przeznaczone do spożycia przez ludzi w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. b) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91, z wyjątkiem:
- produktów pochodzących od zwierząt gospodarskich, oznakowanych lub mających zostać oznakowanymi w związku z konwersją.
2. Pochodzenie: produkty kategorii 1 lit. a) oraz produkowane metodami ekologicznymi składniki produktów kategorii 1 lit. b) uprawiane w Argentynie.
3. Jednostki kontrolujące:
- Instituto Argentino para la Certificación y Promoción de Productos Agropecuarios Orgánicos SRL (Argencert),
- Organización Internacional Agropecuaria (OIA),
- Letis SA,
- Food Safety SA.
4. Jednostki wydające świadectwo: jak w pkt 3.
5. Czas włączenia: 30 czerwca 2013 r.
AUSTRALIA
1. Kategorie produktów:
a) nieprzetworzone produkty roślinne w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. a) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91;
b) środki spożywcze składające się zasadniczo z przynajmniej jednego składnika pochodzenia roślinnego w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. b) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91.
2. Pochodzenie: produkty kategorii 1 lit. a) i produkowane metodami ekologicznymi składniki produktów kategorii 1 lit. b) uprawiane w Australii.
3. Jednostki kontrolujące:
- Australian Quarantine and Inspection Service (AQIS) (Department of Agriculture, Fisheries and Forestry),
- Bio-dynamic Research Institute (BDRI),
- Organic Food Chain Pty Ltd (OFC),
- National Association of Sustainable Agriculture, Australia (NASAA),
- Australian Certified Organic Pty. Ltd.
4. Jednostki wystawiające świadectwa: jak w pkt 3.
5. Czas włączenia: 30 czerwca 2013 r.
KOSTARYKA
1. Kategorie produktów:
a) nieprzetworzone produkty roślinne w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. a) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91;
b) przetworzone produkty roślinne przeznaczone do spożycia przez ludzi w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. b) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91.
2. Pochodzenie:
produkty kategorii 1 lit. a) i produkowane metodami ekologicznymi składniki produktów kategorii 1 lit. b), które zostały wytworzone na Kostaryce.
3. Jednostki kontrolujące: Eco-LOGICA i BCS Oko-Garantie.
4. Jednostki wydające świadectwo: Ministerio de Agricultura y Ganadería.
5. Okres włączenia: 30 czerwca 2011 r.
INDIE
1. Kategorie produktów:
a) nieprzetworzone produkty roślinne w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. a) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91;
b) środki spożywcze złożone zasadniczo z przynajmniej jednego składnika pochodzenia roślinnego w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. b) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91.
2. Pochodzenie: produkty kategorii 1 lit. a) i produkowane metodami ekologicznymi składniki produktów kategorii 1 lit. b) uprawiane w Indiach.
3. Jednostki kontrolujące:
- Bureau Veritas Certification India Pvt. Ltd,
- Ecocert SA (India Branch Office),
- IMO Control Private Limited,
- Indian Organic Certification Agency (Indocert),
- Lacon Quality Certification Pvt. Ltd,
- Natural Organic Certification Association,
- OneCert Asia Agri Certification private Limited,
- SGS (Indie) Pvt. Ltd,
- Control Union Certifications,
- Uttaranchal State Organic Certification Agency (USOCA),
- APOF Organic Certification Agency (AOCA),
- Rajasthan Organic Certification Agency (ROCA).
4. Jednostki wydające świadectwa: jak w pkt 3.
5. Okres włączenia: 30 czerwca 2009 r.
IZRAEL
1. Kategorie produktów:
a) nieprzetworzone produkty roślinne w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. a) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91;
b) środki spożywcze składające się zasadniczo z przynajmniej jednego składnika pochodzenia roślinnego w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. b) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91.
2. Pochodzenie: produkty kategorii 1 lit. a) oraz produkowane metodami ekologicznymi składniki produktów należących do kategorii 1 lit. b), produkowane w Izraelu lub przywożone do Izraela:
- ze Wspólnoty,
- lub z państwa trzeciego w ramach wymagań uznanych za równoważne, zgodnie z przepisami art. 11 ust. 4 rozporządzenia (EWG) nr 2092/91.
3. Organy kontroli:
- Skal Israel Inspection & Certification,
- AGRIOR Ltd. - Organic Inspection & Certification,
- IQC Institute of Quality & Control,
- Plant Protection and Inspection Services (PPIS) (Ministry of Agriculture and Rural Development).
4. Organy wystawiające świadectwo: jak w pkt 3.
5. Czas włączenia: 30 czerwca 2013 r.
SZWAJCARIA
1. Kategorie produktów:
a) nieprzetworzone produkty roślinne, zwierzęta gospodarskie oraz nieprzetworzone produkty pochodzące od zwierząt gospodarskich w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. a) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91, z wyjątkiem:
- produktów wytworzonych w okresie konwersji określonej w art. 5 ust. 5 wymienionego rozporządzenia;
b) przetworzone produkty roślinne oraz produkty zwierzęce przeznaczone do spożycia przez ludzi w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. b) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91, z wyjątkiem:
- produktów określonych w art. 5 ust. 5 wymienionego rozporządzenia, zawierających składnik pochodzący z produkcji rolnej wytworzony w okresie konwersji.
2. Pochodzenie: produkty kategorii 1 lit. a) oraz produkowane metodami ekologicznymi składniki produktów należących do kategorii 1 lit. b), produkowane w Szwajcarii lub przywożone do Szwajcarii:
- ze Wspólnoty,
- lub z państwa trzeciego w ramach wymagań uznanych za równoważne zgodnie z przepisami art. 11 ust. 4 rozporządzenia (EWG) nr 2092/91,
- lub z państwa trzeciego, w przypadku gdy jedno z państw członkowskich potwierdziło, zgodnie z przepisami art. 11 ust. 6 rozporządzenia (EWG) nr 2092/91, że taki sam produkt został wyprodukowany i skontrolowany we wspomnianym kraju w ramach tych samych ustaleń, jakie są przyjęte w danym państwie członkowskim,
- lub z państwa trzeciego, którego zasady produkcji i system kontroli zostały uznane przez Szwajcarię za równoważne w stosunku do tych ustanowionych na mocy prawodawstwa szwajcarskiego.
3. Jednostki kontrolujące:
- Institut für Marktökologie (IMO),
- bio.inspecta AG,
- Schweizerische Vereinigung für Qualitäts- und Management-Systeme (SQS),
- Bio Test Agro (BTA),
- ProCert Safety AG.
4. Jednostki wydające świadectwo: jak w pkt 3.
5. Czas włączenia: 30 czerwca 2013 r.
NOWA ZELANDIA
1. Kategorie produktów:
a) nieprzetworzone produkty rolne pochodzenia roślinnego, produkty pochodzące od zwierząt gospodarskich oraz nieprzetworzone produkty pochodzące od zwierząt gospodarskich w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. a) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91, z wyjątkiem:
- zwierząt gospodarskich i produktów pochodzących od zwierząt gospodarskich, które noszą lub mają nosić oznaczenie odnoszące się do konwersji,
- produktów akwakultury;
b) przetworzone produkty rolne pochodzenia roślinnego oraz produkty pochodzące od zwierząt gospodarskich przeznaczone do spożycia przez ludzi w rozumieniu art. 1 ust. 1 lit. b) rozporządzenia (EWG) nr 2092/91 z wyjątkiem:
- produktów pochodzących od zwierząt gospodarskich, które noszą lub będą nosić oznaczenie odnoszące się do konwersji,
- produktów zawierających produkty akwakultury.
2. Pochodzenie:
Produkty kategorii określonej w ust. 1 lit. a) i produkowane ekologicznie składniki w produktach kategorii określonej w ust. 1 lit. b), wyprodukowane w Nowej Zelandii lub przywiezione do Nowej Zelandii:
- ze Wspólnoty,
- lub z państwa trzeciego w ramach wymagań uznanych za równoważne zgodnie z przepisami art. 11 ust. 4 rozporządzenia (EWG) nr 2092/91,
- lub z państwa trzeciego, którego zasady produkcji i system kontroli zostały uznane za równoważne w stosunku do Oficjalnego Programu Ekologicznego Zabezpieczenia Żywności Ministerstwa Rolnictwa i Leśnictwa na podstawie zapewnień i informacji dostarczonej przez właściwy organ tego kraju, zgodnie z przepisami ustanowionymi przez Ministerstwo Rolnictwa i Leśnictwa i pod warunkiem, że przywożone są jedynie produkowane ekologicznie składniki przeznaczone do włączenia, najwyżej do 5 % produktów pochodzenia rolnego, w produktach kategorii określonej w ust. 1 lit. b), przygotowanych w Nowej Zelandii.
3. Jednostki kontrolujące:
- AsureQuality Ltd,
- BIO-GRO New Zealand.
4. Jednostki wydające świadectwo: Ministry of Agriculture and Forestry (MAF) - New Zealand Food Safety Authority (NZFSA).
5. Okres włączenia: 30 czerwca 2011 r.
ZAŁĄCZNIK II
Uchylone rozporządzenie i wykaz jego kolejnych zmian
Rozporządzenie Komisji (EWG) nr 94/92 |
|
Rozporządzenie Komisji (WE) nr 522/96 (Dz.U. L 77 z 27.3.1996, s. 10) | wyłącznie art. 1 |
Rozporządzenie Komisji (WE) nr 314/97 (Dz.U. L 51 z 21.2.1997, s. 34) | |
Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1367/98 (Dz.U. L 185 z 30.6.1998, s. 11) | |
Rozporządzenie Komisji (WE) nr 548/2000 (Dz.U. L 67 z 15.3.2000, s. 12) | |
Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1566/2000 (Dz.U. L 180 z 19.7.2000, s. 17) | |
Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1616/2000 (Dz.U. L 185 z 25.7.2000, s. 62) | |
Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2426/2000 (Dz.U. L 279 z 1.11.2000, s. 19) | |
Rozporządzenie Komisji (WE) nr 349/2001 (Dz.U. L 52 z 22.2.2001, s. 14) | |
Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2589/2001 (Dz.U. L 345 z 29.12.2001, s. 18) | |
Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1162/2002 (Dz.U. L 170 z 29.6.2002, s. 44) | |
Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2382/2002 (Dz.U. L 358 z 31.12.2002, s. 120) | |
Rozporządzenie Komisji (WE) nr 545/2003 (Dz.U. L 81 z 28.3.2003, s. 10) | |
Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2144/2003 (Dz.U. L 322 z 9.12.2003, s. 3) | |
Rozporządzenie Komisji (WE) nr 746/2004 (Dz.U. L 122 z 26.4.2004, s. 10) | wyłącznie art. 2 |
Rozporządzenie Komisji (WE) nr 956/2006 (Dz.U. L 175 z 29.6.2006, s. 41) |
ZAŁĄCZNIK III
Tabela korelacji
Rozporządzenie (EWG) nr 94/92 | Niniejsze rozporządzenie |
Artykuł 1 akapit pierwszy | Artykuł 1 akapit pierwszy |
Artykuł 1 akapit drugi wyrażenie wprowadzające | Artykuł 1 akapit drugi wyrażenie wprowadzające |
Artykuł 1 akapit drugi tiret pierwsze | Artykuł 1 akapit drugi lit. a) |
Artykuł 1 akapit drugi tiret drugie | Artykuł 1 akapit drugi lit. b) |
Artykuł 1 akapit trzeci | Artykuł 1 akapit trzeci |
Artykuł 2 ust. 1 | Artykuł 2 ust. 1 |
Artykuł 2 ust. 2 zdanie pierwsze | Artykuł 2 ust. 2 akapit pierwszy |
Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi zdanie wprowadzające | Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi zdanie wprowadzające |
Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. a) | Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. a) |
Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. b) wyrażenie wprowadzające | Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. b) wyrażenie wprowadzające |
Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. b) tiret pierwsze | Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. b) ppkt (i) |
Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. b) tiret drugie | Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. b) ppkt (ii) |
Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. b) tiret trzecie | Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. b) ppkt (iii) |
Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) wyrażenie wprowadzające | Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) wyrażenie wprowadzające |
Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) tiret pierwsze | Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) ppkt (i) |
Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) tiret drugie | Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) ppkt (ii) |
Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) tiret trzecie | Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) ppkt (iii) |
Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) tiret czwarte | Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) ppkt (iv) |
Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) tiret piąte | Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. c) ppkt (v) |
Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. d) | Artykuł 2 ust. 2 akapit drugi lit. d) |
Artykuł 2 ust. 3-6 | Artykuł 2 ust. 3-6 |
- | Artykuł 3 |
Artykuł 3 | Artykuł 4 |
Załącznik | Załącznik I |
- | Załącznik II |
- | Załącznik III |