Akt prawny
obowiązujący
Wersja aktualna od 2008-02-15
Wersja aktualna od 2008-02-15
obowiązujący
Alerty
ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 138/2008
z dnia 15 lutego 2008 r.
kończące częściowy przegląd okresowy środków antydumpingowych stosowanych do przywozu sklejki z drewna okoumé pochodzącej z Chińskiej Republiki Ludowej
KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,
uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską,
uwzględniając rozporządzenie Rady (WE) nr 384/96 z dnia 22 grudnia 1995 r. w sprawie ochrony przed dumpingowym przywozem z krajów niebędących członkami Wspólnoty Europejskiej (1) („rozporządzenie podstawowe”), w szczególności jego art. 9,
po konsultacji z komitetem doradczym,
a także mając na uwadze, co następuje:
A. POSTĘPOWANIE
1. Obowiązujące środki
(1) Rozporządzeniem (WE) nr 1942/2004 (2) Rada nałożyła ostateczne cło antydumpingowe na przywóz sklejki z drewna okoumé pochodzącej z Chińskiej Republiki Ludowej. Obowiązujące cła wynoszą od 6,5 % do 23,5 % w odniesieniu do czterech przedsiębiorstw, którym zostały przyznane cła indywidualne; cło rezydualne wynosi 66,7 %.
2. Wniosek o dokonanie przeglądu
(2) Dnia 3 kwietnia 2006 r. Komisja otrzymała wniosek, na mocy art. 11 ust. 3 rozporządzenia podstawowego, o zbadanie zakresu stosowania istniejących środków, w celu objęcia definicją produktu nowych rodzajów produktów.
(3) Wniosek został złożony przez Europejską Federację Przemysłu Sklejkowego (FEIC) („wnioskodawca”) w imieniu producentów wspólnotowych sklejki z drewna okoumé.
(4) Wnioskodawca twierdzi, że na rynku pojawiły się nowe rodzaje produktu, takie jak sklejka składająca się wyłącznie z arkuszy drewna, gdzie grubość żadnej warstwy nie przekracza 6 mm, z przynajmniej jedną zewnętrzną warstwą z drewna bintangora, czerwonego kanarecznika, kedondongu lub określonych innych gatunków, niepowlekana stałą powłoką z innego materiału. Produkty te powinny zostać włączone do zakresu stosowania środków z uwagi na fakt, iż mają te same podstawowe cechy fizykochemiczne oraz zastosowanie końcowe, co produkt objęty obowiązującymi środkami. Zarówno produkt objęty zakresem nałożonych ceł antydumpingowych, jak i nowe rodzaje produktu powinny być zatem uważane za jeden produkt.
3. Wszczęcie
(5) Ustaliwszy, po konsultacji z komitetem doradczym, że istnieją wystarczające dowody uzasadniające wszczęcie częściowego przeglądu okresowego, Komisja wszczęła w drodze zawiadomienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej (3), częściowy przegląd okresowy, zgodnie z art. 11 ust. 3 rozporządzenia podstawowego, ograniczony do definicji produktu objętego postępowaniem.
B. WYCOFANIE WNIOSKU I ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
(6) Pismem z dnia 5 grudnia 2007 r., skierowanym do Komisji wnioskodawca wycofał swój wniosek dotyczący wszczęcia częściowego przeglądu okresowego środków antydumpingowych stosowanych względem przywozu sklejki z drewna okoumé pochodzącej z Chińskiej Republiki Ludowej.
(7) Zgodnie z art. 9 ust. 1 rozporządzenia podstawowego w przypadku wycofania wniosku postępowanie może zostać zakończone, chyba że jego zakończenie nie leżałoby w interesie Wspólnoty.
(8) Komisja stwierdziła, że obecne postępowanie powinno zostać zakończone, ponieważ dochodzenie nie ujawniło żadnych okoliczności wskazujących, iż takie zakończenie nie leżałoby w interesie Wspólnoty. Zainteresowane strony zostały odpowiednio poinformowane i umożliwiono im przedstawienie uwag; żadna ze stron nie przedstawiła jednak uwag. W związku z tym brak jest wskazań, że zakończenie postępowania nie będzie leżało w interesie Wspólnoty.
(9) Komisja stwierdza zatem, że przegląd dotyczący przywozu sklejki z drewna okoumé pochodzącej z Chińskiej Republiki Ludowej powinien zostać zakończony bez zmiany obowiązujących środków antydumpingowych,
PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:
Artykuł
Częściowy przegląd okresowy środków antydumpingowych stosowanych do przywozu sklejki z drewna okoumé pochodzącej z Chińskiej Republiki Ludowej zostaje niniejszym zakończony.
Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.
Sporządzono w Brukseli, dnia 15 lutego 2008 r.
W imieniu Komisji |
Peter MANDELSON |
Członek Komisji |
|
(1) Dz.U. L 56 z 6.3.1996, s. 1. Rozporządzenie ostatnio zmienione rozporządzeniem (WE) nr 2117/2005 (Dz.U. L 340 z 23.12.2005, s. 17).
(2) Dz.U. L 336 z 12.11.2004, s. 4.
(3) Dz.U. C 291 z 30.11.2006, s. 19.