Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Ustaw rok 2024 poz. 1183
Wersja aktualna od 2024-08-06
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2024 poz. 1183
Wersja aktualna od 2024-08-06
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW1)

z dnia 24 lutego 2017 r.

w sprawie uzbrojenia, wyposażenia oraz środków przymusu bezpośredniego w Krajowej Administracji Skarbowej

z dnia 24 lutego 2017 r. (Dz.U. z 2017 r., poz. 427)

t.j. z dnia 6 sierpnia 2024 r. (Dz.U. z 2024 r., poz. 1183)

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1. [Zakres regulacji] Rozporządzenie określa:

1) rodzaje broni palnej przysługującej Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej, Zastępcy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej oraz funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej, zwanym dalej „osobami uprawnionymi”;

2) kryteria i tryb przydziału broni palnej, normy uzbrojenia oraz sposób jej magazynowania, przechowywania i zapewniania właściwego stanu technicznego;

3) normy wyposażenia niezbędnego do wykonywania czynności służbowych, zasady jego przyznawania i użytkowania;

4) warunki przyznawania środków przymusu bezpośredniego, o których mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2, 5, 7, 9 i 11, pkt 12 lit. a, pkt 13, 17 i 18, pkt 19 z wyłączeniem materiałów wybuchowych i pkt 20 ustawy z dnia 24 maja 2013 r. o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej (Dz. U. z 2024 r. poz. 383).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2. [Rodzaje broni palnej] 1. W zależności od rodzaju realizowanych zadań funkcjonariuszowi Służby Celno-Skarbowej, zwanemu dalej „funkcjonariuszem”, mogą być przydzielone następujące rodzaje broni palnej:

1) bojowa:

a) pistolet,

b) rewolwer,

c) strzelba,

d) pistolet maszynowy,

e) karabin,

f) karabinek,

g) karabin maszynowy;

2) alarmowa i sygnałowa;

3) do miotania pocisków treningowych.

2. Normę uzbrojenia stanowi broń palna bojowa wraz z przeznaczoną do niej amunicją.

3. Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej oraz Zastępcy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej może być przydzielona broń palna, o której mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a i b.

4. Broń palna wskazana w ust. 1 pkt 1 lit. c-g oraz pkt 2 i 3 może być przydzielona tylko funkcjonariuszowi, któremu została przydzielona broń palna określona w ust. 1 pkt 1 lit. a i b.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3. [Funkcjonariusz, któremu może zostać przydzielona broń palna] 1. Broń palna może być przydzielona funkcjonariuszowi, który:

1) posiada zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby ustaloną orzeczeniem komisji lekarskiej, o której mowa w art. 207 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej, zwanej dalej „ustawą”, lub uzyskał pozytywny wynik badania psychologicznego, o którym mowa w art. 177 ust. 1 ustawy;

2) odbył szkolenia w zakresie:

a) budowy i działania broni palnej,

b) zasad użycia lub wykorzystania broni palnej,

c) zasad noszenia broni palnej oraz jej przechowywania,

d) przypadków uzasadniających użycie lub wykorzystanie broni palnej,

e) postępowania w przypadku użycia lub wykorzystania broni palnej

- udokumentowane zaświadczeniem o ich pozytywnym ukończeniu.

2. Przepis ust. 1 pkt 2 stosuje się również do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej i Zastępcy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

3. Osobie uprawnionej może być przydzielony tylko taki rodzaj broni palnej, jaki był objęty szkoleniem.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4. [Przydzielanie broni palnej w drodze decyzji] Broń palna, o której mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 lit. a i b, jest przydzielana w drodze decyzji:

1) ministra właściwego do spraw finansów publicznych - w przypadku Szefa Krajowej Administracji Skarbowej;

2) Szefa Krajowej Administracji Skarbowej - w przypadku Zastępcy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej albo funkcjonariusza pełniącego służbę w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych;

3) dyrektora izby administracji skarbowej - w przypadku funkcjonariusza pełniącego służbę w podległych jednostkach organizacyjnych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.[Przydzielanie broni palnej na polecenie kierownika komórki organizacyjnej] Broń palna, o której mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 lit. c-g oraz pkt 2 i 3, jest przydzielana na polecenie kierownika komórki organizacyjnej, w której funkcjonariusz pełni służbę, i na czas realizacji określonego zadania.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6. [Przechowywanie broni palnej] 1. Broń palną i amunicję przechowuje się w szafach metalowych lub sejfach specjalnie przeznaczonych do przechowywania broni, umieszczonych w pomieszczeniu, zwanym dalej „magazynem broni”.

2. W uzasadnionych przypadkach, po uzyskaniu pisemnej zgody osoby, która dokonała przydziału broni palnej, o której mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 lit. a i b, może być ona przechowywana wraz z amunicją w:

1) miejscu zamieszkania osoby uprawnionej, w sejfie lub skrytce z co najmniej jednym zamkiem atestowanym, przystosowanych do przechowywania broni palnej i trwale przymocowanych do ściany lub posadzki lokalu mieszkalnego;

2) pomieszczeniu służbowym, w przydzielonej osobie uprawnionej do indywidualnego użytku szafie metalowej lub sejfie, spełniających wymagania do przechowywania broni palnej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7. [Przechowywanie broni palnej] W przypadku, o którym mowa w § 6 ust. 2:

1) broń palną przechowuje się w sposób uniemożliwiający dostęp do niej osób nieuprawnionych;

2) przed udaniem się na urlop, leczenie, wyjazd lub w innych okolicznościach powodujących brak nadzoru nad bronią palną osoba uprawniona zdaje broń wraz z amunicją do magazynu broni.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8. [Magazyn broni] 1. Magazyn broni może być umiejscowiony w siedzibie organu Krajowej Administracji Skarbowej albo w innych obiektach użytkowanych przez Krajową Administrację Skarbową.

2. Organ Krajowej Administracji Skarbowej po uzgodnieniu, w formie porozumienia, z jednostkami organizacyjnymi podległymi ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych lub przez niego nadzorowanymi albo z innym organem może korzystać z magazynu broni prowadzonego przez te jednostki albo organ.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9. [Wymagania, które musi spełniać magazyn broni] W przypadku, o którym mowa w § 8 ust. 1, magazyn broni powinien:

1) być zorganizowany w sposób umożliwiający dostęp wyłącznie osobom upoważnionym;

2) znajdować się w budynku murowanym, będącym pod całodobową uzbrojoną ochroną lub wyposażonym w urządzenia sygnalizacyjne (alarmowe) połączone z uzbrojoną formacją, w której pełniony jest całodobowy dyżur;

3) posiadać drzwi wyposażone w co najmniej dwa zamki, w tym jeden atestowany, lub drzwi metalowe antywłamaniowe atestowane;

4) w przypadku pomieszczenia wyposażonego w okna, posiadać co najmniej jedno z następujących zabezpieczeń: krata, siatka, żaluzja antywłamaniowa lub szyby o podwyższonej odporności na przebicie i rozbicie.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 10. [Sposób przechowywania broni i amunicji] 1. Broń palną przechowuje się rozładowaną, zabezpieczoną zgodnie z zaleceniami producenta, z odłączonym magazynkiem, kompletną i czystą, a jednostki broni nieprzydzielone i nieużytkowane powinny być w odpowiedni sposób zakonserwowane.

2. Amunicję przechowuje się w pudełkach lub pojemnikach, ułożoną w sposób uniemożliwiający przypadkowe uderzenie w spłonkę naboju.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 11. [Zapewnienie właściwego stanu technicznego] 1. Warunki przechowywania broni palnej powinny uwzględniać wymagania jej producenta w zakresie zapewnienia właściwego stanu technicznego.

2. Broń palna podlega okresowym przeglądom stanu technicznego przewidzianym przez producenta. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia broni palnej jej naprawa i dokonywanie przeróbek mogą być przeprowadzone wyłącznie przez osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje zawodowe.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 12. [Wyposażenie niezbędne do wykonywania czynności służbowych przez funkcjonariusza] 1. Wyposażenie niezbędne do wykonywania czynności służbowych przez funkcjonariusza obejmuje środki ochrony indywidualnej i wyposażenie taktyczne, sprzęt specjalistyczny, sprzęt sportowy i środki higieny osobistej. Normy wyposażenia określa załącznik do rozporządzenia.

2. Wyposażenie, o którym mowa w ust. 1, jest przyznawane na polecenie kierownika komórki organizacyjnej, w której funkcjonariusz pełni służbę.

3. Wyposażenie, o którym mowa w ust. 1, powinno być użytkowane zgodnie z przeznaczeniem.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 13. [Środki ochrony indywidualnej i środki higieny osobistej] 1. Środki ochrony indywidualnej przyznaje się funkcjonariuszowi wykonującemu zadania służbowe w warunkach zagrażających bezpieczeństwu i w przypadku występowania w środowisku czynników szkodliwych dla zdrowia.

2. Środki higieny osobistej przyznaje się funkcjonariuszowi wykonującemu zadania służbowe powodujące intensywne brudzenie lub gdy charakter wykonywanych zadań ze względów higieniczno-sanitarnych wymaga ich przydzielenia.

3. Do przyznawania środków ochrony indywidualnej stosuje się przepisy działu dziesiątego rozdziału IX ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 oraz z 2024 r. poz. 878).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 14. [Środki przymusu bezpośredniego] 1. W związku z realizacją zadań i czynności, o których mowa w art. 2 ust. 2 ustawy, funkcjonariuszowi mogą zostać przyznane środki przymusu bezpośredniego określone w art. 12 ust. 1 pkt 2, 5, 7, 9 i 11, pkt 12 lit. a, pkt 13, 17 i 18, pkt 19 z wyłączeniem materiałów wybuchowych i pkt 20 ustawy z dnia 24 maja 2013 r. o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej.

2. Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej oraz Zastępcy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej mogą zostać przyznane środki przymusu bezpośredniego określone w art. 12 ust. 1 pkt 2 i 7, pkt 12 lit. a i pkt 13 ustawy z dnia 24 maja 2013 r. o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 15. [Funkcjonariusz, któremu mogą zostać przyznane środki przymusu bezpośredniego] Środki przymusu bezpośredniego mogą być przyznane osobie uprawnionej, która odbyła szkolenie w zakresie:

1) przypadków uzasadniających użycie lub wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego,

2) sposobu użycia lub wykorzystania środków przymusu bezpośredniego,

3) zasad postępowania po użyciu lub wykorzystaniu środków przymusu bezpośredniego

- udokumentowane zaświadczeniem o jego pozytywnym ukończeniu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 16. [Warunki przydzielenia funkcjonariuszowi broni palnej] Broń palna może być przydzielona funkcjonariuszowi, który przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia:

1) uzyskał pozytywny wynik badań psychologicznego i psychofizjologicznego, o których mowa w art. 102 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1799 i 1948) lub w art. 42i ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o kontroli skarbowej (Dz. U. z 2016 r. poz. 720, 1165 i 2261);

2) odbył szkolenia lub przeszkolenia dla funkcjonariuszy celnych albo pracowników wyodrębnionych komórek organizacyjnych kontroli skarbowej, zgodnie z dotychczasowymi przepisami, w zakresie:

a) budowy i działania, zasad noszenia i przechowywania, użycia lub wykorzystania oraz postępowania w przypadku użycia lub wykorzystania broni palnej,

b) przepisów dotyczących użycia i zasad bezpiecznego obchodzenia się z bronią palną oraz praktycznego posługiwania się bronią palną

- udokumentowane zaświadczeniem o ich pozytywnym ukończeniu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 17. [Środki przymusu bezpośredniego przyznane funkcjonariuszowi przed 1 marca 2017 r.] 1. Środki przymusu bezpośredniego przyznane funkcjonariuszowi przed dniem 1 marca 2017 r. uznaje się za przyznane zgodnie z niniejszym rozporządzeniem.

2. Środki przymusu bezpośredniego mogą być przyznane funkcjonariuszowi, który przed dniem 1 marca 2017 r. odbył szkolenia dla funkcjonariuszy celnych albo pracowników wyodrębnionych komórek organizacyjnych kontroli skarbowej, zgodnie z dotychczasowymi przepisami, w zakresie:

1) sposobu użycia lub wykorzystania środków przymusu bezpośredniego,

2) zasad postępowania po użyciu lub wykorzystaniu środków przymusu bezpośredniego

- udokumentowane zaświadczeniem o ich pozytywnym ukończeniu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 18.[Wyposażenie, przyznane funkcjonariuszowi przed 1 marca 2017 r.] Wyposażenie, o którym mowa w § 12 ust. 1, przyznane funkcjonariuszowi przed dniem 1 marca 2017 r. uznaje się za przyznane zgodnie z niniejszym rozporządzeniem.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 19.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 marca 2017 r.2)


1) Na dzień ogłoszenia obwieszczenia w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej działem administracji rządowej - finanse publiczne kieruje Minister Finansów, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 grudnia 2023 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. poz. 2710).

2) Zakres spraw regulowany niniejszym rozporządzeniem był poprzednio uregulowany:

1) rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 12 lipca 2013 r. w sprawie przydziału broni palnej oraz jej magazynowania, przechowywania i zapewniania właściwego stanu technicznego (Dz. U. poz. 868), które w zakresie dotyczącym broni palnej utraciło moc z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia zgodnie z art. 256 pkt 4 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. - Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. poz. 1948 i 2255 oraz z 2017 r. poz. 379);

2) rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 12 lipca 2013 r. w sprawie warunków przyznawania funkcjonariuszom celnym środków przymusu bezpośredniego (Dz. U. poz. 867), które utraciło moc z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia zgodnie z art. 256 pkt 4 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. - Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej;

3) rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 27 maja 2004 r. w sprawie broni służbowej i umundurowania pracowników kontroli skarbowej (Dz. U. poz. 1454), które w zakresie dotyczącym broni służbowej i wyposażenia niezbędnego do wykonywania czynności służbowych utraciło moc z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia zgodnie z art. 256 pkt 2 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. - Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej.

Załącznik do rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów
z dnia 24 lutego 2017 r. (Dz. U. z 2024 r. poz. 1183)

NORMY WYPOSAŻENIA NIEZBĘDNEGO DO WYKONYWANIA CZYNNOŚCI SŁUŻBOWYCH PRZEZ FUNKCJONARIUSZA SŁUŻBY CELNO-SKARBOWEJ

1. Środki ochrony indywidualnej i wyposażenie taktyczne

Lp.

Przedmiot

Jednostka miary

Ilość

Okres używalności
w latach

Uwagi

1

hełm kuloodporny

szt.

wg potrzeb

dz.

w wyposażeniu indywidualnym

2

kask ochronny

szt.

jw.

dz.

jw.

3

kamizelka kuloodporna wewnętrzna

szt.

jw.

dz.

jw.

4

taktyczna kamizelka kuloodporna

szt.

jw.

dz.

jw.

5

maska przeciwgazowa

szt.

jw.

dz.

jw.

6

ochronniki słuchu

szt.

jw.

dz.

jw.

7

gogle strzeleckie

szt.

jw.

dz.

jw.

8

okulary strzeleckie

szt.

jw.

dz.

jw.

9

nakolanniki

kpl.

jw.

dz.

jw.

10

rękawice specjalistyczne odporne na przecięcie

para

jw.

dz.

jw.

11

rękawice taktyczne

para

jw.

dz.

jw.

12

pneumatyczna kamizelka ratunkowa

szt.

jw.

dz.

jw.

13

kabura zewnętrzna

szt.

wg potrzeb

dz.

jw.

14

kabura operacyjna

szt.

jw.

dz.

jw.

15

zestaw do działań operacyjnych: pas, kabura, ładownice na magazynki, pokrowce na radiotelefon i kajdanki

kpl.

jw.

dz.

jw.

16

plecak taktyczny

szt.

jw.

dz.

jw.

17

narzędzie wielofunkcyjne

szt.

jw.

dz.

jw.

18

nóż taktyczny

szt.

jw.

dz.

jw.

2. Sprzęt specjalistyczny

Lp.

Przedmiot

Jednostka miary

Ilość

Okres używalności
w latach

Uwagi

1

suchy skafander, ocieplacz, rękawice, kaptur

kpl.

jw.

dz.

w wyposażeniu jednostki

2

ubiór maskujący

kpl.

jw.

dz.

jw.

3

wskaźnik laserowy

szt.

jw.

dz.

jw.

4

wskaźnik noktowizyjny

szt.

jw.

dz.

jw.

5

celownik noktowizyjny

szt.

jw.

dz.

jw.

6

celownik termowizyjny

szt.

jw.

dz.

jw.

7

celownik holograficzny

szt.

jw.

dz.

jw.

8

celownik kolimatorowy

szt.

jw.

dz.

jw.

9

gogle noktowizyjne

szt.

jw.

dz.

jw.

10

lornetka (pryzmatyczna, noktowizyjna, termowizyjna)

szt.

jw.

dz.

jw.

11

noktowizor

szt.

jw.

dz.

jw.

12

strzelecki stoper elektroniczny

szt.

jw.

dz.

jw.

13

zestaw reanimacyjny

kpl.

jw.

dz.

jw.

14

tarcza balistyczna

szt.

jw.

dz.

jw.

15

koc balistyczny

szt.

jw.

dz.

jw.

16

drabina rozsuwana

szt.

jw.

dz.

jw.

17

łom wielozadaniowy

szt.

jw.

dz.

jw.

18

toporek wielozadaniowy

szt.

jw.

dz.

jw.

19

młot ciężki

szt.

jw.

dz.

jw.

20

nożyce do cięcia metalu

szt.

jw.

dz.

jw.

21

zestaw narzędzi wyważeniowych

kpl.

jw.

dz.

jw.

22

zestaw oświetleniowy

szt.

jw.

dz.

jw.

23

latarka

szt.

jw.

dz.

w wyposażeniu indywidualnym

24

zestaw medyczny z wyposażeniem

szt.

jw.

dz.

w wyposażeniu jednostki

25

oświetlenie taktyczne do broni

szt.

jw.

dz.

jw.

26

apteczka osobista z wyposażeniem

kpl.

jw.

dz.

w wyposażeniu indywidualnym

27

wykrywacz metalu

szt.

jw.

dz.

w wyposażeniu jednostki

28

urządzenie do rejestrowania dźwięku i obrazu

szt.

jw.

dz.

jw.

29

pistolet ćwiczebny na farbę / zestaw konwersyjny do broni

szt./kpl.

jw.

dz.

jw.

30

indywidualne urządzenie GPS

szt.

jw.

dz.

jw.

31

radiotelefony nasobne i samochodowe

szt.

jw.

dz.

jw.

32

zestawy łączności kamuflowanej

kpl.

jw.

dz.

jw.

33

torba transportowa

szt.

jw.

dz.

jw.

34

skrzynia transportowa

szt.

jw.

dz.

jw.

35

sprzęt alpinistyczny (wysokościowy)

kpl.

jw.

dz.

w wyposażeniu indywidualnym

36

sprzęt płetwonurkowy

kpl.

jw.

dz.

jw.

37

wyposażenie ochronno-uzupełniające

szt.

jw.

dz.

jw.

3. Sprzęt sportowy

Lp.

Przedmiot

Jednostka miary

Ilość

Okres używalności
w latach

Uwagi

1

rękawice bokserskie

para

wg potrzeb

dz.

w wyposażeniu jednostki

2

kask ochronny

szt.

jw.

dz.

jw.

3

ochraniacze

kpl.

1

dz.

w wyposażeniu indywidualnym

4

łapa trener

szt.

wg potrzeb

dz.

w wyposażeniu jednostki

5

manekin treningowy

szt.

jw.

dz.

jw.

6

napięstniki

para

jw.

dz.

jw.

7

okulary pływackie

szt.

1

dz.

w wyposażeniu indywidualnym

8

spodenki kąpielowe

szt.

1

2

jw.

9

czepek pływacki

szt.

1

2

jw.

10

klapki kąpielowe

para

1

3

jw.

11

dres sportowy

kpl.

1

dz. (2)

jw.

12

komplet dres nieprzemakalny

kpl.

1

dz. (4)

jw.

13

koszulka sportowa

szt.

2

2

jw.

14

spodenki sportowe

para

2

2

jw.

15

obuwie sportowe

para

1

2

jw.

16

obuwie treningowe

para

1

2

jw.

17

torba sportowa

szt.

jw.

dz. (3)

jw.

18

karimata

szt.

jw.

dz.

jw.

19

śpiwór

szt.

jw.

dz.

jw.

20

namiot

szt.

wg potrzeb

dz.

w wyposażeniu jednostki

21

termos

szt.

jw.

dz.

jw.

4. Środki higieny osobistej

Lp.

Przedmiot

Jednostka miary

Ilość

Okres używalności
w latach

Uwagi

1

ręcznik (kąpielowy)

szt.

wg potrzeb

1

w wyposażeniu indywidualnym

2

ręcznik (mały)

szt.

jw.

2

jw.

3

żel do kąpieli

litr

0,5

1 miesiąc

jw.

4

proszek do prania

kg

0,5

jw.

jw.

Uwaga: symbol dz. oznacza „do zużycia”.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00