Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 2018 poz. 2235
Wersja archiwalna od 2021-12-03 do 2023-01-19
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2018 poz. 2235
Wersja archiwalna od 2021-12-03 do 2023-01-19
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

Od redakcji: Rozporządzenie zostało uchylone na podstawie art. 61 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 22 lipca 2022 r. o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1933) oraz zastąpione przez rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 12 stycznia 2023 r. w sprawie stanowisk służbowych oraz stopni funkcjonariuszy Służby Więziennej (Dz.U. poz. 138). 

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 23 listopada 2018 r.

w sprawie stanowisk służbowych oraz stopni funkcjonariuszy Służby Więziennej

(ostatnia zmiana: Dz.U. z 2021 r., poz. 2223)  

Na podstawie art. 55 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1542 i 1669) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.[Zakres regulacji] Rozporządzenie określa:

1) rodzaje stanowisk oficerskich, chorążych i podoficerskich funkcjonariuszy Służby Więziennej, zwanych dalej „funkcjonariuszami”, w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej, zwanych dalej „jednostkami organizacyjnymi”;

2) staż służby wymagany do zajmowania poszczególnych stanowisk;

3) rodzaj wykształcenia wymagany do zajmowania poszczególnych stanowisk;

4) rodzaj szkolenia specjalistycznego oraz zawodowego wymagany do zajmowania niektórych stanowisk;

5) maksymalne stopnie przypisane do poszczególnych stanowisk;

6) tryb nadawania funkcjonariuszom stopni Służby Więziennej, zwanych dalej „stopniami”.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.[Stanowiska służbowe funkcjonariuszy w jednostkach organizacyjnych oraz staż służby] Stanowiska służbowe funkcjonariuszy w jednostkach organizacyjnych oraz staż służby wymagany do zajmowania poszczególnych stanowisk, rodzaj wykształcenia wymagany do zajmowania poszczególnych stanowisk, rodzaj szkolenia specjalistycznego oraz zawodowego wymagany do zajmowania niektórych stanowisk, a także maksymalne stopnie przypisane do stanowisk w Służbie Więziennej są określone w załączniku do rozporządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.[Wniosek o nadanie stopnia] 1. Wniosek o nadanie funkcjonariuszowi stopnia, zwany dalej „wnioskiem”, z uwzględnieniem art. 50 ust. 4 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej, zwanej dalej „ustawą”, składa:

1) kierownik jednostki organizacyjnej, o którym mowa w art. 32 ust. 1 ustawy, z własnej inicjatywy lub na pisemny wniosek kierownika komórki organizacyjnej, w której funkcjonariusz stale pełni służbę – w odniesieniu do:

a) funkcjonariusza tej jednostki lub oddelegowanego z podległej mu jednostki do pełnienia służby poza Służbą Więzienną w kraju lub poza granicami państwa,

b) funkcjonariusza oddelegowanego do wykonywania zadań służbowych w Ministerstwie Sprawiedliwości w przypadku wniosku o nadanie stopnia w korpusie podoficerów Służby Więziennej albo w korpusie chorążych Służby Więziennej;

2) kierownik jednostki organizacyjnej, o którym mowa w art. 63 ust. 2 pkt 2–4 ustawy, w odniesieniu do funkcjonariuszy zajmujących wyższe stanowiska kierownicze w Służbie Więziennej.

2. Wniosek może być sporządzony jako zbiorczy w przypadku nadawania funkcjonariuszowi stopnia, o którym mowa w art. 49 pkt 1–3 i pkt 4 lit. a–c ustawy. Wniosek zbiorczy może być sporządzony i przekazany w postaci elektronicznej.

3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się do wniosków sporządzanych na podstawie art. 48 ust. 2 i art. 53 ust. 2 ustawy.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.[Wycofanie wniosku] 1. W przypadku ujawnienia faktu podważającego zasadność nadania stopnia funkcjonariuszowi osoba, która wystąpiła z wnioskiem o nadanie stopnia, jest obowiązana niezwłocznie pisemnie powiadomić o tym fakcie organ uprawniony do nadania stopnia objętego wnioskiem.

2. Dokonanie powiadomienia jest równoznaczne z wycofaniem wniosku.

3. Wycofanie wniosku następuje nie później niż do dnia wydania postanowienia lub rozkazu personalnego o nadaniu stopnia.

4. Organ uprawniony do nadania stopnia, uwzględniając przesłanki, o których mowa w ust. 1, może zmienić lub uchylić wydane postanowienie albo rozkaz personalny o nadaniu stopnia w zakresie osoby objętej wnioskiem.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.[Negatywna opinia służbowa] 1. W przypadku gdy funkcjonariusz, który złożył egzamin na pierwszy stopień podoficerski, stopień chorążego albo stopień oficerski, nie uzyskał pozytywnej opinii służbowej albo w przypadku gdy wszczęto przeciwko niemu postępowanie karne lub dyscyplinarne, nadanie wyższego stopnia następuje odpowiednio po uzyskaniu przez niego pozytywnej opinii służbowej, umorzeniu postępowania karnego lub dyscyplinarnego lub uniewinnieniu go na podstawie prawomocnego wyroku lub orzeczenia o uniewinnieniu wydanego w postępowaniu dyscyplinarnym albo po zatarciu lub darowaniu wymierzonej kary dyscyplinarnej.

2. W przypadkach, o których mowa w ust. 1, nadanie odpowiedniego stopnia następuje w kolejnych terminach przewidzianych do nadania pierwszego stopnia podoficerskiego, stopnia chorążego albo stopnia oficerskiego, z tym że nadanie odpowiedniego stopnia funkcjonariuszowi uniewinnionemu na podstawie prawomocnego wyroku wydanego w postępowaniu karnym lub orzeczenia o uniewinnieniu wydanego w postępowaniu dyscyplinarnym albo po zatarciu lub darowaniu wymierzonej kary dyscyplinarnej następuje niezwłocznie po uniewinnieniu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.[Nadanie stopnia omówione w art. 53 ust. 2 pkt 2 ustawy o Służbie Więziennej] Nadania stopnia w przypadku, o którym mowa w art. 53 ust. 2 pkt 2 ustawy, dokonuje się z dniem wygaśnięcia stosunku służbowego lub – w szczególnie uzasadnionych przypadkach – w innym terminie.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.[Podstawy nadania stopnia] 1. Funkcjonariusz otrzymuje akt nadania stopnia na podstawie:

1) postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadaniu pierwszego stopnia w korpusie oficerów Służby Więziennej oraz stopnia generała Służby Więziennej;

2) rozkazu personalnego Ministra Sprawiedliwości o nadaniu pozostałych stopni w korpusie oficerów Służby Więziennej;

3) rozkazu personalnego Dyrektora Generalnego Służby Więziennej o nadaniu stopnia w korpusie chorążych Służby Więziennej;

4) rozkazu personalnego Dyrektora Generalnego Służby Więziennej albo dyrektora okręgowego Służby Więziennej o nadaniu stopnia w korpusie podoficerów Służby Więziennej;

5) rozkazu personalnego kierownika jednostki organizacyjnej o nadaniu stopnia starszego szeregowego Służby Więziennej.

2. Akt nadania stopnia:

1) w korpusie oficerów i w korpusie chorążych Służby Więziennej na podstawie rozkazu personalnego, o którym mowa w ust. 1 pkt 2 i 3, sporządza i podpisuje Dyrektor Generalny Służby Więziennej;

2) w korpusie podoficerów Służby Więziennej i stopnia starszego szeregowego Służby Więziennej sporządza i podpisuje organ uprawniony do nadania stopnia, o którym mowa w art. 50 ust. 1 i 2 ustawy.

3. Potwierdzony za zgodność z oryginałem odpis rozkazu personalnego lub jego kopię włącza się do akt osobowych funkcjonariusza.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.[Uroczystość wręczenia aktu nadania stopnia] 1. Wręczenie aktu nadania stopnia następuje w sposób uroczysty.

2. Funkcjonariusza, który nie mógł przybyć na uroczystość wręczenia aktu nadania stopnia, powiadamia się o innym wyznaczonym terminie wręczenia tego aktu.

3. W przypadku gdy funkcjonariusz zmarł przed otrzymaniem aktu nadania stopnia albo gdy nadanie stopnia następuje pośmiertnie, akt nadania stopnia wręcza się małżonkowi zmarłego funkcjonariusza lub najbliższemu krewnemu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 grudnia 2018 r.1)


1) Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 11 lutego 2011 r. w sprawie stanowisk służbowych oraz stopni funkcjonariuszy Służby Więziennej (Dz. U. z 2015 r. poz. 544), które traci moc na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 22 marca 2018 r. o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 912).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Załącznik do rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości
z dnia 23 listopada 2018 r. (poz. 2235)

STANOWISKA SŁUŻBOWE FUNKCJONARIUSZY W JEDNOSTKACH ORGANIZACYJNYCH, STAŻ SŁUŻBY WYMAGANY DO ZAJMOWANIA POSZCZEGÓLNYCH STANOWISK, RODZAJ WYKSZTAŁCENIA WYMAGANY DO ZAJMOWANIA POSZCZEGÓLNYCH STANOWISK, RODZAJ SZKOLENIA SPECJALISTYCZNEGO ORAZ ZAWODOWEGO WYMAGANY DO ZAJMOWANIA NIEKTÓRYCH STANOWISK, A TAKŻE MAKSYMALNE STOPNIE PRZYPISANE DO STANOWISK W SŁUŻBIE WIĘZIENNEJ [1]

Tabela 1

Centralny Zarząd Służby Więziennej

Lp.

Korpus

Maksymalny

stopień Służby

Więziennej

przypisany

do stanowiska

Stanowisko służbowe

Kwalifikacje zawodowe w zakresie

stażu służby w Służbie

Więziennej lub stażu

pracy

rodzaju szkolenia specjalistycznego oraz zawodowego wymaganego do zajmowania stanowiska

rodzaju wykształcenia

wymaganego

do zajmowania stanowiska

1

2

3

4

5

6

7

1

oficerski

generał

Dyrektor Generalny Służby Więziennej

15 lat służby, w tym

5 lat służby na stanowisku kierowniczym

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

2

oficerski

generał

zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej

15 lat służby, w tym

5 lat służby na stanowisku kierowniczym

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

3

oficerski

pułkownik

dyrektor biura

12 lat służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

4

oficerski

pułkownik

główny księgowy Służby Więziennej

10 lat służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

5

oficerski

pułkownik

główny księgowy Centralnego Zarządu Służby Więziennej

8 lat służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

6

oficerski

pułkownik

naczelny lekarz więziennictwa

12 lat służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

– wyższe medyczne,

– specjalizacja

7

oficerski

podpułkownik

zastępca dyrektora biura

12 lat służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

8

oficerski

podpułkownik

naczelnik wydziału

12 lat służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

9

oficerski

podpułkownik

kierownik zespołu

12 lat służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

10

oficerski

podpułkownik

doradca Dyrektora Generalnego

12 lat służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

11

oficerski

podpułkownik

radca prawny

2 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

12

oficerski

podpułkownik

główny kontroler

12 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

13

oficerski

podpułkownik

starszy kontroler

10 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

14

oficerski

major

kontroler

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

15

oficerski

kapitan

młodszy kontroler

4 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

16

oficerski

podpułkownik

starszy specjalista

12 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

17

oficerski

podpułkownik

specjalista

10 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

18

oficerski

major

starszy inspektor

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

19

oficerski

kapitan

inspektor

4 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

20

oficerski

podporucznik

młodszy inspektor

2 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

21

chorążych

starszy chorąży

radca prawny

według odrębnych przepisów

22

chorążych

starszy chorąży

młodszy inspektor

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

23

chorążych

starszy chorąży

starszy instruktor

4 lata służby

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

24

chorążych

chorąży

instruktor

2 lata służby

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

25

chorążych

młodszy chorąży

młodszy instruktor

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

26

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

starszy kierowca

4 lata służby

szkolenie zawodowe

– wykształcenie średnie lub średnie branżowe,

– prawo jazdy kategorii B, C, D

27

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

kierowca

– wykształcenie średnie lub średnie branżowe,

– prawo jazdy kategorii B

28

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

starszy referent

4 lata służby

szkolenie zawodowe

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

29

podoficerski

sierżant

referent

1 rok służby

szkolenie wstępne

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

30

podoficerski

kapral

młodszy referent

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

Tabela 2

Okręgowe inspektoraty Służby Więziennej

Lp.

Korpus

Maksymalny

stopień Służby

Więziennej

przypisany

do stanowiska

Stanowisko służbowe

Kwalifikacje zawodowe w zakresie

stażu służby w Służbie

Więziennej lub stażu

pracy

rodzaju szkolenia specjalistycznego oraz zawodowego wymaganego do zajmowania stanowiska1)

rodzaju wykształcenia

wymaganego

do zajmowania stanowiska

1

2

3

4

5

6

7

1

oficerski

pułkownik

dyrektor okręgowy Służby Więziennej

12 lat służby, w tym

5 lat służby na stanowisku kierowniczym

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

2

oficerski

podpułkownik

zastępca dyrektora okręgowego Służby Więziennej

12 lat służby, w tym

5 lat służby na stanowisku kierowniczym

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

3

oficerski

major

główny księgowy

8 lat służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

4

oficerski

major

naczelny lekarz

8 lat służby, w tym 5 lat w dziale służby zdrowia

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

– wyższe medyczne,

– specjalizacja

5

oficerski

major

radca prawny

2 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

6

oficerski

major

starszy kontroler

8 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

7

oficerski

major

kontroler

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

8

oficerski

porucznik

młodszy kontroler

4 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

9

oficerski

major

specjalista

8 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

10

oficerski

kapitan

starszy inspektor

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

11

oficerski

porucznik

inspektor

4 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

12

oficerski

podporucznik

młodszy inspektor

2 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

13

chorążych

starszy chorąży

radca prawny

według odrębnych przepisów

14

chorążych

starszy chorąży

młodszy inspektor

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

15

chorążych

starszy chorąży

starszy instruktor

4 lata służby

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

16

chorążych

chorąży

instruktor

2 lata służby

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

17

chorążych

młodszy chorąży

młodszy instruktor

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

18

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

starszy kierowca

4 lata służby

szkolenie zawodowe

– wykształcenie średnie lub średnie branżowe,

– prawo jazdy kategorii B, C, D

19

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

kierowca

– wykształcenie średnie lub średnie branżowe,

– prawo jazdy kategorii B

20

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

starszy referent

4 lata służby

szkolenie zawodowe

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

21

podoficerski

sierżant

referent

1 rok służby

szkolenie wstępne

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

22

podoficerski

kapral

młodszy referent

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

Tabela 3

Uczelnia Służby Więziennej

Lp.

Korpus

Maksymalny

stopień Służby

Więziennej

przypisany

do stanowiska

Stanowisko służbowe

Kwalifikacje zawodowe w zakresie:

stażu służby w Służbie

Więziennej lub stażu

pracy

rodzaju szkolenia specjalistycznego oraz zawodowego wymaganego do zajmowania stanowiska1)

rodzaju wykształcenia

wymaganego

do zajmowania stanowiska

1

2

3

4

5

6

7

1

oficerski

generał

Rektor-Komendant

12 lat służby, w tym

5 lat służby na stanowisku kierowniczym

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

stopień naukowy doktora

2

oficerski

pułkownik

prorektor

10 lat służby, w tym

5 lat służby na stanowisku kierowniczym

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

stopień naukowy doktora

3

oficerski

podpułkownik

kanclerz

10 lat służby, w tym

3 lata służby na stanowisku kierowniczym

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

4

oficerski

podpułkownik

profesor

10 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

5

oficerski

podpułkownik

profesor uczelni

10 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

6

oficerski

podpułkownik

główny księgowy

8 lat służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

7

oficerski

podpułkownik

kierownik działu

6 lat służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

8

oficerski

major

zastępca kierownika działu

6 lat służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

9

oficerski

major

adiunkt

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

10

oficerski

major

starszy kustosz dyplomowany

8 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

11

oficerski

kapitan

kustosz dyplomowany

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

12

oficerski

major

radca prawny

2 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

13

oficerski

major

starszy wykładowca

8 lat służby, w tym

4 lata na stanowisku dydaktycznym

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

– tytuł zawodowy magistra lub równorzędny,

– przygotowanie pedagogiczne

14

oficerski

major

wykładowca

6 lat służby, w tym

3 lata na stanowisku dydaktycznym

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

– tytuł zawodowy magistra lub równorzędny,

– przygotowanie pedagogiczne

15

oficerski

kapitan

młodszy wykładowca

2 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

– tytuł zawodowy magistra lub równorzędny,

– przygotowanie pedagogiczne

16

oficerski

major

asystent

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

17

oficerski

kapitan

adiunkt biblioteczny

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

18

oficerski

kapitan

lektor

3 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

19

oficerski

major

dowódca kompanii

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

20

oficerski

podpułkownik

starszy specjalista

10 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

21

oficerski

major

specjalista

8 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

22

oficerski

kapitan

starszy inspektor

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

23

oficerski

porucznik

inspektor

4 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

24

oficerski

podpułkownik

starszy asystent (lekarz, farmaceuta, fizjoterapeuta)

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

25

oficerski

major

asystent (lekarz,

farmaceuta,

fizjoterapeuta)

3 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

26

oficerski

porucznik

młodszy asystent (lekarz, farmaceuta, fizjoterapeuta)

2 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

27

oficerski

podporucznik

młodszy inspektor

2 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

28

oficerski

podporucznik

asystent biblioteczny

2 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

29

oficerski

kapitan

starsza pielęgniarka

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

30

oficerski

porucznik

pielęgniarka

3 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

31

oficerski

podporucznik

młodsza pielęgniarka

2 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

32

oficerski

kapitan

starszy ratownik medyczny

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

33

oficerski

porucznik

ratownik medyczny

3 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

34

oficerski

podporucznik

młodszy ratownik medyczny

2 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

35

chorążych

starszy chorąży

radca prawny

według odrębnych przepisów

36

chorążych

starszy chorąży

młodszy asystent (lekarz, farmaceuta, fizjoterapeuta)

według odrębnych przepisów

37

chorążych

starszy chorąży

młodszy inspektor

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

38

chorążych

starszy chorąży

starszy instruktor

6 lat służby

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

39

chorążych

chorąży

instruktor

3 lata służby

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

40

chorążych

młodszy chorąży

młodszy instruktor

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

41

chorążych

starszy chorąży

starsza pielęgniarka

6 lat służby

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

42

chorążych

chorąży

pielęgniarka

3 lata służby

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

43

chorążych

młodszy chorąży

młodsza pielęgniarka

według odrębnych przepisów

44

chorążych

starszy chorąży

starszy ratownik medyczny

6 lat służby

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

45

chorążych

chorąży

ratownik medyczny

3 lata służby

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

46

chorążych

młodszy chorąży

młodszy ratownik medyczny

według odrębnych przepisów

47

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

technik

6 lat służby

szkolenie zawodowe

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

48

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

starszy kierowca

4 lata służby

szkolenie zawodowe

– wykształcenie średnie lub średnie branżowe,

– prawo jazdy kategorii B, C, D

49

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

kierowca

– wykształcenie średnie lub średnie branżowe,

– prawo jazdy kategorii B

50

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

starszy magazynier

6 lat służby

– szkolenie zawodowe,

– szkolenie specjalistyczne

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

51

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

szef kuchni

wykształcenie średnie

gastronomiczne, średnie

branżowe

lub średnie i ukończone

szkolenie dla kucharzy

52

podoficerski

starszy sierżant

konserwator

2 lata służby

szkolenie zawodowe

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

53

podoficerski

starszy sierżant

magazynier

2 lata służby

szkolenie zawodowe

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

54

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

starsza pielęgniarka

6 lat służby

szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

55

podoficerski

starszy sierżant

pielęgniarka

3 lata służby

szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

56

podoficerski

sierżant

młodsza pielęgniarka

według odrębnych przepisów

57

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

starszy ratownik medyczny

6 lat służby

szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

58

podoficerski

starszy sierżant

ratownik medyczny

3 lata służby

szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

59

podoficerski

sierżant

młodszy ratownik medyczny

według odrębnych przepisów

60

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

starszy referent

4 lata służby

szkolenie zawodowe

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

61

podoficerski

sierżant

referent

1 rok służby

szkolenie wstępne

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

62

podoficerski

kapral

młodszy referent

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

Tabela 4

Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej, ośrodki szkolenia Służby Więziennej, ośrodki doskonalenia kadr Służby Więziennej

Lp.

Korpus

Maksymalny

stopień Służby

Więziennej

przypisany

do stanowiska

Stanowisko służbowe

Kwalifikacje zawodowe w zakresie

stażu służby w Służbie

Więziennej lub stażu

pracy

rodzaju szkolenia specjalistycznego oraz zawodowego wymaganego do zajmowania stanowiska1)

rodzaju wykształcenia

wymaganego

do zajmowania stanowiska

1

2

3

4

5

6

7

1

oficerski

pułkownik

komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej

12 lat służby, w tym

5 lat służby na stanowisku kierowniczym

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

2

oficerski

podpułkownik

zastępca komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej

12 lat służby, w tym

5 lat służby na stanowisku kierowniczym

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

3

oficerski

pułkownik

komendant ośrodka szkolenia

10 lat służby, w tym

5 lat służby na stanowisku kierowniczym

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

4

oficerski

podpułkownik

zastępca komendanta ośrodka szkolenia

10 lat służby, w tym

3 lata służby na stanowisku kierowniczym

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

5

oficerski

podpułkownik

komendant ośrodka doskonalenia kadr

10 lat służby, w tym

5 lat służby na stanowisku kierowniczym

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

6

oficerski

major

zastępca komendanta ośrodka doskonalenia kadr

10 lat służby, w tym

3 lata służby na stanowisku kierowniczym

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

7

oficerski

major

główny księgowy Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej; główny księgowy ośrodka szkolenia; główny księgowy ośrodka doskonalenia kadr

6 lat służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

8

oficerski

podpułkownik

kierownik zakładu

8 lat służby, w tym

4 lata praktyki w dydaktyce

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

– tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

– przygotowanie pedagogiczne

9

oficerski

major

kierownik oddziału zamiejscowego

8 lat służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

10

oficerski

major

kierownik ambulatorium

6 lat pracy w zawodzie,

w tym 2 lata służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

wyższe medyczne z dyplomem lekarza lub wyższe medyczne1)

11

oficerski

major

kierownik działu Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej; kierownik działu ośrodka szkolenia; kierownik działu ośrodka doskonalenia kadr

6 lat służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

12

oficerski

major

zastępca kierownika działu Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej

6 lat służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

13

oficerski

major

radca prawny

2 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

14

oficerski

major

starszy wykładowca

8 lat służby, w tym

4 lata na stanowisku dydaktycznym

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

– tytuł zawodowy magistra lub równorzędny,

– przygotowanie pedagogiczne

15

oficerski

kapitan

wykładowca

6 lat służby, w tym

3 lata na stanowisku dydaktycznym

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

– tytuł zawodowy magistra lub równorzędny,

– przygotowanie pedagogiczne

16

oficerski

porucznik

młodszy wykładowca

2 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

– tytuł zawodowy magistra lub równorzędny,

– przygotowanie pedagogiczne

17

oficerski

major

starszy asystent (lekarz, farmaceuta, fizjoterapeuta)

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

18

oficerski

kapitan

asystent (lekarz,

farmaceuta,

fizjoterapeuta)

3 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

19

oficerski

porucznik

młodszy asystent (lekarz, farmaceuta, fizjoterapeuta)

2 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

20

oficerski

kapitan

dowódca kompanii Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej, dowódca kompanii ośrodka szkolenia

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

21

oficerski

kapitan

dowódca zmiany Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej, dowódca zmiany ośrodka szkolenia

6 lat służby, w tym

4 lata w pionie ochrony

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

– szkolenie specjalistyczne dla dowódców zmian

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

22

oficerski

kapitan

zastępca dowódcy zmiany Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej, zastępca dowódcy zmiany ośrodka szkolenia

4 lata służby, w tym

2 lata w pionie ochrony

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

– szkolenie specjalistyczne dla dowódców zmian

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

23

oficerski

major

specjalista

8 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

24

oficerski

kapitan

starszy inspektor

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

25

oficerski

porucznik

inspektor

3 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

26

oficerski

podporucznik

młodszy inspektor

2 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

27

oficerski

kapitan

starsza pielęgniarka

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

28

oficerski

porucznik

pielęgniarka

3 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

29

oficerski

podporucznik

młodsza pielęgniarka

2 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

30

oficerski

kapitan

starszy ratownik medyczny

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

31

oficerski

porucznik

ratownik medyczny

3 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

32

oficerski

podporucznik

młodszy ratownik medyczny

2 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

33

chorążych

starszy chorąży

radca prawny

według odrębnych przepisów

34

chorążych

starszy chorąży

młodszy asystent (lekarz, farmaceuta, fizjoterapeuta)

według odrębnych przepisów

35

chorążych

starszy chorąży

młodszy inspektor

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

36

chorążych

starszy chorąży

starszy instruktor

6 lat służby

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

37

chorążych

chorąży

instruktor

3 lata służby

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

38

chorążych

młodszy chorąży

młodszy instruktor

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

39

chorążych

starszy chorąży

dowódca zmiany Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej, dowódca zmiany ośrodka szkolenia

6 lat służby, w tym

4 lata w pionie ochrony

– studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe,

– szkolenie specjalistyczne dla dowódców zmian

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

40

chorążych

starszy chorąży

zastępca dowódcy zmiany Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej, zastępca dowódcy zmiany ośrodka szkolenia

4 lata służby, w tym

2 lata w pionie ochrony

– studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe,

– szkolenie specjalistyczne dla dowódców zmian

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

41

chorążych

starszy chorąży

starszy oddziałowy

4 lata służby, w tym

2 lata w pionie ochrony

– studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe,

– szkolenie specjalistyczne dla oddziałowych

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

42

chorążych

chorąży

oddziałowy

2 lata służby

– studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe,

– szkolenie specjalistyczne dla oddziałowych

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

43

chorążych

starszy chorąży

starsza pielęgniarka

6 lat służby

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

44

chorążych

chorąży

pielęgniarka

3 lata służby

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

45

chorążych

młodszy chorąży

młodsza pielęgniarka

według odrębnych przepisów

46

chorążych

starszy chorąży

starszy ratownik medyczny

6 lat służby

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

47

chorążych

chorąży

ratownik medyczny

3 lata służby

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

48

chorążych

młodszy chorąży

młodszy ratownik medyczny

według odrębnych przepisów

49

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

starszy oddziałowy

4 lata służby, w tym 2 lata w pionie ochrony

– szkolenie zawodowe,

– szkolenie specjalistyczne dla oddziałowych

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

50

podoficerski

starszy sierżant

oddziałowy

2 lata służby

– szkolenie zawodowe,

– szkolenie specjalistyczne dla oddziałowych

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

51

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

technik

6 lat służby

szkolenie zawodowe

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

52

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

starszy kierowca

4 lata służby

szkolenie zawodowe

– wykształcenie średnie lub średnie branżowe,

– prawo jazdy kategorii B, C, D

53

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

kierowca

– wykształcenie średnie lub średnie branżowe,

– prawo jazdy kategorii B

54

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

starsza pielęgniarka

6 lat służby

szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

55

podoficerski

starszy sierżant

pielęgniarka

3 lata służby

szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

56

podoficerski

sierżant

młodsza pielęgniarka

według odrębnych przepisów

57

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

starszy ratownik medyczny

6 lat służby

szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

58

podoficerski

starszy sierżant

ratownik medyczny

3 lata służby

szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

59

podoficerski

sierżant

młodszy ratownik medyczny

według odrębnych przepisów

60

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

starszy magazynier

6 lat służby

szkolenie zawodowe

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

61

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

szef kuchni

wykształcenie średnie gastronomiczne, średnie branżowe lub średnie i ukończone szkolenie dla kucharzy

62

podoficerski

starszy sierżant

konserwator

2 lata służby

szkolenie zawodowe

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

63

podoficerski

starszy sierżant

magazynier

2 lata służby

szkolenie zawodowe

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

64

podoficerski

sierżant

starszy strażnik

2 lata służby

szkolenie zawodowe

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

65

podoficerski

kapral

strażnik

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

66

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

starszy referent

4 lata służby

szkolenie zawodowe

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

67

podoficerski

sierżant

referent

1 rok służby

szkolenie wstępne

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

68

podoficerski

kapral

młodszy referent

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

Tabela 5

Areszty śledcze, zakłady karne, podmioty lecznicze działające w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej

Lp.

Korpus

Maksymalny

stopień Służby

Więziennej

przypisany

do stanowiska

Stanowisko służbowe

Kwalifikacje zawodowe w zakresie:

stażu służby w Służbie

Więziennej lub stażu

pracy

rodzaju szkolenia specjalistycznego oraz zawodowego wymaganego do zajmowania stanowiska1)

rodzaju wykształcenia

wymaganego

do zajmowania stanowiska

1

2

3

4

5

6

7

1

oficerski

pułkownik

dyrektor aresztu śledczego lub zakładu karnego powyżej 600 miejsc

10 lat służby, w tym

3 lata służby na stanowisku kierowniczym

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

2

oficerski

podpułkownik

dyrektor aresztu śledczego lub zakładu karnego poniżej 600 miejsc

10 lat służby, w tym

3 lata służby na stanowisku kierowniczym

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

3

oficerski

podpułkownik

zastępca dyrektora aresztu śledczego lub zakładu karnego powyżej 600 miejsc

10 lat służby, w tym

3 lata służby na stanowisku kierowniczym

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

4

oficerski

major

zastępca dyrektora aresztu śledczego lub zakładu karnego poniżej 600 miejsc

10 lat służby, w tym

3 lata służby na stanowisku kierowniczym

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

5

oficerski

major

główny księgowy

6 lat służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

6

oficerski

major

dyrektor szpitala

6 lat pracy w zawodzie,

w tym 2 lata służby

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

– szkolenie specjalistyczne

wyższe medyczne z dyplomem lekarza i specjalizacja

7

oficerski

major

kierownik ambulatorium

3 lata pracy

w zawodzie, w tym

2 lata służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

wyższe medyczne z dyplomem lekarza lub wyższe medyczne1)

8

oficerski

major

ordynator

3 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

wyższe medyczne z dyplomem lekarza i specjalizacja

9

oficerski

major

kierownik oddziału powyżej 200 miejsc

6 lat służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

10

oficerski

major

kierownik oddziału poniżej 200 miejsc

6 lat służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

11

oficerski

major

kierownik działu

6 lat służby, w tym

3 lata w danym pionie służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

12

oficerski

major

kierownik domu matki i dziecka

6 lat służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

13

oficerski

major

kierownik poradni, pracowni

6 lat służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

14

oficerski

major

kierownik ośrodka diagnostycznego

6 lat służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

15

oficerski

major

kierownik apteki zakładowej – okręgowej

3 lata pracy

w zawodzie, w tym

2 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

wyższe w zakresie farmacji

16

oficerski

major

radca prawny

2 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

17

oficerski

major

zastępca kierownika działu

6 lat służby

– szkolenie specjalistyczne lub studia podyplomowe z zakresu kierowania zespołem ludzkim lub zarządzania jednostkami organizacyjnymi,

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

18

oficerski

major

starszy asystent (lekarz, farmaceuta, fizjoterapeuta)

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

wyższe medyczne lub inne wyższe kierunkowe

19

oficerski

kapitan

asystent (lekarz,

farmaceuta,

fizjoterapeuta)

3 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

wyższe medyczne lub inne wyższe kierunkowe

20

oficerski

porucznik

młodszy asystent (lekarz, farmaceuta, fizjoterapeuta)

2 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

wyższe medyczne lub inne wyższe kierunkowe

21

oficerski

major

dowódca zmiany

6 lat służby, w tym 4 lata w pionie ochrony

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkole­nie zawodowe,

– szkolenie specjalistyczne dla dowódców zmian

tytuł zawodowy magi­stra lub równorzędny

dowódca zmiany w oddziale ze­wnętrznym reali­zujący czynności administracyjne lub w oddziale zewnętrznym powyżej 200 miejsc

22

oficerski

kapitan

zastępca dowódcy zmiany

4 lata służby, w tym

2 lata w pionie ochrony

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe,

– szkolenie specjalistyczne dla dowódców zmian

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

23

oficerski

major

dowódca grupy interwencyjnej

4 lata służby

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe,

– szkolenie specjalistyczne dla dowódców grup interwencyjnych

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

24

oficerski

major

starszy wychowawca

6 lat służby

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe,

– szkolenie specjalistyczne z zakresu prowadzenia oddziaływań penitencjarnych lub resocjalizacyjnych

wyższe o kierunku mającym zastosowanie w resocjalizacji

25

oficerski

kapitan

wychowawca

3 lata służby

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe,

– szkolenie specjalistyczne z zakresu prowadzenia oddziaływań penitencjarnych lub resocjalizacyjnych

wyższe o kierunku mającym zastosowanie w resocjalizacji

26

oficerski

porucznik

młodszy wychowawca

2 lata służby

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe,

– szkolenie specjalistyczne z zakresu prowadzenia oddziaływań penitencjarnych lub resocjalizacyjnych

wyższe o kierunku mającym zastosowanie w resocjalizacji

27

oficerski

major

starszy psycholog

6 lat służby

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe,

– szkolenie specjalistyczne z zakresu prowadzenia oddziaływań psychologicznych lub terapeutycznych

wyższe o kierunku psychologia

28

oficerski

kapitan

psycholog

3 lata służby

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe,

– szkolenie specjalistyczne z zakresu prowadzenia oddziaływań psychologicznych lub terapeutycznych

wyższe o kierunku psychologia

29

oficerski

porucznik

młodszy psycholog

2 lata służby

– studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe,

– szkolenie specjalistyczne z zakresu prowadzenia oddziaływań psychologicznych lub terapeutycznych

wyższe o kierunku psychologia

30

oficerski

major

specjalista

8 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

31

oficerski

kapitan

starszy inspektor

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

32

oficerski

porucznik

inspektor

3 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

33

oficerski

kapitan

przełożona pielęgniarek2)

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

34

oficerski

kapitan

pielęgniarka oddziałowa2)

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

35

oficerski

kapitan

starsza pielęgniarka

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

36

oficerski

porucznik

pielęgniarka

3 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

37

oficerski

podporucznik

młodsza pielęgniarka

2 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

38

oficerski

podporucznik

młodszy inspektor

2 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy magistra lub równorzędny

39

oficerski

kapitan

starszy ratownik medyczny

6 lat służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

40

oficerski

porucznik

ratownik medyczny

3 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

41

oficerski

podporucznik

młodszy ratownik medyczny

2 lata służby

studia podyplomowe lub studia drugiego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

42

chorążych

starszy chorąży

radca prawny

według odrębnych przepisów

43

chorążych

starszy chorąży

młodszy asystent (lekarz, farmaceuta, fizjoterapeuta)

wyższe medyczne lub inne wyższe kierunkowe

44

chorążych

starszy chorąży

młodszy wychowawca

wyższe o kierunku mającym zastosowanie w resocjalizacji

45

chorążych

starszy chorąży

młodszy psycholog

wyższe o kierunku psychologia

46

chorążych

starszy chorąży

młodszy inspektor

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

47

chorążych

starszy chorąży

dowódca zmiany

6 lat służby, w tym 4 lata

w pionie ochrony

– studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe,

– szkolenie specjalistyczne dla dowódców zmian

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

dowódca zmiany w oddziale zewnętrznym realizujący czynności administracyjne lub w oddziale zewnętrznym powyższej

200 miejsc

48

chorążych

starszy chorąży

dowódca grupy interwencyjnej

4 lata służby

– studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe,

– szkolenie specjalistyczne dla dowódców grup interwencyjnych

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

49

chorążych

starszy chorąży

zastępca dowódcy zmiany

4 lata służby, w tym

2 lata w pionie ochrony

– studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe,

– szkolenie specjalistyczne dla dowódców zmian

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

50

chorążych

starszy chorąży

starszy instruktor

6 lat służby

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

51

chorążych

chorąży

instruktor

3 lata służby

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

52

chorążych

młodszy chorąży

młodszy instruktor

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

53

chorążych

starszy chorąży

starszy oddziałowy

4 lata służby, w tym

2 lata w pionie ochrony

– studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe,

– szkolenie specjalistyczne dla oddziałowych

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

54

chorążych

chorąży

oddziałowy

2 lata służby

– studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe,

– szkolenie specjalistyczne dla oddziałowych

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

55

chorążych

starszy chorąży

pielęgniarka oddziałowa2)

3 lata służby lub pracy w zawodzie

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

56

chorążych

starszy chorąży

starsza pielęgniarka

6 lat służby

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

57

chorążych

chorąży

pielęgniarka

3 lata służby

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

58

chorążych

młodszy chorąży

młodsza pielęgniarka

według odrębnych przepisów

59

chorążych

starszy chorąży

starszy ratownik medyczny

6 lat służby

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

60

chorążych

chorąży

ratownik medyczny

3 lata służby

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

61

chorążych

młodszy chorąży

młodszy ratownik medyczny

według odrębnych przepisów

62

chorążych

starszy chorąży

dowódca grupy konwojowej

4 lata służby, w tym 2 lata w pionie ochrony

studia pierwszego stopnia na uczelni Służby Więziennej lub szkolenie zawodowe

tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny

63

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

starszy oddziałowy

4 lata służby, w tym 2 lata w pionie ochrony

– szkolenie zawodowe,

– szkolenie specjalistyczne dla oddziałowych

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

64

podoficerski

starszy sierżant

oddziałowy

2 lata służby

– szkolenie zawodowe,

– szkolenie specjalistyczne dla oddziałowych

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

65

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

technik

6 lat służby

szkolenie zawodowe

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

66

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

technik medyczny

wykształcenie średnie medyczne i specjalizacja zawodowa

67

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

starszy kierowca

4 lata służby

szkolenie zawodowe

– wykształcenie średnie lub średnie branżowe,

– prawo jazdy kategorii B, C, D

68

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

kierowca

– wykształcenie średnie lub średnie branżowe,

– prawo jazdy kategorii B

69

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

pielęgniarka oddziałowa2)

6 lat służby

szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

70

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

starsza pielęgniarka

6 lat służby

szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

71

podoficerski

starszy sierżant

pielęgniarka

3 lata służby

szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

72

podoficerski

sierżant

młodsza pielęgniarka

według odrębnych przepisów

73

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

starszy ratownik medyczny

6 lat służby

szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

74

podoficerski

starszy sierżant

ratownik medyczny

3 lata służby

szkolenie zawodowe

według odrębnych przepisów

75

podoficerski

sierżant

młodszy ratownik medyczny

według odrębnych przepisów

76

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

starszy magazynier

6 lat służby

szkolenie zawodowe

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

77

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

szef kuchni

wykształcenie średnie gastronomiczne, średnie branżowe lub średnie i ukończone szkolenie dla kucharzy

78

podoficerski

starszy sierżant

magazynier

2 lata służby

szkolenie zawodowe

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

79

podoficerski

starszy sierżant

konserwator

2 lata służby

szkolenie zawodowe

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

80

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

dowódca grupy konwojowej

4 lata służby, w tym

2 lata w pionie ochrony

szkolenie zawodowe

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

81

podoficerski

sierżant

starszy strażnik

2 lata służby

szkolenie zawodowe

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

82

podoficerski

kapral

strażnik

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

83

podoficerski

starszy sierżant sztabowy

starszy referent

4 lata służby

szkolenie zawodowe

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

84

podoficerski

sierżant

referent

1 rok służby

szkolenie wstępne

wykształcenie średnie lub średnie branżowe

85

podoficerski

kapral

młodszy referent

wykształcenie średnie lub średnie branżowe


1) Mianowanie na stanowisko kierownika ambulatorium funkcjonariusza posiadającego wykształcenie wyższe medyczne bez dyplomu lekarza – za zgodą Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

2) W areszcie śledczym lub w zakładzie karnym, w którym funkcjonuje szpital.

[1] Załącznik w brzmieniu ustalonym przez § 1 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 1 grudnia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie stanowisk służbowych oraz stopni funkcjonariuszy Służby Więziennej (Dz.U. poz. 2223). Zmiana weszła w życie 3 grudnia 2021 r., z mocą od 1 grudnia 2021 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00