history Historia zmian
zamknij

Wersja obowiązująca od 2018-12-03 do 2019-01-01

[5] (uchylony)

[5] Zarządzenie traci moc 3 grudnia 2018 r. na podstawie § 13 zarządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 3 grudnia 2018 r. w sprawie zakresów czynności członków Kierownictwa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Dz.U.MNiSW. poz. 54), z wyjątkiem § 8 ust. 1 pkt 4 lit. a i b i pkt 11 oraz § 9 ust. 1 pkt 4, które tracą moc 1 stycznia 2019 r.

Wersja obowiązująca od 2018-12-03 do 2019-01-01

[5] (uchylony)

[5] Zarządzenie traci moc 3 grudnia 2018 r. na podstawie § 13 zarządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 3 grudnia 2018 r. w sprawie zakresów czynności członków Kierownictwa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Dz.U.MNiSW. poz. 54), z wyjątkiem § 8 ust. 1 pkt 4 lit. a i b i pkt 11 oraz § 9 ust. 1 pkt 4, które tracą moc 1 stycznia 2019 r.

Wersja archiwalna obowiązująca od 2018-08-20 do 2018-12-02

1. Minister podpisuje pisma kierowane do: Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Marszałka i Wicemarszałków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Marszałka i Wicemarszałków Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, Prezesa i Wiceprezesów Rady Ministrów, Prezesa Trybunału Konstytucyjnego, Przewodniczącego Trybunału Stanu, Prezesa Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego, ministrów i kierowników urzędów centralnych, posłów i senatorów, a także do Sekretarza Rady Ministrów – w sprawach projektów dokumentów rządowych wnoszonych do rozpatrzenia przez Radę Ministrów.

2. Do wyłącznej kompetencji Ministra zastrzega się:

1) akceptowanie projektów: założeń projektów ustaw, ustaw, rozporządzeń i uchwał Rady Ministrów oraz rozporządzeń i zarządzeń Prezesa Rady Ministrów, których opracowanie należy do właściwości Ministra, a także strategii, programów i polityk, kierowanych przez Ministra do uzgodnień międzyresortowych, konsultacji publicznych i opiniowania;

2) występowanie do Prezesa Rady Ministrów o powołanie osób na określone stanowiska lub funkcje albo odwołanie z tych stanowisk lub funkcji, w ramach właściwości wynikającej z obowiązujących przepisów;

3) powoływanie i wyznaczanie osób na określone stanowiska lub funkcje, a także odwoływanie z tych stanowisk lub funkcji i cofanie wyznaczenia na nie, w ramach właściwości wynikającej z obowiązujących przepisów.

3. Podsekretarz Stanu Piotr Müller podpisuje pisma kierowane do Sekretarza Stałego Komitetu Rady Ministrów w sprawach projektów dokumentów rządowych wnoszonych do rozpatrzenia przez Komitet, a także w sprawach zastrzeżeń do treści protokołów z posiedzeń Komitetu, wraz z wnioskami o ich sprostowanie.

4. Podsekretarz Stanu Piotr Müller podpisuje:

1) rozporządzenia – w czasie nieobecności Ministra;

2) zarządzenia, komunikaty i obwieszczenia – z upoważnienia Ministra.

5. Podsekretarz Stanu Piotr Müller, a w razie nieobecności osoba wyznaczona do jego zastępowania, koordynuje realizację zadań w zakresie współpracy z Sejmem Rzeczypospolitej Polskiej i Senatem Rzeczypospolitej Polskiej oraz ich organami.

6. Sekretarz Stanu Piotr Dardziński, a w razie nieobecności osoba wyznaczona do jego zastępowania, podpisuje pisma kierowane do Sekretarza Komitetu Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji w sprawach projektów dokumentów rządowych wnoszonych do rozpatrzenia przez Komitet, a także w sprawach zastrzeżeń do treści protokołów z posiedzeń Komitetu, wraz z wnioskami o ich sprostowanie.

7. Podsekretarz Stanu Sebastian Skuza, a w razie nieobecności osoba wyznaczona do jego zastępowania, podpisuje pisma kierowane do Sekretarza Komitetu do Spraw Europejskich w sprawach projektów dokumentów rządowych wnoszonych do rozpatrzenia przez Komitet, a także w sprawach zastrzeżeń do treści protokołów z posiedzeń Komitetu, wraz z wnioskami o ich sprostowanie.

8. Sekretarz Stanu, podsekretarze stanu i Dyrektor Generalny podpisują, z upoważnienia Ministra, pisma w sprawach należących do zakresu ich czynności, a w szczególności:

1) do Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, przesyłające opracowane w Ministerstwie stanowiska Rządu do poselskich projektów ustaw oraz projektów ustaw wnoszonych do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej przez inne podmioty mające inicjatywę ustawodawczą, po ich przyjęciu przez Radę Ministrów;

2) przesyłające opracowane w Ministerstwie projekty dokumentów rządowych kierowane do uzgodnień międzyresortowych, konsultacji publicznych i opiniowania;

3) zawierające uwagi zgłaszane do projektów dokumentów rządowych w ramach uzgodnień międzyresortowych;

4) odpowiedzi na interpelacje, interwencje, zapytania i wystąpienia poselskie, oświadczenia i wystąpienia senatorskie, dezyderaty, opinie i wystąpienia komisji parlamentarnych oraz na wystąpienia posłów Parlamentu Europejskiego skierowane do Ministra.