Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 26.04.2004, sygn. IS.I/2-415/44/04, Izba Skarbowa w Rzeszowie, sygn. IS.I/2-415/44/04
Czy bilety i karnety stanowią rzeczowe świadczenia zwolnione od podatku?
Czy bilety i karnety stanowią rzeczowe świadczenia zwolnione od podatku?
Podatnik wnosi o wyjaśnienie, czy prawidłowe jest prowadzenie ewidencji czynności dostawy znaków skarbowych i innych znaków tego typu, na podstawie której ustalany jest obrót ze sprzedaży znaków skarbowych, osiągany przez dystrybutorów rozprowadzających znaki w imieniu Gminy, bez wykazywania w rejestrze poszczególnych detalistów, którzy je nabywają (konsumentów).Z treści złożonego wniosku wynika, że
Czy usługi polegające na wykonaniu i montażu znaków drogowych oraz informacyjnych, wykonywane dla budownictwa mieszkaniowego i związane z infrastrukturą towarzyszącą budownictwu mieszkaniowemu, opodatkowane są stawką VAT 7% czy 22%?
Czy wydatki na uzyskanie znaków CE mogą stanowić koszty uzyskania przychodów w okresie obowiązywania znaków, czy powinny być odniesione w ciężar kosztów roku podatkowego, w którym zostały poniesione ?
Czy wypłacane premie rybakom zamieszkującym w Polsce podlegają opodatkowania podatkiem dochodowym?
Czy wartość kuponów kulturalno rekreacyjnych, sfinansowanych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych lub funduszy związków zawodowych, podlega zwolnieniu od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. do kwoty 380 zł rocznie?
AD.1 Wnioskodawca może zwrócić do dostawcy krajowego wycofany ze sprzedaży towar, lecz przed upływem terminu ważności znaków podatkowych. AD.2 W sytuacji, gdy towar jest wycofany z oferty przed upływem terminu ważności znaków podatkowych, przeznaczony ponownie do sprzedaży może zostać zwieziony ze stoisk sklepowych w miejsce docelowe, w celu dokonania zbiorczego spisu i przedstawienia go w celu potwierdzenia
obowiązek znaczenia znakami akcyzy "J."
stanowisko Wnioskodawcy odnośnie zastosowania zwolnienia z podatku od towarów i usług do opłaty za dostarczenie przesyłki pocztowej uiszczonej poprzez zakup za cenę równą wartości nominalnej naklejanych na przesyłkę pocztową znaków opłaty pocztowej należy uznać za nieprawidłowe.
Czy koszty poniesione przez Wnioskodawcę w związku z uwzględnieniem lub częściowym uwzględnieniem powyższych reklamacji polubownych mogły być w przeszłości i mogą być w przyszłości zaliczone w poczet kosztów uzyskania przychodów?
Czy koszty poniesione przez Wnioskodawcę w związku z uwzględnieniem lub częściowym uwzględnieniem powyższych reklamacji polubownych mogły być w przeszłości i mogą być w przyszłości zaliczone w poczet kosztów uzyskania przychodów?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej wartości niematerialnych i prawnych oraz amortyzacji prawa ochronnego na znaki towarowe.
Czy dostawa znaków opłaty pocztowej może korzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 43 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku od towarów i usług, który mówi co następuje: zwalnia się od podatku dostawę za cenę równą wartości nominalnej znaczków pocztowych, znaków skarbowych i innych znaków tego typu?
Określenie momentu powstania przychodu z tytułu wprowadzenia nowej formy zapłaty tzw. kartą podarunkową (kuponem prezentowym) z możliwością doładowania abonamentu w sytuacji, gdy karta (kupon) zostanie wykorzystany bądź nie zostanie wykorzystany.
Czy w związku z dokonaniem płatności z tytułu zakupu przez SpK prawa do Znaku od podmiotu będącego rezydentem podatkowym kraju, z którym Polska nie zawarła umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania, Spółka zobowiązana będzie do pobrania i odprowadzenia podatku dochodowego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 1 Ustawy CIT w zw. z art. 26 ust. 1 Ustawy CIT?
Zakres ustalenia wartości początkowej składników majątkowych wniesionych aportem do Spółki w ramach aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy wydatki ponoszone przez Spółkę tytułem zakupu drobnych prezentów, nie mających charakteru okazałości czy wystawności, przekazywanych wybranym kontrahentom podczas dwustronnych spotkań, mogą stanowić koszty uzyskania przychodów Spółki?
Czy w latach 2007 - 2012 usługi opisane w stanach faktycznych, powinny być uznane jako usługa budowlana i opodatkowane 5,5% podatkiem ryczałtowym? Czy w latach 2011 - 2012, zgodnie z załącznikiem Nr 2, poz. 4 do ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, wyłączenie ex 42.1, wyklucza wykonywane przez Wnioskodawcę usługi z tego podatku
Czy w latach 2007- 2012 usługi opisane w stanach faktycznych, powinny być uznane jako usługa budowlana i opodatkowane 5,5% podatkiem ryczałtowym?
Czy usługi opisane w ww. stanie faktycznym, powinny być uznane jako usługa budowlana i opodatkowane 5,5% podatkiem ryczałtowym?
Miejsca świadczenia usług i rozpoznanie obowiązku podatkowego z tytułu nabycia prawado posługiwania sie znakiem firmowym.
1) Od jakiego momentu Spółka będzie uprawiona do ujęcia w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych prawa ochronnego do Znaku, jeśli Znak w momencie jego nabycia przez Spółkę będzie znajdował się w procedurze rejestracji w Urzędzie Patentowym? 2) Jaka będzie wartość początkowa prawa ochronnego do Znaku, będąca podstawą odpisów amortyzacyjnych dokonywanych przez Spółkę, które