Interpretacja indywidualna z dnia 14 kwietnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.141.2023.1.MC
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania.
Brak prawa do odzyskania podatku od towarów i usług w związku z realizacją zadania inwestycyjnego.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy usług świadczonych przez placówkę artystyczną.
Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem przez pracodawcę posiłków na rzecz pracowników pracujących w danym dniu w wymiarze nadliczbowym
Skutki podatkowe związane z uczestnictwem w programie motywacyjnym organizowanym przez spółkę kapitałową z siedzibą w Stanach Zjednoczonych Ameryki.
w zakresie stosowania 50% kosztów uzyskania przychodów
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu polegającego na utworzeniu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych w Szkole Podstawowej.
Brak prawa do obniżenia podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych z tytułu udostępnienia pracownikom samochodów do celów prywatnych
PIT - zakresie obowiązków Spółki jako płatnika w związku z nabyciem przez Spółkę przejmującą w drodze podziału przez wydzielenie, działu stanowiącego zorganizowaną część przedsiębiorstwa.
Czy wypłacane osobom wyjeżdżającym za granicę środki finansowe, przeznaczone na sfinansowanie pobytu w zagranicznym ośrodku naukowym w ramach programów Unii Europejskiej, korzystają ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować dla posiłków sprzedawanych pracownikom w stołówce?
Zakup bezimiennej polisy, a opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób fizycznych.odpowiedzialność cywilna, umowa ubezpieczenia, pracownicy, członkowie organów Spółki
Czy wartość świadczenia ponoszonego przez pracodawcę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego pracowników, w tym wynagrodzeń wypłacanych za czas urlopu szkoleniowego oraz za czas zwolnień z całości lub części dnia pracy, przysługujących pracownikom podejmującym naukę lub podnoszącym kwalifikacje zawodowe, będzie stanowiła koszt uzyskania przychodów dla potrzeb podatku dochodowego
Czy wszystkie wydatki, w tym koszty noclegów i wyżywienia, które spółka ponosi na organizację spotkań szkoleniowo integracyjnych, których uczestnikami są pracownicy oraz osoby współpracujące ze spółką, a które odbywają się podczas otwartych imprez sportowo rekreacyjnych mogą być przez spółkę w całości ujęte w kosztach uzyskania przychodów?
Czy w stanie prawnym obowiązującym w 2009 r. kwoty otrzymanych dotacji z Urzędu Miasta lub Urzędu Gminy, z tytułu zwrotu kosztów kształcenia pracowników młodocianych są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym?
Zwolnienie od podatku dochodowego dochodów Spółdzielni uzyskiwanych z mieszkań użytkowanych jako pracownie plastyczne - na podstawie art. 17 ust. 1 pkt. 44 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.) - w brzmieniu obowiązującym od dnia 01.01.2007r.
Czy ustanowienie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu zaadoptowanego na pracownię plastyczną podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?
Jak opodatkować podatkiem VAT opłaty za pracownie plastyczne udostępniane zarówno na zasadzie najmu, jak i na podstawie praw spółdzielczych do lokalu?
Czy sprzedaż w 2005 r. lokalu, w stosunku do którego wniesiono pełen wkład budowlany w 1988 roku, będzie podlegać opodatkowaniu 10% zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Pytający zwrócił się o wyjaśnienie, czy spółdzielnia mieszkaniowa zasadnie obciąża opłaty za pracownię artystyczną podatkiem od towarów i usług stawką 22%. Zdaniem pytającego na podstawie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych pracownia twórcy jest lokalem mieszkalnym i jest zwolniona od podatku VAT.