Interpretacja indywidualna z dnia 16.07.2013, sygn. ILPP1/443-336/13-3/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-336/13-3/MK
Opodatkowanie usług cmentarnych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu towarów i usług związanych z planowaną działalnością opodatkowaną oraz prawidłowość rozliczenia podatku w deklaracji V-7K.
Prawidłowość stosowania przez podatnika uregulowań art. 87 ust. 3a ustawy o podatku od towarów i usług.
W sprawie uwzględnienia w deklaracji VAT-7 za maj 2004 r. kwoty podatku naliczonego nierozliczonej w kwietniu 2004 r., tj. w której pozycji deklaracji VAT-7 za maj 2004 r., a następnie za czerwiec 2004 r. należy wykazać kwotę podatku naliczonego nierozliczoną w kwietniu 2004 r. i w maju 2004 r.
Czy Spółce z o.o. powstałej z przekształcenia przedsiębiorstwa państwowego przysługuje prawo do nadwyżki podatku nailczonego wykazanej do przeniesienia w ostatniej deklaracji złożonej przez przedsiębiorstwo państwowe ?.
Spółka przejęta dokonała ostatecznego rozliczenia podatku od towarów i usług za miesiąc luty 2004r., w którym to wystąpiła nadwyżka podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy w kwocie 8.154 zł.Czy Spółka przejmująca będzie miała prawo do uwzględnienia w/w nadwyżki w swoim rozliczeniu podatku od towarów i usług za miesiąc marzec 2004r?,Czy należy wystąpić z wnioskiem
Czy zarejestrowany podatnik podatku akcyzowego może uznać za koszt uzyskania przychodu podatek akcyzowy wynikający z deklaracji AKC-2 /zapłacony/.
Czy prawidłowym jest przeniesienie rozliczenia kwot podatku naliczonego z tytułu zakupów towarów związanych ze sprzedażą zwolnioną od podatku od towarów i usług oraz opodatkowaną do miesiąca, w którym wystąpi zarówno sprzedaż opodatkowana jak i zwolniona
Podatnik prowadził jednoosobową działalność gospodarczą, którą zlikwidował. Ostatnia deklaracja VAT - 7 wykazywała nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia. Czy jeżeli podatnik podejmie działalność gospodarczą pod tym samym NIP-em w okresie krótszym niż 36 miesięcy, to będzie mógł kontynuować rozliczenie podatku od towarów i usług ?