Czy obywatele Rosji i Białorusi zatrudnieni w Polsce mogą być uczestnikami PPK
Obywatele Ukrainy, którzy przekraczają granicę ukraińsko-polską od pierwszego dnia rosyjskiej inwazji zbrojnej, czyli od 24 lutego 2022 r., mogą przebywać legalnie w Polsce przez 18 miesięcy. W tym czasie wolno im pracować na takich samych zasadach jak Polakom, tyle że zatrudniający musi poinformować o tym powiatowy urząd pracy. Mają też prawo wystąpić o PESEL.
O podleganiu albo niepodleganiu cudzoziemca ubezpieczeniom społecznym w Polsce z tytułu aktywności powodującej taki obowiązek, nie decyduje charakter dokumentu pobytowego ani długość pobytu. Decydujące znaczenie ma charakter faktycznego pobytu cudzoziemca na terytorium Polski w okresie prowadzenia działalności stanowiącej tytuł podlegania ubezpieczeniom społecznym (wyrok Sądu Najwyższego z 1 października
Z dniem 1 lipca 2011 r. weszło w życie unijne rozporządzenie wykonawcze nr 282/2011 z 15 marca 2011 r. ustanawiające środki wykonawcze do Dyrektywy 2006/112/WE, zwane dalej rozporządzeniem nr 282/2011. Rozporządzenie to - inaczej niż przepisy unijnych dyrektyw - ma bezpośrednie zastosowanie w Polsce. W konsekwencji polscy podatnicy obowiązani są znać i stosować zasady określone przepisami rozporządzenia
Czy Wnioskodawczyni ma obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych?
Czy przywóz samochodu z Ukrainy będzie korzystał ze zwolnienia z podatku VAT od importu na podstawie art. 47 ustawy o podatku od towarów i usług ?
Czy przywóz samochodu z Ukrainy będzie korzystał ze zwolnienia z podatku akcyzowego na podstawie art. 112 ustawy o podatku akcyzowym ?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.
Prawo wyboru podatkowej księgi przychodów i rozchodów jako formy prowadzenia dokumentacji podatkowej.
Czy Wnioskodawca, obywatel Republiki Białorusi (nieposiadający obywatelstwa polskiego), legitymujący się kartą stałego pobytu, określającą zamiar tego pobytu jako osiedlenie się, rozpoczynając prowadzenie działalności gospodarczej, miał prawo do wyboru podatkowej księgi przychodów i rozchodów jako formy prowadzenia dokumentacji podatkowej, na takich samych prawach jak obywatel polski?
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego i użytkowego.
Czy od sprzedanego mieszkania, którego Wnioskodawczyni była właścicielem i w którym była zameldowana ponad dwanaście miesięcy Wnioskodawczyni musiała naliczyć i zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca sprzedając lokal położony () wraz z udziałem w gruncie może skorzystać, z tzw. ulgi meldunkowej, tj. czy ulga będzie obejmowała sprzedaż lokalu nr 2 w budynku nr 17 położonym w X oraz czy będzie obejmowała udział /1000 w nieruchomości?
zwolnienie od opodatkowania przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego
Czy Wnioskodawczyni ma prawo skorzystać z tzw. ulgi meldunkowej w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy możliwość skorzystania z ulgi podatkowej w związku ze sprzedażą mieszkania zależy od zameldowania w nim jednej osoby (jednego małżonka)?
1. Czy w przypadku sprzedaży lokalu mieszkalnego, którego własność Wnioskodawca nabył w drodze dziedziczenia po zmarłej w dniu 22 maja 2008 r. matce, znajduje zastosowanie art. 8 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 209, poz. 1316 ze zm.)? 2. Czy Zainteresowany
Czy Wnioskodawczyni przysługuje ulga meldunkowa przy sprzedaży mieszkania w 2012 r.?
Czy wnioskodawczyni może skorzystać ze zwolnienia na podstawie ulgi meldunkowej?
1. Czy zwolnienie, o jakim mowa w art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, obowiązującej na dzień 31 grudnia 2008 r. w związku ze sprzedażą przedmiotowego lokalu mieszkalnego, obejmować będzie obok małżonki Wnioskodawcy samego Wnioskodawcę (na podstawie art. 21 ust. 22 ww. ustawy), gdy Wnioskodawca nie był zameldowany w przedmiotowym lokalu? 2. Czy w przypadku braku możliwości
1. Czy w wyniku przeprowadzonej transakcji, w wyniku której Wnioskodawczyni otrzymała rekompensatę przysługuje ulga meldunkowa? 2. Czy pomimo, że Zainteresowana nie złożyła stosownego oświadczenia w ustawowym terminie ma prawo skorzystać z ulgi meldunkowej?
Czy w zaistniałym stanie faktycznym do sprzedaży lasu ma zastosowanie art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?