Czy wystawiać fakturę zaliczkową osobie fizycznej
Czy wystawienie faktury na zaliczki obejmuje również osoby fizyczne, czy tylko firmy?
Czy wystawienie faktury na zaliczki obejmuje również osoby fizyczne, czy tylko firmy?
Proszę o wyjaśnienie, jak należy księgować faktury zaliczkowe. Kontrahent wpłaca zaliczkę na towar (przykładowo 50%) w kwocie 1220 zł i wtedy spółka wystawia fakturę zaliczkową. Faktyczny wpływ pieniędzy na nasze konto bankowe jest podstawą do wysłania kontrahentowi towaru (w terminie 45 dni od wpłaty zaliczki).
Zagadnienie, o rozstrzygnięcie którego zwraca się Spółka, dotyczy prawidłowości rozliczenia bieżącego obrotu i zastosowania przepisów § 14 ust. 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 25 maja 2005 r. (Dz. U. z 2005 r., Nr 95, poz. 798)
Pytanie Spółki dotyczy kwestii skorygowania faktur VAT sporządzonej dla osoby prawnej poprzez wystawienie faktury dla osoby fizycznej, na którą rzecz osoba prawna po uregulowaniu należności z tytułu transakcji dokonała cesji praw wynikających z omawianej umowy.
Wniosek dotyczy rozliczenia dostaw energii cieplnej odczytane z podzielników kosztów na rzecz podmiotów użytkujących lokale użytkowe, którzy comiesięcznie na podstawie wystawionych faktur wpłacają do Spółdzielni zaliczki w wysokości wynikającej z regulaminu.
Spółka zwróciła się z zapytaniem dotyczącym ustalenia okresów, w których powstaje obowiązek podatkowyz tytułu otrzymanych od kontrahentów zaliczek oraz momentu w którym powstaje obowiązek wystawienia faktur VAT, dokumentujących fakt ich otrzymania.
Wniosek dotyczy sposobu rozliczenia i dokumentowania fakturami dostawy eksportowej w przypadku, gdy na poczet eksportu otrzymano zaliczki, eksport nastąpił w tym samym miesiącu, a przed złożeniem deklaracji za ten okres Spółka uzyskała dokumenty potwierdzające eksport.
czy prawidłowo nie wystawiono faktury wewnętrznej na WNT?
czy prawidłowo wystawiono fakturę wewnętrzną przy WNT /korekta zaliczek/ ?
Pytanie dotyczy potwierdzenia kursu stosowanego dla określenia wielkości przychodu w przypadku sprzedaży z przedpłatą na poczet dostaw oraz ustalenia różnic kursowych dotyczących tego przychodu.
Pytanie dotyczy prawidłowości ustalenia daty uzyskania przychodu w przypadku sprzedaży z przedpłatą na poczet dostaw.
Czy w zeznaniu podatkowym za rok 2005 w ramach ulgi remontowej można dokonać odliczenia udokumentowanej f-rą VAT i uiszczonej w 2005 r. zaliczki na poczet zakupu materiałów budowlanych, które dostarczone zostaną w 2006 r. i wykorzystane do remontu lokalu mieszkalnego?
Podatnik pyta, 1) czy faktura zaliczkowa wystawiona przez Spółkę na rzecz kontrahenta łotewskiego winna obejmować również przelaną bezpośrednio na konto członka konsorcjum część zaliczki należną Spółce; 2) czy na fakturze dokumentującejotrzymana zaliczkę Spółka ma prawo zastosować właściwą dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów stawkę podatku w wysokości 0%; 3) czy Spółka ma prawo rozliczyć podatek
Wnioskodawca zwraca się z zapytaniem, czy możliwe jest nieskorzystanie przez Podatnika z przywileju wykazywania obrotu z tytułu zaliczek na WDT, w sytuacji gdy stanowiłby on marginalny obrót w stosunku do zrealizowanych WDT.
Czy jest przychodem z działalności gospodarczej należna zaliczka otrzymana na podstawie umowy cywilno - prawnej przyrzeczenia sprzedaży nieruchomości stanowiącej środek trwały ?
Dotyczy terminu wywozu towarów po wystawionych fakturach zaliczkowych na poczet WDT oraz korekty deklaracji VAT-7.
Zagadnienie, o rozstrzygnięcie którego zwraca się Spółka, dotyczy prawidłowości procedury udokumentowania fakturami wewnątrzwspólnotowego nabycia samochodu.
kiedy jest Pan zobowiązany do uznania należności pieniężnej uzyskanej w zamian za wykonanie usługi montażu okien za przychód w rozumieniu art. 14 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz 176 ze zm.) podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ? czy momentem tym jest moment wystawienia faktury zaliczkowej (a więc przedmiotowe
jaką formę powinien przybrać dokument, który stanowiłby udokumentowanie i potwierdzenie uzyskania przychodu dla potrzeb prawidłowego prowadzenia ewidencji przychodów w podatkowej księdze przychodów i rozchodów za rok podatkowy 2006 w przypadku gdy uzyskane należności w zamian za wykonanie usługi stanowią przychód w momencie faktycznego wykonania usługi, w sytuacji gdy wcześniej wystawiono fakturę zaliczkową
Spółka wystąpiła z zapytaniem , czy usługi na rzecz firmy....... mogą być fakturowane raz w roku, czy też na koniec każdego miesiąca - 1/12, a raz w roku dokonywać ostatecznego rozliczenia otrzymanego wynagrodzenia?
Ze stanu faktycznego przedstawionego w piśmie wynika, że Jednostka w dniu 9.03.2005r. zawarła umowę , w efekcie której została zobowiązana do wniesienia na rzecz kontrahenta zaliczki w wysokości 50% wartości usługi. W dniu 23.03.2005r. kwota zaliczki została przelana na wskazane w umowie konto bankowe. Kontrahent w związku z otrzymaną zaliczką wystawił fakturę VAT zaliczkową nr 423/2005r. z dnia 25.03.2005r