Jak rozliczyć w księgach rachunkowych prenumeratę czasopisma obejmującą przełom roku
Podatnik czynny na podstawie art. 86 ustawy o VAT może odliczyć polski podatek, jeśli kupione towary są wykorzystywane do działalności opodatkowanej. Jeżeli natomiast są wykorzystywane zarówno do działalności opodatkowanej, jak i zwolnionej, to aby ustalić VAT do odliczenia, stosuje proporcję. Gdy kupiony towar lub usługa są wykorzystywane do celów innych niż działalność, stosuje również preproprocję
W którym momencie Spółka powinna rozpoznać przychód z tego rodzaju opisanej powyżej prenumeraty oraz przyporządkowany mu koszt zakupionej prasy?
Jaki jest moment powstania przychodu podatkowego z tytułu otrzymanych przez I. S.A. wpłat (zaliczek) na prenumeratę prasy?
Jaki jest moment powstania przychodu podatkowego z tytułu otrzymanych przez SPÓŁKA zaliczek na prenumeratę prasy?
Czy zmiana stawki podatku VAT na dany tytuł w trakcie trwania okresu prenumeraty, co do którego Wydawca określił (w terminie wcześniejszym) stawkę podatku VAT a dane te zostały zamieszczone w Cenniku prasy w prenumeracie, według którego zostały przyjęte przedpłaty, nakłada na X obowiązek wystawienia faktury VAT korygującej?
Czy przychody z tytułu należności wynikających z prenumeraty czasopism należy rozliczać w czasie?
Czy należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w dacie faktycznej zapłaty następujące koszty pośrednie: polis ubezpieczeniowych majątkowych i samochodowych (okres ubezpieczenia dotyczy zazwyczaj 2 lat np. od X/2006 r. do IX/2007 r.), prenumeraty czasopism fachowych opłacanej z góry za okresy roczne, zakupu katalogów, w których publikowane są produkty oferowane przez Spółkę, które mają służyć Spółce
Czy wydatki na akcję marketingową związaną z ofertą prenumeraty czasopism na rok następny powinny być uznane za koszty uzyskania przychodu w roku ich poniesienia (zarachowania).
Czy wydatki poniesione tytułem podatku od nieruchomości za 2006 r. oraz opłaty za prenumeratę czasopism na 2006 r. stanowią koszty uzyskania przychodów roku podatkowego, którego dotyczą, proporcjonalnie do upływu czasu, jakiego dotyczą w wysokości 1/12 miesięcznie, czy stanowią koszty uzyskania przychodu w momencie ich poniesienia?