Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 26 kwietnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-2.440.26.2023.3.DS
WIS USŁUGA – udostępnianie pokoi „zleceniobiorcom” kierowanym do wykonywania prac fizycznych u klientów agencji.
WIS USŁUGA – udostępnianie pokoi „zleceniobiorcom” kierowanym do wykonywania prac fizycznych u klientów agencji.
WIS USŁUGA – udostępnianie pokoi dla osób pracujących poza miejscem zamieszkania, tj. dla zleceniobiorców, kierowanych do wykonywania prac fizycznych u klientów Wnioskodawcy.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego przy nabyciu towarów i usług umożliwiających lub ułatwiających świadczenie usług zakwaterowania.
WIS USŁUGA - udostępnianie pracownikom pokoi na pobyt czasowy
w zakresie stawki podatku VAT dla usług związanych z zakwaterowaniem
1. Czy koszt zakwaterowania pracowników w hotelu pracowniczym pozwala na ujęcie tego kosztu w kosztach uzyskania przychodów firmy bez ustalania przychodu u tych pracowników? 2. Czy koszt zakwaterowania pracowników w kwaterach prywatnych wynajmowanych na cele zbiorowego zakwaterowania pozwala na ujęcie tego kosztu w kosztach uzyskania przychodów firmy bez ustalania przychodu u tych pracowników?
Czy bursę pracowniczą (będącą w użytkowaniu Gospodarstwa) można określić mianem hotelu pracowniczego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 19 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i czy w związku z powyższym wartość świadczenia z tytułu zakwaterowania w bursie przy założeniu, iż stanowi ona przychód jest wolna od podatku dochodowego?
Czy w związku z art. 21 ust.1 pkt 19 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz w świetle zawartego porozumienia wynajmowane pokoje można potraktować jako hotel pracowniczy a koszty wynajmu jako kwotę wolną od podatku dochodowego od osób fizycznych?
a) Czy w sytuacji opisanej powyżej stawka podatku VAT: 7% zastosowana przez SPZZOZ zgodnie z interpretacją Urzędu Statystycznego w Łodzi z dnia 31 maja 2004r. jest prawidłowa? b) Jeżeli prawidłowa jest klasyfikacja PKW i U: 70.20.11-00.00 wg interpretacji z dnia 15 września 2005r. ( czynności zwolnione z podatku VAT) , to od kiedy należy ją zastosować tj. od dnia 01.05.2004r. , czy od daty jej otrzymania
Jaka jest stawka podatku VAT dla usługi zakwaterowania własnych pracowników opłacających czynsz ?
Jakie warunki winny być spełnione, aby świadczenie ponoszone przez Spółkę z tytułu zakwaterowania pracownika w hotelu pracowniczym lub kwaterze nie stanowiło dla pracownika przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ? Czy wartość biletów przekazywanych pracownikom na dojazdy do pracy stanowi dla nich przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
Czy postanowienia układu zbiorowego mają wpływ na podatkowe obowiązki stron stosunku pracy? Jakie szczegółowe regulacje podatkowe znajdują zastosowanie w odniesieniu do różnych rodzajów świadczeń na rzecz pracowników?