Interpretacja indywidualna z dnia 13.10.2011, sygn. IPPB1/415-662/11-2/IF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-662/11-2/IF
PIT - w zakresie skutków podatkowy cesji umowy leasingu operacyjnego
PIT - w zakresie skutków podatkowy cesji umowy leasingu operacyjnego
Czy w przypadku, kiedy nowy korzystający (spółki córki - spółki z o.o.) dokona ponownej klasyfikacji w odniesieniu do umów leasingu w które wstąpi w drodze cesji, aneksów, porozumień i stwierdzi, że umowy te nie spełniają warunków, określonych w art. 17b ust. 1 pkt 2 lub art. 17f ust. 1 lub art. 17l ust. 1, to zastosowanie znajdą przepisy, o których mowa w art. 12 - 16, dla umów najmu i dzierżawy a
Od jakiego momentu Spółki z o.o. uprawnione będą do uznawania za koszt uzyskania przychodów wydatków wynikających z używania przedmiotów objętych umowami leasingu a wniesionych aportem w ramach aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w przypadku, gdy umowa leasingu w dniu cesji nie będzie spełniać warunków określonych w art. 17b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, to późniejsze nabycie przedmiotu umowy przez nowego korzystającego będzie mogło się wiązać z koniecznością wykazania przychodu w związku z treścią art. 12 ust. 1 pkt 2 tej ustawy, w myśl którego przychodem jest wartość otrzymanych nieodpłatnie lub
Od jakiego momentu spółka z o.o. uprawniona jest do uznawania za koszt uzyskania przychodów wydatków wynikających z używania przedmiotów objętych umowami leasingu a wniesionych aportem w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kwalifikacji podatkowej wydatków ponoszonych w związku z przeniesieniem umów leasingowych.
1. Czy Spółka jest kontynuatorem zawartych umów leasingu? 2. Czy też mamy do czynienia z zupełnie nowymi umowami, które powinny być oceniane pod kątem obowiązujących przepisów prawa podatkowego czy spełniają warunki umów leasingu?
Czy są kosztami uzyskania przychodów wydatki poniesione przez Spółkę jako leasingobiorcę za okres, w którym korzystała z samochodu będącego przedmiotem tej umowy w prowadzonej działalności gospodarczej, w przypadku dokonania przez Spółkę cesji praw z umowy leasingu pod tytułem dartym na osobę trzecią ?
Czy zmiana korzystającego w drodze cesji praw i obowiązków albo wcześniejszego zakończenia umowy i zawiązania drugiej, uprawnia nowego korzystającego do nabycia przedmiotu leasingu po hipotetycznej wartości netto (w przypadku leasingu operacyjnego) lub bez ograniczeń (w przypadku leasingu finansowego).
Czy wynagrodzenie wypłacone dotychczasowemu leasingobiorcy w zamian za przejęcie przez Spółkę praw i obowiązków wynikających z umowy leasingu operacyjnego samochodu ciężarowego można zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów?