Korekta zeznania w celu odliczenia premii inwestycyjnej
w zakresie skutków podatkowych wypłaty premii inwestycyjnej uczestnikowi funduszu poprzez nabycie na jego rzecz dodatkowych jednostek uczestnictwa za kwotę tej premii oraz wynikających z tego tytułu obowiązków płatnika.
1. Czy w przypadku przyznania uczestnikom PPE opisanej w stanie faktycznym premii inwestycyjnej wystąpi po ich stronie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, a TFI pełnić powinno w tym zakresie funkcję płatnika? 2. Czy uzyskane przez uczestnika PPE w formie premii inwestycyjnej środki będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 58 lit
opodatkowanie premii inwestycyjnych
dotyczy zachowania prawa do wykorzystanej ulgi inwestycyjnej
Kiedy upływa trzyletni okres, po którym podatnik traci prawo do ulgi i premii inwestycyjnej?
Czy sprzedaż środka trwałego (na który w latach jego budowy skorzystano z ulgi inwestycyjnej oraz premii inwestycyjnej) po upływie 5 lat w ciągu roku kalendarzowego w miesiącu następnym po miesiącu w którym ten okres 5 lat minął od wprowadzenia tych inwestycji do ewidencji środków trwałych spółki nie spowoduje utraty prawa do tych odliczeń ?
Jakie skutki podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznych będzie miało wystąpienie i zaprzestanie działalności gospodarczej małżonka z dotychczas prowadzonej działalności na imię obojga małżonków. Od 1991 roku prowadzimy wspólnie z małżonką działalność gospodarczą bez zawierania umowy spółki, na imię obojga małżonków, posiadając jeden wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Zarejestrowanym
Kiedy mija 3-letni okres po którym sprzedaż środka trwałego nie pociąga za sobą utraty prawa do odliczeń wydatków inwestycyjnych i premii inwestycyjnej?
Z tytułu zakupu środków transportu spółka skorzystała z ulgi i premij inwestycyjnej na podstawie art. 26a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wątpliwości budzi przepis dotyczący ewentualnej utraty tej ulgi i premii.