Interpretacja indywidualna z dnia 29.09.2017, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.333.2017.1.EJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.333.2017.1.EJ
dokumentowanie sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju
dokumentowanie sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju
Czy kwota wynikająca z rozliczenia transakcji (bez odsetek i innych należności ubocznych) powinna zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów w dniu, na który ujęto ją jako koszt w księgach rachunkowych?
w zakresie uznania dostawy całej nieruchomości za podlegającą opodatkowaniu stawką 23% na skutek skorzystania przez strony transakcji z opcji na podstawie art. 43 ust. 10 i 11 oraz zastosowania zwolnienia dla dostawy pomieszczeń technicznych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy, z uwzględnieniem proporcji.
Zakres skutków podatkowych związanych z realizacją instrumentów pochodnych nabytych w ramach planu akcyjnego organizowanego i finansowanego przez spółkę z siedzibą poza granicami Unii Europejskiej.
Kursy waluty przy różnicach kursowych oraz moment powstania przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu transakcji rzeczywistych i nierzeczywistych typu forward (pochodne instrumenty finansowe)
1. Czy przedmiotem planowanej umowy sprzedaży będą składniki majątkowe niestanowiące przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części w rozumieniu art. 6 pkt 1 i art. 2 pkt 27e ustawy o VAT?2. Czy zgodnie z art. 43 ust. 10 ustawy o VAT Sprzedający i kupujący będą uprawnieni do wyboru opcji opodatkowania podatkiem VAT planowanej sprzedaży Nieruchomości?
Czy wydatki związane z rozliczeniem (koszty kontraktu) nierzeczywistych pochodnych instrumentów finansowych CIRS mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w momencie realizacji poszczególnych ich części i zamknięcia kontraktu, zgodnie z art. 15 ust. 1 w zw. z art. 16 ust. 1 pkt 8b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jako koszty uzyskania przychodów z tytułu zrealizowanych ujemnych
Czy Bank jako strona zawierająca transakcje opcji warunkowych powinien rozpoznawać przychód podatkowy z premii opcyjnej za wystawienie opcji warunkowej zgodnie z art. 12 ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych tzn. w momencie wymagalności płatności premii opcyjnej? (stan faktyczny)
Czy Bank jako strona zawierająca transakcje opcji warunkowych powinien rozpoznawać przychód podatkowy z premii opcyjnej za wystawienie opcji warunkowej zgodnie z art. 12 ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych tzn. w momencie wymagalności płatności premii opcyjnej? (zdarzenie przyszłe)
Czy poniesione na nabycie instrumentów finansowych, jakimi są opcje na stopę procentową, opcje na akcje, opcje warunkowe i opcje towarowe, wydatki w postaci zapłaconej premii oraz wydatki związane z rozliczeniem pochodnego instrumentu finansowego powinny zostać rozliczone zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 8b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3)
W którym momencie Bank powinien rozpoznać przychód z tytułu rozliczenia pochodnych instrumentów finansowych jakimi są opcje na stopę procentową, opcje na akcje, opcje warunkowe i opcje towarowe? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
W którym momencie Bank powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu poniesiony z tytułu zapłaty premii opcyjnej w przypadku nabycia opcji na stopę procentową? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 4)
W którym momencie Bank powinien rozpoznać przychód z tytułu otrzymanej postaci premii opcyjnej za zbycie instrumentów finansowych jakimi są opcje na stopę procentową, opcje na akcje, opcje warunkowe i opcje towarowe? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
1. Które z kwot uiszczanych na rzecz banku mogą zostać uznane w Spółce za koszt uzyskania przychodu? 2. W jakich terminach Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów kwotę jej zobowiązania wobec banku?
Czy Bank rozliczając przychód z tytułu instrumentu finansowego jakim jest opcja, powinien rozpoznawać go w momencie wymagalności premii opcyjnej za zbycie instrumentu pochodnego, zgodnie z art. 12 ust. 3a updop? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1, stan faktyczny)
Czy wydatki związane z rozliczeniem (koszty kontraktu) nierzeczywistych pochodnych instrumentów finansowych CIRS mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w momencie realizacji poszczególnych ich części i zamknięcia kontraktu, zgodnie z art. 15 ust. 1 w zw. z art. 16 ust. 1 pkt 8b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jako koszty uzyskania przychodów z tytułu zrealizowanych ujemnych
Czy strata z tytułu przedterminowego rozwiązania transakcji CIRS spłacona kredytem długoterminowym stanowi podatkowy koszt uzyskania przychodu w momencie rozliczenia transakcji, czy powinna być rozliczana w czasie proporcjonalnie do długości trwania umowy kredytowej? - Czy Spółce w przypadku uznania strat na transakcjach walutowych za podatkowe koszty uzyskania przychodu przysługuje obecnie uprawnienie
W jakim momencie Spółka może uznać koszty uzyskania przychodów wynikające z rozliczenia transakcji opcyjnych? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Czy zobowiązanie Spółki wobec banku z tytułu kontraktów opcyjnych stanowi koszt uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w 2009 r. w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych stratę związaną z zamknięciem transakcji (realizacją wymiany walutowej) oraz wydatków na nabycie transakcji (zakup brakującej waluty w Banku w celu realizacji transakcji)?
1.Czy skutki finansowe zamkniętych transakcji walutowych, chociaż nie zapłaconych, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w dacie zamknięcia (sprzedaży) tych transakcji? 2.Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów straty związane z zamknięciem opcji?
kwalifikacja przychodów i kosztów wynikających z zawartych transakcji na instrumentach pochodnych (w szczególności typu forward) do działalności strefowej i pozostałej
2) Z jaką datą Spółka jest zobowiązana do rozpoznania odpowiednio przychodu lub kosztu podatkowego z tytułu zawartych z Bankiem Pochodnych Instrumentów Finansowych?
Czy przychody, jak i koszty z tytułu dodatniej lub ujemnej wyceny instrumentów finansowych (opcje, forwardy) zaliczane są do dochodów z działalności finansowej jednostki i jako takie nie podlegają zwolnieniu od podatku dochodowego od osób prawnych w sytuacji: - Spółka posiada na rachunkach bankowych walutę w EUR i dokonuje jej sprzedaży bankowi w związku z realizacją ciążącego na niej zobowiązania