Interpretacja indywidualna z dnia 19 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.525.2024.2.AS
Sposób opodatkowania przychodów z najmu majątku wycofanego z działalności gospodarczej.
Sposób opodatkowania przychodów z najmu majątku wycofanego z działalności gospodarczej.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego zawartego w fakturach zaliczkowych, za które zapłata nastąpiła z pominięciem MPP oraz ustalenie okresu rozliczeniowego, w którym należy dokonać odliczenia podatku naliczonego VAT.
Określenie miejsca opodatkowania przychodów (dochodów) z działalności gospodarczej.
W zakresie ustalenia, czy prowadzona przez Spółkę Działalność B+R stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, co uprawnia do dokonania odliczenia, o którym mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży udziału w działkach.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Uznanie sprzedaży Nieruchomości niezabudowanych za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, nie korzystającą ze zwolnienia od tego podatku, obowiązek rejestracji Sprzedającego jako podatnika VAT czynnego oraz udokumentowania sprzedaży Nieruchomości fakturą, prawo Nabywcy do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony z tytułu zakupu Nieruchomości lub do zwrotu nadwyżki podatku
Prawo do odliczenia podatku VAT od czynności związanych z realizacją projektu.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy o podatku od towarów i usług.
Określenie czy podstawą do uznania wydatków na nabycie uszkodzonych sprzętów RTV stanowiących w chwili nabycia odpad, za koszty uzyskania przychodu będą dowody wewnętrzne bez danych personalnych osób fizycznych sprzedających te towary.
Na gruncie prawa podatkowego „ulepszenie” jest pojęciem, które dotyczy wyłącznie składników majątku będących środkami trwałymi. Pod pojęciem tym należy rozumieć takie czynności, jak przebudowa, rozbudowa, rekonstrukcja, adaptacja lub modernizacja środka trwałego, które podnoszą jego wartość techniczną, użytkową, jak i przystosowanie składnika majątkowego do wykorzystania go w innym celu, niż pierwotne
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży niezabudowanej Nieruchomości bez uwzględniania zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 i pkt 2 ustawy oraz obowiązku udokumentowania ww. sprzedaży fakturą.
Podatek od towarów i usług w zakresie korzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy świadczonych usług.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu - modernizacja istniejącej sieci, zaprojektowanie zewnętrznej instalacji ciepłej wody - szpital.
Sprzedaż udziału w nieruchomości stanowiącej niezabudowaną działkę jest opodatkowana bez uwzględnienia zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
1. Czy w świetle przedstawionego opisu stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego prawidłowe jest stanowisko, zgodnie z którym oferowane przez Spółkę Produkty są produktami wytworzonymi przez Spółkę w rozumieniu art. 18eb ust. 2 ustawy o PDOP, uprawniającymi do skorzystania z odliczenia, o którym mowa w art. 18eb ustawy o PDOP? 2. Czy Nowe Produkty stanowią „produkty dotychczas nieoferowane”, o których
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności zbycia udziałów w działkach.
Dotyczy opodatkowania sprzedaży działki nr (…) oraz braku zwolnienia od podatku.
Opodatkowanie podatkiem VAT zbycia wydzielonej działki bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży niezabudowanej działki oraz obowiązku wystawienia faktury.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy 8 działek (rolnik - czynny podatnik VAT).
Preferencyjne opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw.IP Box).