Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 27 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-2.440.133.2022.2.EZ
WIS USŁUGA – zoofizjoterapia
Możliwość odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatku związanego z zakupem indywidualnego sprzętu niezbędnego w rehabilitacji (aparat masujący).
Minister Finansów przygotował zmiany w rozporządzeniu w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług. Celem zmian jest usunięcie nieprzewidzianych skutków nowelizacji przepisów VAT. Zmiany wprowadzone rozporządzeniem obowiązują od 1 marca 2011 r.
zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla usług rehabilitacyjnych
Czy usługa związana z poprawą stanu zdrowia jest opodatkowana czy zwolniona od podatku VAT? Czy usługa rehabilitacyjna jest również zwolniona od tego podatku?
W zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku świadczonych przez Wnioskodawcę usług: programów oraz turnusów rehabilitacyjnych oraz opodatkowania różnicy między kwotą nabycia a kwotą sprzedaży usług świadczonych przez fizjoterapeutę, technika fizjoterapeutę, pielęgniarkę lub lekarza
Nie można stwierdzić, iż Wnioskodawca jest osobą wymienioną w art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c) ustawy o podatku od towarów i usług, tj. osobą wykonującą zawód medyczny, a więc osobą legitymującą się nabyciem fachowych kwalifikacji do udzielania świadczeń zdrowotnych w określonym zakresie lub w określonej dziedzinie medycyny - usługi świadczone przez Wnioskodawcę nie mogą korzystać ze zwolnienia z podatku
brak prawa do odliczenia przez NZOZ podatku naliczonego związanego z zakupem wyposażenia na potrzeby bazy rehabilitacyjnej Uzdrowiska
Opodatkowanie usług zakwaterowania i wyżywienia, w których cenie oferowane są zabiegi paramedyczne.
Zwolnienia z opodatkowania usług rehabilitacyjnych wykonywanych przez fizjoterapeutów,
Zabiegi lecznicze, wykonywane przez osoby legitymujące się nabyciem fachowych kwalifikacji do udzielania świadczeń zdrowotnych w określonej dziedzinie medycyny, korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług organizowania turnusów rehabilitacyjnych niespełniających warunków w myśl ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych z dnia 27 sierpnia 1997 r.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług turnusów rehabilitacyjnych wcześniej zakupionych od innego podmiotu.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług organizowania turnusów rehabilitacyjnych organizowanych przez Wnioskodawcę, niefinansowanych ze środków PFRON lub EFS dla osób niepełnosprawnych.
Zwolnienie od podatku świadczonych przez Wnioskodawcę usług rehabilitacji, które wykonywane są przez zatrudnionych na umowę o pracę pracowników.
Zamierzam otworzyć działalność gospodarczą i świadczyć usługi rehabilitacyjne (PKD 86.90.A). Jaką stawkę VAT powinnam stosować?
możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej
Czy usługi świadczone przez bazę rehabilitacyjną należącą do zakładu pracy chronionej, polegającej na leczeniu zimnem w kriokomorze będą opodatkowane 22% stawka podatku VAT?
Czy usługi polegające na pośrednictwie w sprzedaży i współorganizowaniu turnusów rehabilitacyjnych, za które będzie otrzymywana zapłata w postaci prowizji są usługami zwolnionymi od podatku od towarów i usług? 1419/UPO-443-15/06/DC, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Spółka zwraciła się z wątpliwościami dotyczącymi możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwoty podatku naliczonego zawartego w dokonanych przez Spółkę zakupach sprzętu medycznego zakupionego ze środków z Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Czy prowadzenie aerobiku oraz zajęć gimnastyki rehabilitacyjno-kondycyjnej (PKWiU 93.04.0-00.00) podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług wg stawki 22% ?
Czy przychodnia, prowadząca wyłącznie sprzedaż opodatkowaną ma prawo do odliczenia w całości podatku naliczonego, wynikającego z faktur dokumentujących zakupy na rzecz przychodni ?
W przedmiotowym piśmie podatnik zwraca się z zapytaniem dotyczącym stawki podatku od towarów i usług dla niżej wymienionych usług. Zgodnie z opinią otrzymaną z Urzędu Statystycznego w Łodzi usługi te mieszczą się w grupowaniach:1. rekreacyjna jazda konna - PKWiU 92.72.12-00.00 - usługi rekreacyjne pozostałe, gdzie indziej nie sklasyfikowane;2. nauka jazdy konnej - PKWiU 92.62.13-00.00 - usługi związane
Podatnik zapytuje jaką stawką podatku VAT należy opodatkować wymienione wyżej usługi. Zdaniem Podatnika usługi solarium podlegają opodatkowaniu stawką 22%, natomiast usługi masażu leczniczego, oraz usługi sauny i masaży wodnych zaliczane są do usług zwolnionych z podatku VAT.