Koszty uzyskania przychodu i amortyzacja
1. Czy dotacja przedmiotowa otrzymana przez Zakład budżetowy od Miasta na bieżące utrzymanie jest dochodem wolnym od podatku i ujmuje się ją w deklaracji CIT-8/O w poz. 12? 2. Czy koszty bieżące zakładu budżetowego pokryte z dotacji są wyłączone z kosztów uzyskania przychodu?
Czy wykorzystana przez Zakład dotacja przedmiotowa w kwocie 206.943,30 zł powinna pomniejszać koszty uzyskania przychodu ogółem i tym samym zwiększyć podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
● moment dokonania korekty związanej z rozliczeniem dotacji przedmiotowej do ceny jednostkowej wody, ścieków i odpadów przekazanej przez jednostkę samorządu terytorialnego Zakładowi Budżetowemu,● możliwość zastosowania metody proporcji przy ustalaniu kosztów uzyskania przychodów w związku z rocznym rozliczeniem dotacji,● możliwość ujęcia w CIT-8 należnej kwoty dotacji
Zasady odliczania podatku naliczonego od towarów i usług związanych z działalnością Muzeum opodatkowaną i zwolnioną z opodatkowania podatkiem VAT.
Dotacja o którą ubiega się Wnioskodawca jest dofinansowaniem konkretnej transakcji i stanowi uzupełnienie usługi świadczonej na rzecz krajowych producentów soków. Zatem, w myśl art. 29 ust. 1 ustawy przedmiotowa dotacja powinna być wliczana do podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Dotacja podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług według stawki właściwej dla danej usługi, na
Czy zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi od dnia 01 maja 2004 r., a dotyczącymi podatku VAT, można należny podatek VAT z tytułu sprzedaży wykazać w momencie uznania kwoty refundowanej na rachunku bankowym?
Czy w świetle przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług obowiązek podatkowy z tytułu sprzedaży wyrobów częściowo lub całkowicie refundowanych powstaje w momencie ich wydania (sprzedaży) i czy podstawa opodatkowania winna stanowić całkowita cena wyrobu (czyli cena płacona przez klienta plus kwota refundowana z NFZ) ewidencjonowana w kasie fiskalnej?
1.Jak należy wykazać kwoty sprzedaży i podatku należnego od usług transportowych świadczonych w miesiącu kwietniu 2004 r., ale co do których obowiązek podatkowy powstał w miesiącu maju 2004 r.? Chodzi zarówno o sprzedaż eksportową jak i sprzedaż krajową opodatkowaną stawkami podatku od towarów i usług w wysokości 7% i 22%.2.Jak należy opodatkować dopłaty do komunikacji ulgowej rozliczane w Urzędzie
W jaki sposób można otrzymać zwrot podatku od towarów i usług od zakupów płaconych ze środków uzyskanych z dotacji unijnej?