Odwrotne obciążenie w budownictwie – przegląd najnowszych interpretacji organów podatkowych
Opodatkowanie wpłat otrzymanych od mieszkańców związanych z montażem instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych oraz stawka dla usług montażu na budynkach mieszkalnych i na budynkach gospodarczych, na gruncie przy budynku mieszkalnym lub w jego okolicy.
Stawka podatku VAT dla usług dotyczących montażu zestawów solarnych w części instalacji solarnej montowanej poza budynkiem mieszkalnym.
Stawka podatku VAT dla usług dotyczących montażu zestawów solarnych w/na budynkach mieszkalnych.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu dotyczącego montażu instalacji solarnych na rzecz osób fizycznych będących mieszkańcami Gminy.
stawka podatku VAT dla usług montażu lub naprawy instalacji solarnych w budynkach objętych społecznym programem mieszkaniowym wykonywanych na dachu lub na elewacji tego budynku,-stawka podatku VAT dla dostawy materiałów (części zapasowych) wykorzystywanych podczas napraw lub montażu w ramach umów serwisu instalacji solarnych.
stawka podatku dla usługi polegającej na budowie instalacji solarnej na budynkach mieszkalnych, której zakończenie nastąpi w momencie wykupu instalacji słonecznej przez mieszkańca oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z wydatkami na realizację projektu
określenie stawki podatku VAT dla świadczonych usług polegających na wykonaniu kotłowni opartej na pompie ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej
opodatkowanie podatkiem od towarów i usług wpłat mieszkańców otrzymanych przez Gminę z tytułu wkładu własnego w kosztach montażu instalacji prosumenckich w ramach realizacji projektu;brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług przekazania przez Gminę po upływie 5 lat od zakończenia projektu prawa własności instalacji prosumenckich na rzecz mieszkańców;prawo do odzyskania podatku VAT w związku z
Stawka podatku VAT jaką należy opodatkować wpłaty mieszkańców dokonywane tytułem montażu zestawu solarnego.
Jaką stawką podatku VAT należy opodatkować wpłaty mieszkańców dokonywane tytułem montażu z dostawą zestawu solarnego na dachu lub ścianie budynków mieszkalnych, w związku z ich udziałem w realizacji projektu pn. ...?
W zakresie określenia stawki podatku VAT.
W zakresie opodatkowania wpłat otrzymanych od mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach montażu instalacji solarnych, braku opodatkowania przekazania mieszkańcom prawa własności kolektorów słonecznych po 5 latach od zakończenia projektu oraz prawa do zwrotu podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionymi na realizację projektu dotyczącego instalacji kolektorów słonecznych na budynkach
1. Opodatkowanie podatkiem VAT wpłat otrzymanych od mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach budowy mikroinstalacji prosumenckich oraz stawki podatku. 2. Braku podatkowania podatkiem VAT przekazania przez Gminę prawa własności mikroinstalacji prosumenckich na rzecz mieszkańców po 5 latach od zakończenia projektu. 3. Prawo do odliczenia lub zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu pn
1.stawka podatku VAT dla usługi montażu instalacji produkujących prąd opartych na ogniwach fotowoltaicznych w budynkach mieszkalnych, których powierzchnia użytkowa przekracza 300 m2, 2. stawka podatku VAT przy usłudze montażu instalacji produkujących prąd opartych na ogniwach fotowoltaicznych w budynkach mieszkalnych, których powierzchnia użytkowa nie przekracza 300 m2 w sytuacji, gdy częściowy ich
Czy prawidłowe będzie opodatkowanie przez Gminę 8% stawką podatku VAT wpłat mieszkańców, którym instalacje solarne zostaną przymocowane na dachu lub na ścianie budynku, bądź posadowione na terenie przyległym do niego (na gruncie przy budynku)?
Czy prawidłowe będzie opodatkowanie przez Gminę 8% stawką podatku VAT wpłat mieszkańców, którym instalacje solarne zostaną przymocowane na dachu lub na ścianie budynku, bądź posadowione na terenie przyległym do niego (na gruncie przy budynku)?
stawka podatku VAT w przypadku montażu instalacji kolektorów słonecznych bądź paneli fotowoltaicznych, której część znajduje się poza bryłą budynku objętego społecznym programem mieszkaniowym, - stawka podatku VAT w przypadku montażu instalacji kolektorów słonecznych bądź paneli fotowoltaicznych, której część znajduje się na dachu garażu, który stanowi element konstrukcyjny i projektowy budynku objętego
Opodatkowanie wpłat dokonanych przez mieszkańców oraz .z tytułu montażu instalacji solarnych oraz stawka podatku.
Prawo do odliczenia podatku z faktur dokumentujących poniesione przez Gminę wydatki na montaż instalacji solarnych i odzyskania podatku VAT z faktur dokumentujących poniesione przez Gminę wydatki o charakterze bieżącym, związane z tłumaczeniem specjalistycznym dokumentacji przetargowej, administrowaniem i nadzorowaniem zadania, promocją zadania oraz organizowaniem szkolenia.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku w wysokości 8% dla usługi montażu i modernizacji jednolitej i kompleksowej instalacji grzewczej w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych nieprzekraczających 300 m2 powierzchni użytkowej wykonywanej wewnątrz i w obrębie budynku mieszkalnego oraz na zewnątrz poza bryłą budynku mieszkalnego.
W zakresie stawki podatku od towarów i usług dla montażu kolektorów słonecznych.
Czy Gmina będzie miała prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT związanego z wydatkami na realizację projektu w części dotyczącej zakupu i instalacji kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych osób fizycznych, w części dotyczącej opracowania dokumentacji technicznej, usług nadzoru inwestorskiego, promocji projektu oraz innych wydatków związanych z realizacją projektu?
Czy otrzymane przez Gminę na rachunek bankowy Gminy wpłaty mieszkańców (tzw. czynsz dzierżawny) z terenu gminy z tytułu wkładu własnego w kosztach montażu instalacji solarnych w ramach projektu powinny być opodatkowane podatkiem VAT. Jeżeli tak, to czy gmina ma prawo zastosować do tych wpłat preferencyjną stawkę VAT w wysokości 8 %?