Interpretacja indywidualna z dnia 26 września 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.471.2023.1.JG
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur wystawionych przez dostawców.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur wystawionych przez dostawców.
Czy przy określaniu wartości poniesionego kosztu należy przyjąć wartość wyliczoną przez kontrahenta na fakturze czy wartość wynikającą z przeliczenia wartości wyrażonych w EUR przez kurs z dnia poprzedzajacego dzień poniesienia kosztu ?
Czy można zastosować 7% stawkę podatku VAT dla usług remontowo - budowlanych (wkłady kominkowe) w budownictwie mieszkaniowym, jeżeli podatnik na fakturze w jednej pozycji chce ująć usługę wraz z materiałem ?
Co oznaczają pojęcia "dzień zarachowania kosztu", "dzień poniesienia kosztu"? Jak określić średni kurs w przypadku otrzymania faktury kosztowej drogą elektroniczną? Jak określić dzień zarachowania kosztu w przypadku importu towarów, gdy Spółka otrzymuje JDA SAD oraz gdy towar został wydany z magazynu wcześniej niż Spółka otrzymała JDA SAD?
1. w jakich przypadkach ma zastosowanie art. 41 ust. 102.jakie elementy zawiera faktura i czy umieszczanie dodatkowych informacji nie jest błędem
Podatnik pyta, jaką stawkę podatku VAT powinien naliczać dla usług ślusarskich wykonywanych na terenie Niemiec na zlecenie firmy polskiej. Usługi te polegają na naprawie urządzeń przeznaczonych do transportu materiałów sypkich.
Jak rozliczyć nabycie towarów od kontrahenta zagranicznego za pośrednictwem składu konsygnacyjnego położonego na terenie RP?