Interpretacja indywidualna z dnia 24 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.376.2024.1.TR
Obowiązki płatnika w zw. ze zwolnieniem z art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b) ustawy o PIT.
Obowiązki płatnika w zw. ze zwolnieniem z art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b) ustawy o PIT.
Zastosowanie zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 dla świadczonych usług polegających na organizacji poszczególnych wyścigów (...), w związku z którymi pobierane są opłaty wpisowe od uczestników oraz braku wliczenia ww. usług do limitu zwolnienia podmiotowego, o którym mowa w art. 113 ustawy.
opodatkowanie czynności wykonywanych przez biegłego sądowego
Czy przychody z tworzenia stron internetowych dla kontrahenta z Holandii są zaliczane do rocznego limitu obrotu w wysokości 50.000 zł, uprawniającego do korzystania ze zwolnienia podmiotowego od podatku VAT, o którym mowa w art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług?
1. Czy do kosztów uzyskania przychodów w okresie objętym obowiązkiem podatkowym jest dopuszczalne wliczanie strat powstałych w okresie, w którym podatnik korzystał ze zwolnienia (kwotowego) dochodu od podatku? 2. Zakładając, że odpowiedź na pierwsze pytanie jest pozytywna: w którym momencie wliczanie straty podatkowej przez podatnika korzystającego ze zwolnienia (kwotowego) dochodu od początku jest
Kwestia możliwości skorzystania ze zwolnienia podmiotowego w podatku VAT przez podatnika świadczącego usługi taksówkowe.
Utrata prawa do zwolnienia w podatku VAT, w przypadku rozpoczęcia wykonywania usług kierowania pojazdem na rzecz jednego podmiotu.
Ustalenie kwoty obrotu uprawniającej do korzystania ze zwolnienia w przypadku świadczenia usług dentystycznych oraz wynajmu lokali na cele mieszkaniowe i użytkowe.