Interpretacja indywidualna z dnia 17 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.578.2024.2.KF
Obowiązki płatnika w związku z wykupieniem grupowego ubezpieczenia zdrowotnego dla pracowników.
Obowiązki płatnika w związku z wykupieniem grupowego ubezpieczenia zdrowotnego dla pracowników.
Odliczenia składek zdrowotnych oraz korekta zeznania podatkowego.
Skutki podatkowe zapłaty przez pracodawcę za pracowników składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenia zdrowotne
Kwestia możliwości obniżenia podatku płaconego w formie karty podatkowej o składki na ubezpieczenie zdrowotne w sytuacji, gdy podatnik nie opłacał składek na ubezpieczenie zdrowotne w ustawowych terminach, ale opłacił je z opóźnieniem przed zakończeniem roku podatkowego.
Składki na ubezpieczenie społeczne potrącone przez Oddział i odprowadzone do ZUS z wynagrodzeń pracowników za pracę najemną wykonywaną w Niemczech podlegają odliczeniu od dochodu na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jednocześnie pobrane przez Oddział jako płatnika i zapłacone w Polsce składki na ubezpieczenie zdrowotne podlegają odliczeniu od podatku
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości odliczenia składek na obowiązkowe ubezpieczenia zdrowotne.
Czy odsetki za nieterminową wypłatę odszkodowania korzystają ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Należy stwierdzić, iż opłaty za wpisowe, członkostwo w organizacjach zawodowych oraz opłaty za obowiązkowe ubezpieczenie zawodowe OC, opłacane przez pracodawcę za pracowników stanowią ich przychody podlegające opodatkowaniu.
1) Czy płatnik w przypadku dokonania w roku 2011 wpłaty zarówno zaległych za lata 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 i 2010, jak i bieżących składek na ubezpieczenie zdrowotne powinien odliczyć powyższe składki wyłącznie od podatku dochodowego za 2011 r.? 2)Czy kwotę zaległych składek na ubezpieczenie zdrowotne za lata 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 i 2010, a zapłaconą w 2011 r., płatnik może odliczyć
Czy zryczałtowany podatek od dochodów uzyskiwanych przez podatników na podstawie umowy zlecenia, w ramach której wynagrodzenie nie przekracza kwoty 200 zł należy pomniejszyć o składki na ubezpieczenia zdrowotne?
Możliwość wspólnego rozliczania z małżonkiem
Czy wydatki ponoszone przez wnioskodawcę na dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne pracowników i osób pozostających z wnioskodawcą w stałym stosunku zlecenia (adwokatów i radców prawnych) będą stanowić koszt uzyskania przychodu? Czy dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne wykupione przez wnioskodawcę na rzecz członków rodzin jego pracowników i członków rodzin osób pozostających z nim w stałym stosunku zlecenia
należy stwierdzić, iż od dnia wyjazdu do Belgii (2 września 2009 r.) i w latach następnych (o ile zmianie nie ulegnie stan faktyczny i prawny) Wnioskodawca podlega w Polsce ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, tj. podlega opodatkowaniu jedynie od dochodów osiąganych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, z uwzględnieniem umów o
możliwość odliczenia w Polsce składek na obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne zapłacone w Niemczech
Czy składki wpłacane przez Wnioskodawczynię w okresie od lipca do września 2008 r. na dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne podlegają odliczeniu w rocznym zeznaniu podatkowym za 2008 r. mimo, iż w okresie opłacania tych składek nie pracował? Jeśli tak, to czy kwota 732,92 PLN stanowiąca wartość 7,75% przeciętnego wynagrodzenia dla trzech miesięcy (tj. VII IX 2008 r.) może zostać przez Zainteresowaną odliczona
Czy płatnik ma obowiązek złożenia korekt informacji PIT-11/8B za 2006r. w przypadku nie naliczenia w 2006r. składek zdrowotnych z umów zlecenia?
Czy zwrócone w 2009r. pracownikowi składki na ubezpieczenie zdrowotne płatnik dolicza do wynagrodzenia pracownika za 2009r.?
Czy płatnik ma obowiązek złożenia korekty deklaracji PIT-4 za 2006r. w przypadku nie naliczenia w 2006r. składek zdrowotnych z umów zlecenia?
1. Czy opłata ryczałtowa za pracownika powinna być doliczona do wynagrodzenia wypłaconego w danym miesiącu i opodatkowana podatkiem dochodowym od osób fizycznych?2. Czy ryczałt za członków rodzin powinien być doliczony do podstawy opodatkowania pracownika podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
W jakim momencie należy dokonać rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych po korekcie naliczonego wynagrodzenia?Czy korekta zaliczki na poczet podatku winna być dokonana w miesiącu kwietniu 2008 roku, czy dopiero w momencie sporządzenia rocznego rozliczenia pracownika z urzędem skarbowym?
dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych.
Czy w opisanej sytuacji świadczenia medyczne będą stanowiły dla pracowników przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy od wypłacanych zleceniobiorcom zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego Spółka może pobierać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych i wypłacać ww. zasiłki po potrąceniu podatku, po czym wykazywać je w informacji PIT-11?