Interpretacja indywidualna z dnia 19 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.589.2024.4.MS
Skutki podatkowe otrzymania darowizny w postaci wierzytelności.
Skutki podatkowe otrzymania darowizny w postaci wierzytelności.
Od kiedy Spółka będzie zobowiązana do rozpoczęcia prowadzenia ksiąg rachunkowych przy użyciu programów komputerowych i przesyłania właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego tych ksiąg po zakończeniu roku podatkowego w postaci elektronicznej odpowiadającej strukturze logicznej której mowa w art. 193a § 2 Ordynacji podatkowej, na zasadach dotyczących przesyłania ksiąg podatkowych lub ich części określonych
Termin, od którego Spółka musi wysyłać JPK_KR CIT.
Określenie obowiązków podatkowych w związku z kradzieżą kryptowaluty.
W związku z prowadzeniem Rejestru Sponsora, Rejestru Nabywców i Rejestru Akcjonariuszy, Bank występuje jako pośrednik, nie jako dłużnik spadkodawcy. Z tego względu na Banku nie ciąży obowiązek informacyjny z art. 19 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn.
w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia z obowiązku sporządzania dokumentacji cen transferowych.
Czy niezależnie od przekroczenia limitu obrotu 800.000 euro przez firmę rozliczającą się na zasadach ogólnych jak i na księgach handlowych, istnieje obowiązek odprowadzania podatku od uzyskanego dochodu w zadeklarowanej wysokości 19%?
Zakład Energetyczny Spółka Akcyjna wystąpiła o potwierdzenie, że majątek wnoszony przez Spółkę aportem stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa (dalej ZCP") w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy wydatki na abonamenty medyczne uprawniające pracowników Spółki do uzyskania świadczeń medycznych u prywatnego dostawcy tej usługi są kosztami uzyskania przychodów? Abonament obejmuje świadczenia z zakresu medycyny pracy, profilaktyki, opieki rodzinnej i inne, np. hospitalizacja. Dostawca usług wystawia rachunki za usługi medyczne, a w wartości kwotę za wszystkie karty.
Czy obowiązek składania sprawozdań finansowych do Urzędu Skarbowego spoczywa wyłącznie na:- Towarzystwie ..., które obejmowałyby całość, tj. Towarzystwo ... i Hospicja,- w rozbiciu na utworzone w ramach stowarzyszenia jednostki organizacyjne - Hospicja,- czy też każdy posiadacz NIP należący do Stowarzyszenia, obowiązany jest do składania odrębnych sprawozdań finansowych?
Czy są kosztami uzyskania przychodów wydatki ponoszone przez Spółkę na podstawie umowy o udzielanie pracownikom świadczeń zdrowotnych zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 65 ustawy? Spółka otrzymuje od firmy M fakturę za obowiązkową i profilaktyczną opiekę zdrowotną medyczną i za tzw. ubezpieczenie rodzinne.
Czy umowę zawartą w 1999 r, należy uwzględnić w informacji o umowach zawartych z nierezydentami ORD-U składanej za 2005 r. z uwagi na fakt, że suma zobowiązań wynikających z przedmiotowej umowy przekroczyła równowartość 300.000 euro.
Czy otrzymany zwrot kosztów pracownikowi z tytułu podróży służbowej (samochodem prywatnym) jest zwolniony od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy jest możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup wody mineralnej, kawy, herbaty, które następnie są nieodpłatnie udostępniane pracownikom hotelu w czasie pracy
Czy w prowadzonej działalności gospodarczej na własne imię i nazwisko, w której w roku podatkowym nie przekroczymy kwoty 800.000 euro będzie trzeba prowadzić księgi rachunkowe?
1.Zapytanie dotyczy obowiązku sporządzania przez Spółdzielnię Mieszkaniową informacji na druku PIT-14 w przypadku zwrotu wniesionego wkładu mieszkaniowego będącego konsekwencją wygaśnięcia spółdzielczego prawa do lokalu, spowodowanego zamianą mieszkania.
Czy uchwała Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników o zmianie roku obrotowego Spółki jest skuteczna w sytuacji gdy Spółka nie będzie mogła, z powodu zbyt późnego podjęcia uchwały powiadomić w wymaganym przez ustawę czasie Urzędu Skarbowego o zmianie roku obrotowego.
Czy podatnik jest zobowiązny w 2004r. do zainstalowania kasy rejestrującej, nie przekraczając w 2003r. obrotu 40.000 zł. ?
Jaki katalog podmiotów mieści się pod pojęciem "osoby prowadzące działalność gospodarczą" użytym przez ustawodawcę w treści art. 82 § 2 ustawy Ordynacja podatkowa.
Czy prowadzenie między innymi kantoru wymiany walut zwalnia podatnika z obowiązku ewidencjonowania obrotu przy zastosowaniu kasy rejestrującej?