Interpretacja indywidualna z dnia 07.08.2017, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.198.2017.1.AT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.198.2017.1.AT
Ustalenie podstawy opodatkowania przy imporcie towarów.
Ustalenie podstawy opodatkowania przy imporcie towarów.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego na podstawie dokumentu celnego
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego kwotę podatku naliczonego wynikającego z dokumentu celnego oraz określenie okresu za który przysługuje obniżenie kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z tego dokumentu celnego
w zakresie prawa do odliczenia podatku wynikającego z decyzji organu celnego
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku wykazywania świadczonych usług w deklaracji VAT-7 oraz informacji podsumowującej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego w dokumencie SAD (importer nie jest właścicielem towarów)
Czy agencji celnej przysługuje prawo do odliczenia podatku od towarów i usług zawartego w decyzji naczelnika urzędu celnego?
Spółka uprawniona jest do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z dokumentu celnego w rozliczeniu za okres rozliczeniowy (miesiąc), w którym ten dokument otrzymała agencja celna występująca w charakterze przedstawiciela bezpośredniego. W przypadku nieobniżenia podatku należnego w terminie wskazanym wyżej, Spółka może dokonać tego obniżenia w deklaracji podatkowej za jeden
Termin obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z dokumentu celnego, który pierwotnie otrzymuje agent celny.
Kiedy w opisanej sytuacji powstanie obowiązek podatkowy w wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów ? Czy powstanie 15 miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru? Czy powstanie w dniu dopuszczenia towaru do obrotu na obszarze wspólnoty, czyli w dniu dokonania odprawy celnej przez przedstawiciela Spółki?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku od towarów i usług zawartego w decyzji Naczelnika Urzędu Celnego w B. z dnia 21 maja 2007r.?
Czy Spółka prawidłowo ustaliła moment powstania obowiązku podatkowego oraz wykazała w zakresie obrotu i podatku należnego w deklaracji VAT-7 za październik 2006r. w części C poz. 32 i 33 wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów? Czy w informacji podsumowującej za IV kwartał 2006r. należy wykazać wartość nabycia towarów od C. NV?
Z jakim numerem NIP Spółka powinna wykazać przedmiotową transakcję w deklaracji VAT UE ( tzn. z numerem Spółki czy numerem Agencji Celnej )?Co powinno tworzyć wartość wewnątrzwspólnotowego nabycia i wg jakiego kursu ( z jakiego dnia ) powinna być ona ustalana?Kiedy powstał obowiązek podatkowy w świetle ustawy o VAT?
Czy zapłacone wraz z kwotą długu celnego odsetki za zwłokę stanowią koszt uzyskania przychodu na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 18 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ? Moim zdaniem odsetki nie stanowią kosztu uzyskania przychodu.
Pytanie Podatnika dotyczy ustalania wskaźnika proporcji, o której mowa w art.90 ust.2 ustawy o VAT.
Jaka data decyduje o odbiorze dokumentu celnego w przypadku odbioru tego dokumentu przez reprezentującą podatnika agencję celną?