Interpretacja indywidualna z dnia 23 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4018.2.2021.5.AZ
Sukcesja NIP
Podatek od towarów i usług w zakresie prawidłowości wystawienia faktury.
W zakresie sposobu wystawiania faktur za usługi wynajmu nieruchomości na rzecz przedstawicielstwa w Polsce przedsiębiorstwa zagranicznego.
dane identyfikacyjne, które powinny zostać umieszczane na fakturach kosztowych podatnika z siedzibą na terenie Niemiec
Działalność jako podatnika podatku VAT podmiotu zagranicznego z siedzibą w Niemczech, który obecny jest na terytorium Polski również poprzez Przedstawicielstwo.
Miejsce świadczenia usług - art.28b ust. 1 i art. 28e ustawy.
Czy Spółka postępuje prawidłowo nie pobierając jako płatnik zryczałtowanego podatku dochodowego, o którym mowa w art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, od przychodu wypłacanego przez Spółkę z Jej rachunku bankowego (prowadzonego przez oddział banku w Turcji) dla usługodawców tureckich z tytułu usług świadczonych przez nich na rzecz Biura Łącznikowego w Turcji?
Stanowisko Wnioskodawcy mówiące, że Spółka nie jest zobowiązana do dokonania korekty, o której mowa w art. 91 ust. 6 ustawy, w związku ze sprzedażą Oddziału, gdyż zbycie Oddziału należy uznać za zbycie przedsiębiorstwa, o którym mowa w art. 6 pkt 1 ustawy lub alternatywnie jeżeli przyjąć, że Oddział nie stanowi przedsiębiorstwa, zbycie składników majątkowych wykorzystywanych uprzednio do działalności
Stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Spółka jest uprawniona do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury z dnia 14 stycznia 2008r. wystawionej przez K., gdyż zbycie Oddziału należy uznać za zbycie przedsiębiorstwa, o którym mowa w art. 6 pkt 1 ustawy lub alternatywnie jeżeli przyjąć, że Oddział nie stanowi przedsiębiorstwa, zbycie składników majątkowych wykorzystywanych uprzednio do
Przemieszczenie samochodu osobowego między przedstawicielstwem Spółki we Włoszech a siedzibą w Polsce.
Czy można odliczyć podatek VAT z faktury wystawionej przez niemiecką firmę, działającą w Polsce jako przedstawicielstwo, rozliczającą się z tytułu podatku VAT na terenie Polski?
Czy sprowadzenie do Polski samochodów, które znajdowały się na wyposażeniu Przedstawicielstw w Szwecji i Austrii podlega opodatkowaniu jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, a w konsekwencji powyższego przedmiotowa czynność podlega wykazaniu w informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych dostawach/nabyciach towarów?
Czy koszty działalności Przedstawicielstwa w Moskwie, ponoszone przez Spółkę (wynajem biura, wszelkie koszty obsługi prawnej, finansowej itp., pensja Dyrektora Przedstawicielstwa, koszty kupna i eksploatacji samochodu, reprezentacji i reklamy) są kosztami uzyskania przychodów Spółki? Przedstawicielstwo nie prowadzi działalności gospodarczej.