Interpretacja indywidualna z dnia 01.12.2009, sygn. IPPB4/415-547/09-4/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/415-547/09-4/JK
opodatkowanie wypłacanego żołnierzom zawodowym dodatku za rozłąkę
opodatkowanie wypłacanego żołnierzom zawodowym dodatku za rozłąkę
Czy zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych za dodatek za rozłąkę przysługujące pracownikom czasowo przeniesionym można odnieść do żołnierzy zawodowych pełniących kadencję na stanowisku służbowym wyznaczonych na to stanowisko poza miejscowością zamieszkania?
Czy dodatek za rozłąkę, przysługujący przeniesionemu służbowo żołnierzowi zawodowemu, na podstawie § 3 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 28 maja 2004 r. w sprawie należności żołnierzy zawodowych za przeniesienia i podróże służbowe jest objęty zwolnieniem przedmiotowym, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 18 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych za dodatek za rozłąkę przysługujący pracownikowi czasowo przeniesionemu, można odnieść do żołnierzy zawodowych pełniących kadencję na stanowisku służbowym wyznaczonych na to stanowisko poza miejscowością zamieszkania?
Czy zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych za dodatek za rozłąkę przysługujący pracownikowi czasowo przeniesionemu, można odnieść do żołnierzy zawodowych pełniących służbę na stanowisku służbowym poza miejscowością zamieszkania.
Czy w trakcie trwania roku podatkowego, z uwagi na zmianę miejsca zamieszkania, możliwym jest równoczesne zastosowanie kosztów uzyskania przychodu w różnej wysokości, to jest w wysokości po 102,25zł np. za pierwsze cztery miesiące roku podatkowego i po 127,82zł za pozostałe8 miesięcy roku podatkowego, w których miejsce stałego lub czasowego zamieszkania podatnika jest położone poza miejscowością, w