Wynagrodzenia 2019 – zmiany w rozliczaniu i wypłacie
Skoro jak wskazał Wnioskodawca - zakup dla swoich pracowników witamin i suplementów diety oraz dietetycznych środków specjalnego przeznaczenia medycznego takich jak: Witamina D, Witamina C, Magnez, Luteina, ma wpłynąć na zdrowie i samopoczucie pracowników, ich odporność, łagodzić efekty stresu oraz eliminować zmęczenie oczu podczas pracy przy komputerze, a dzięki temu poprawić efektywność pracowników
W zakresie w zakresie skutków podatkowych wydania pracownikom legitymacji uprawniających do przejazdów o obniżonej cenie wykorzystywanej w celach służbowych.
w zakresie: kwalifikowania do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z utrzymaniem i eksploatacją samochodów służbowych udostępnianych pracownikom zarówno do celów służbowych jak i prywatnych
Jak zakwalifikować przekazanie do użytkowania pracownikom wynajętego mieszkania w czasie odbywania podróży służbowych w innym mieście, gdzie mieszkanie to będzie wykorzystywane przez pracowników i zarząd Spółki dla celów służbowych w czasie odbywanych delegacji i nie będzie wykorzystywane dla celów prywatnych?
Opodatkowanie czynności finansowanych w części przez pracowników oraz ustalanie limitu stosowania zwolnień z obowiązku instalowania kas fiskalnych
Czy u pracownika należy rozpoznać przychód z nieodpłatnych świadczeń z tytułu dojazdów samochodem służbowym do i z miejsca zamieszkania do siedziby Spółki gdzie jest jego stałe miejsce pracy?
Czy właściwy jest zaprezentowany przez Spółkę sposób naliczania przychodu pracownika z tytułu korzystania przez niego z samochodu służbowego do celów prywatnych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie w zakresie opodatkowania wykorzystywania samochodów służbowych do celów prywatnych oraz w zakresie opodatkowania przejazdów samochodami służbowymi pomiędzy miejscem parkowania a siedzibą pracodawcy.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości nieodpłatnego świadczenia otrzymywanego przez pracowników z tytułu wykorzystywania samochodu służbowego do celów prywatnych.
opodatkowanie nieodpłatnego udostępnienia pracownikom samochodów służbowych do korzystania w celach prywatnych
Wydana pracownikowi legitymacja uprawniająca do przejazdów w obniżonej cenie, stanowi w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy jego przychód, który Wnioskodawca powinien uwzględnić przy obliczeniu zaliczki na podatek do czego zobowiązany jest dyspozycją art. 31, 32 i 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Momentem powstania przychodu będzie dzień, w którym pracownik otrzymał od pracodawcy prawo
1. Czy w przedstawionym powyżej stanie faktycznym, w przypadku użytkowania przez pracowników Spółki samochodów służbowych w celach prywatnych, przychodem tych pracowników ustalonym przez Spółkę (jako płatnika podatku dochodowego) będzie kwota obliczona na podstawie stawki za czas (np. dobę, godzinę) użytkowania samochodu służbowego na cele prywatne, określonej: a) w przypadku samochodów służbowych
Zakres ustalenia dla potrzeb zwolnienia wartości świadczeń finansowanych ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych przyznanych przez pracodawcę pracownikom.
Czy nadleśniczemu korzystającemu za zgodą przełożonego z samochodu służbowego, którego miejscem pracy jest teren całego Nadleśnictwa, a miejscem garażowania samochodu jest miejsce zamieszkania nadleśniczego, należy doliczyć do przychodów ze stosunku pracy wartość dojazdów z miejsca zamieszkania do siedziby Nadleśnictwa?
Czy nadleśniczemu korzystającemu za zgodą przełożonego z samochodu służbowego, którego miejscem pracy jest teren całego Nadleśnictwa, a miejscem garażowania samochodu jest miejsce zamieszkania nadleśniczego, należy doliczyć do przychodów ze stosunku pracy wartość dojazdów z miejsca zamieszkania do siedziby Nadleśnictwa?
Opodatkowanie polisy ubezpieczeniowej opłacanej przez pracodawcę pracownikom wyjeżdżającym w zagraniczną podróż służbową.
Czy zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, wypłata odszkodowania oraz tzw. rent wyrównawczych, zwrot kosztów pogrzebu oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy lub chorób zawodowych, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodu o charakterze pośrednim potrącanych w dacie ich poniesienia stosownie do zapisu art. 15 ust. 1, art. 15 ust. 4d oraz ust. 4e ustawy o podatku dochodowym
Sposób obliczenia wartości nieodpłatnego świadczenia w przypadku udostępniania samochodów służbowych do celów prywatnych. Garażowanie pojazdu służbowego w miejscu zamieszkania.
Czy sposób ustalania wartości nieodpłatnego świadczenia w postaci udostępnienia samochodu służbowego do celów prywatnych w ramach przyznanego limitu km jest prawidłowy z punktu widzenia obowiązujących przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wartość zapconych przez pracodawcę składek na ubezpieczenia pracownika podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym wartość wydanej Panu imiennej legitymacji zniżkowej PKP stanowi Pana przychód, o którym mowa w art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie jak w pkt 1, czy art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przewiduje zwolnienie przedmiotowe dla takiego przychodu, w tym na podstawie pkt 13, gdzie mowa
Czy koszt legitymacji jest przychodem pracownika? Czy należy naliczyć podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy kwota świadczeń medycznych finansowanych przez pracodawcę będzie stanowić przychód pracownika podlegający opodatkowaniu. W przypadku odpowiedzi twierdzącej, jaka kwota opłaconych świadczeń będzie podlegała opodatkowaniu (kwota miesięcznego abonamentu, czy kwota faktycznie wykorzystanego przez pracownika w danym miesiącu świadczenia medycznego)?