Kiedy rozliczyć otrzymane faktury korygujące obniżające cenę energii elektrycznej dostarczonej w roku ubiegłym
Opodatkowanie wpłat od mieszkańców z tyt. wkładu własnego w kosztach budowy przyłączy kanalizacyjnych, momentu powstania obowiązku podatkowego, dokumentowania ww. wpłat, opodatkowania dotacji, pełnego prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę.
w zakresie braku prawa do odliczenia lub zwrotu podatku VAT naliczonego związanego z poniesionymi wydatkami w trakcie realizacji projektu
Brak prawa do obniżenia podatku naliczonego albo do zwrotu z tytułu wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z działalnością prowadzoną w ramach gospodarki wodno-ściekowej (prewspółczynnik).
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podatku naliczonego z faktur dotyczących inwestycji (budowy Zespołu Szkół Ogólnokształcących wraz z kompleksem rekreacyjno-sportowym oraz zagospodarowaniem terenu) przy zastosowaniu prewspółczynnika ustalonego dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących wg zasad, o których mowa w art. 86 ust. 2a w związku z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 17
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu kwoty naliczonej przez Wnioskodawcę za bezumowne korzystanie z nieruchomości gruntowych; w zakresie podstawy opodatkowania ww. kwoty oraz w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymanych od firm, które współpracowały ze Spółdzielnią w pracach związanych z uzyskaniem kwoty za służebność przesyłu oraz za bezumowne
1. Czy wskazana w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego usługa przesyłu wody i ścieków komunalnych, świadczona przez Gminę na rzecz Spółki z Inwestycji podlega/będzie podlegała opodatkowaniu VAT? 2. Według jakiej stawki VAT podlega/będzie podlegało opodatkowaniu pobierane przez Gminę wynagrodzenie z tytułu świadczenia usługi przesyłu wody i ścieków komunalnych z Inwestycji? 3. Czy w przypadku
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku w kontekście uprawnienia Wnioskodawcy do odliczenia podatku naliczonego.
Prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu zakupu samochodu osobowego przeznaczonego na nagrodę dla uczestników akcji promocyjnych.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Powiązanie Gminy z jednostką budżetową art. 32 ustawy o podatku od towarów i usług.
Opodatkowanie odpłatnego wynajmu części budynku na rzecz biblioteki na podstawie umowy cywilnoprawnej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych związanych z czynnościami podatkowanym i niepodlegającymi opodatkowaniu.
Czy Gminie przysługuje prawo do odliczenia części VAT naliczonego w oparciu o proporcję sprzedaży (dalej również: współczynnik sprzedaży), o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT, z faktur VAT otrzymanych od kancelarii prawnej?
Czy w związku z obowiązkiem korekty odliczonego podatku VAT (10 lat dla nieruchomości), Wnioskodawca postąpi prawidłowo dokonując zwrotu VAT proporcjonalnie, zgodnie z udziałem powierzchni przypadającej na sprzedaną część nieruchomości do jej całości ?
Czy w związku z dokonaną sprzedażą zastosowano prawidłowe stawki VAT dla lokalu mieszkalnego i garażu?
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku przy dostawie nieruchomości zabudowanej budynkiem handlowym oraz korekta podatku naliczonego.
Czy Parafia ma możliwość odzyskania podatku od towarów i usług w związku z realizowanym zadaniem inwestycyjnym?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia kwot podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup towarów i usług w związku ze zrealizowaną inwestycją?
Możliwości odliczenia podatku naliczonego od składników majątkowych przekazanych w formie aportu.
Sposób dokonania korekty podatku naliczonego odliczanego w trakcie budowy budynku, w związku z przeznaczeniem jego części (lokali) do wykonywania czynności zwolnionych oraz sposobu rozliczenia podatku naliczonego w przypadku przeznaczenia na sprzedaż lokali mieszkalnych.
obniżenie kwoty podatku naliczonego