Interpretacja indywidualna z dnia 07.10.2019, sygn. 0114-KDIP4.4012.276.2017.10.S.AKO, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.276.2017.10.S.AKO
opodatkowanie świadczonych przez bank usług
opodatkowanie świadczonych przez bank usług
Prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku usług prowadzenia rachunków zdematerializowanych papierów wartościowych
W zakresie opodatkowania usług przechowywania aktywów funduszy, prowadzenia rejestru aktywów funduszy, prowadzeniu rachunków pieniężnych funduszy oraz świadczeniu przez Wnioskodawcę pozostałych usług, składających się na pełnienie funkcji depozytariusza.
W zakresie opodatkowania usługi otwierania i prowadzenia rachunków papierów wartościowych i rachunków zbiorczych, na których są ewidencjonowane instrumenty finansowe w formie zdematerializowanej.
Podatek od towarów i usług w zakresie wykazania w informacji podsumowującej oraz deklaracji VAT-7 świadczonych przez Wnioskodawcę usług elektronicznych na rzecz podatników z terytorium innych państw Unii Europejskiej niezarejestrowanych na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych.
w zakresie opodatkowania usług przechowywania aktywów funduszy, prowadzenia rejestru aktywów funduszy, prowadzeniu rachunków pieniężnych funduszy oraz świadczeniu przez Wnioskodawcę pozostałych usług, składających się na pełnienie funkcji depozytariusza
Czy należy zapewnić organom podatkowym dostęp drogą elektroniczną do faktur wystawionych w formie elektronicznej?
Dotyczy zachowania prawa do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach zakupu usług przy realizacji zadania wspólnego oraz warunków przechowywania faktur zakupu.
Czy dochodu z tytułu oszczędzania na indywidualnym koncie emerytalnym nie należy pomniejszać o straty z transakcji wykonywanych w ramach prowadzenia rachunku IKE, gdyż art. 30 ust. 3a updof dotyczy jedynie strat z kapitałów pieniężnych i praw majątkowych poniesionych z transakcji dokonywanych poza rachunkiem IKE oszczędzającego?
1. Czy w poniższej sytuacji należy wystawić fakturę wewnętrzną dotyczącą nabycia wewnątrzwspólnotowego oraz od usług spedycji i naliczyć podatek VAT pomimo, że towar nie przekroczył granic Polski, czy może podatnik powinien zarejestrować się na terenie Niemiec jako podatnik i tam rozliczać się z podatku?2. Czy ma prawo zastosować stawkę zerową dotyczącą eksportu w sytuacji, kiedy przewoźnik (spedytor