Ważne informacje dla klientów biur
Firma chce zlecić biuru rachunkowemu, które prowadzi księgi jednostki, przeprowadzenie spisu z natury. Według jakich zasad może się to odbyć?
Jestem lekarzem - wspólnikiem spółki cywilnej. Dwa lata temu razem z dwojgiem innych lekarzy założyliśmy NZOZ, a rozliczenia podatkowe, księgowe i sprawy ZUS powierzyliśmy obsłudze biura rachunkowego. Niedawno nasza księgowa powiedziała, że ma problem z prawidłowym zastosowaniem nowych przepisów, dotyczących rozliczenia składek za jedną z zatrudnionych w spółce osób, która obecnie przebywa na urlopie
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy rejestrującej biuro rachunkowe, usługi księgowe itp.
Zwolnienie podmiotowe od podatku VAT (art. 113) biuro rachunkowe, usługi księgowe itp.
Osoba fizyczna prowadząca biuro rachunkowe musi opatrywać bezpiecznym podpisem elektronicznym formularze PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C, PIT-11, PIT-40, IFT-1 i IFT-3 przesyłane w imieniu klientów. Potwierdziło to Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytanie redakcji "MONITORA księgowego".
Jak rozliczać ponoszone przez Spółkę działającą w specjalnej strefie ekonomicznej (faza inwestycji, Spółka nie prowadzi działalności i nie potrafi określić, czy będzie prowadzić tylko działalność, z której uzyskany dochód będzie podlegał zwolnieniu od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych) ogólne koszty zarządzania związane z działalnością Spółki, tj. ochrony, prowadzenia księgowości,
Prowadząc firmę korzystam z usług biura rachunkowego. Czy znając obciążające mnie rozliczenia podatkowe, może ono wystąpić w moim imieniu do organu podatkowego o wydanie pisemnej interpretacji z zakresu prawa podatkowego? Czy biuro rachunkowe może w jednym zapytaniu przedstawić wątpliwości interpretacyjne wielu swoich klientów?