Możliwość finansowania ochotniczych straży pożarnych z budżetu jednostek samorządu terytorialnego - stanowisko Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach z dnia 13 stycznia 2023 r., sygn. WA-023/96/22
Czy z kasy gminy możemy wyłożyć pieniądze na zakup galowych mundurów dla lokalnej ochotniczej straży pożarnej? Według nowej ustawy o OSP samorząd ma zapewnić umundurowanie, ale nie doprecyzowano w niej, jakiego typu ubioru to dotyczy. Nie chcemy popełnić błędu.
Obowiązki płatnika (koszty uzyskania przychodów w związku z zatrudnieniem strażaka).
Wnioskodawca nie będzie miał – na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy – prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur otrzymanych od wykonawców, którzy realizowali roboty dotyczące termomodernizacji budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy; - prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur poniesionych na wykonanie studium wykonalności projektu, wykonanie tablic informacyjno-pamiątkowych
W zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją projektu polegającego na budowie trzech altan przy świetlicach wiejskich oraz zagospodarowaniu terenów pod rekreację i siłownię zewnętrzną.
Czy należało pobrać podatek od należności wypłaconych członkom rodziny (uprawnionym do renty rodzinnej po zmarłym funkcjonariuszu) zgodnie z art. 41 ustawy podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy Ochotnicza Straż Pożarna po zrealizowaniu będzie miała możliwość odliczenia i odzyskania podatku od towarów i usług na podstawie przepisów dotyczących podatku od towarów i usług?
Czy Zainteresowany ma możliwość odzyskania podatku VAT od wydatków poniesionych w ramach wykonania operacji pn. Remont nawierzchni placu ?
Czy Wnioskodawca może ubiegać się o zwrot naliczonego podatku VAT z zakupów artykułów spożywczych, artykułów papierniczych oraz usług i innych zakupów, które zostały zapłacone z Funduszy Unijnych?
Stawka podatku VAT na zakup wozów strażackich przez Gminę.
Prawo do odzyskania podatku od towarów i usług w związku z realizacją projektu dofinansowanego ze środków UE, dotyczącego budowy placu zabaw.
Zakład wodociągów fakturuje dla straży pożarnej pobór wody z hydrantów. Jaką stawkę VAT należy zastosować?
Od 1 stycznia 2013 r. zmienią się zasady przechodzenia na emeryturę żołnierzy zawodowych oraz funkcjonariuszy tzw. służb mundurowych. Po nowelizacji przepisów świadczenie emerytalne nabędą oni dopiero po 25 latach służby i ukończeniu 55. roku życia, a jego wysokość będzie uzależniona od średniego uposażenia z 10 lat służby.
Obowiązki płatnika zwolnienie z art. 21 ust. 1 pkt 77.
Wnioskodawcy nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego na zasadach wynikających z ustawy o podatku od towarów i usług. Nie będzie przysługiwało również prawo otrzymania zwrotu podatku.
Czy Ochotnicza Straż Pożarna ma możliwość odzyskania podatku VAT z faktur VAT związanych z realizacją projektów współfinansowanych ze środków publicznych ?
Czy w związku z realizacją przez Ochotniczą Straż Pożarną (stowarzyszenie rejestrowe) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 i ponoszonymi przez nią wydatkami związanymi z projektem pn. " OSP przysługuje prawo do odzyskania uiszczonego podatku VAT?
Czy Ochotnicza Straż Pożarna ma możliwość odzyskania podatku od towarów i usług od zrealizowanego zadania pn. "" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013?
Opodatkowanie świadczeń otrzymywanych przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.