Interpretacja indywidualna z dnia 8 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.373.2024.5.IN
Spełnienie przez Spółkę warunku opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Spełnienie przez Spółkę warunku opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Opodatkowanie Fundacji rodzinnej (otrzymanie udziałów od sp. z o.o., dywidenda i sprzedaż udziałów).
Opodatkowanie Fundacji rodzinnej w organizacji.
Ustalenie czy sprzedaż Udziałów w sp. z o.o. otrzymanych przez Fundację od Fundatora oraz jeszcze w fazie w organizacji, będzie zwolniona z opodatkowania.
Nieuznanie Płatności Wyrównawczych dokonywanych przez Spółkę B na rzecz Spółki A za wynagrodzenie za odpłatne świadczenie usług przez Spółkę A na rzecz Spółki B, brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego przez Spółkę B z tytułu nabycia przedmiotowych usług od Spółki A, uznanie Płatności Wyrównawczych dokonywanych przez Spółkę A na rzecz Spółki B za czynność pozostającą poza zakresem opodatkowania
Skoro ustawodawca dopuszcza wniesienie do fundacji rodzinnej na pokrycie funduszu założycielskiego lub w formie darowizny mienia w postaci m.in. udziałów w sp. z o.o., a fundacja rodzinna zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy o fundacji rodzinnej, jest osobą prawną utworzoną w celu gromadzenia mienia i zarządzania nim (…), to w rozpatrywanym przypadku należy uznać, że działalność Fundacji mieści się w zakresie
Wnioskodawca będzie mógł korzystać z estońskiego CIT, w sytuacji gdy Pierwszy Wspólnik posiada status fundatora fundacji rodzinnej, a Drugi Wspólnik posiada status beneficjenta fundacji rodzinnej oraz obaj będą otrzymywali z tego tytułu okresowe świadczenia o charakterze pieniężnym
Opodatkowanie sprzedaży udziałów w spółce oraz zwolnienie od podatku tej transakcji na podst. art. 43 ust. 1 pkt 40a, oraz obowiązek udokumentowania tej transakcji fakturą.
Interpretacja indywidualna w zakresie podlegania opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług czynności wykonywanych przez Państwa w ramach Umowy oraz w zakresie zwolnienia od podatku VAT czynności wykonywanych przez Wnioskodawcę w ramach Umowy, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy.
ustalenie: ‒ czy dochody fundacji rodzinnej z tytułu nabycia, podziału, uzbrojenia nieruchomości i następnie odsprzedaży nieruchomości gruntowej - land development - są zwolnione z CIT, ‒ czy taki rodzaj działalności gospodarczej wykonywanej przez fundację rodzinną będzie obciążony sankcyjną stawką CIT w wysokości 25%, ‒ czy dochody fundacji rodzinnej z tytułu dywidendy wypłaconej przez sp. z o.o.
Skutki podatkowe przekształcenia Przedsiębiorcy w jednoosobową spółkę kapitałową – spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Czy zbycie przez Fundację rodzinną otrzymanych od Fundatora w drodze darowizny udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością oraz ogółu praw i obowiązków komandytariusza w spółce komandytowej będzie mieściło się w ramach dozwolonej działalności gospodarczej, o której mowa w art. 5 ust. 1 ustawy o fundacji rodzinnej, a w konsekwencji osiągnięty z tego tytułu przychód będzie objęty zwolnieniem,
Dochody z tytułu uczestnictwa fundacji rodzinnej w luksemburskich alternatywnych funduszach inwestycyjnych, o których mowa we wniosku, będących odpowiednikiem funduszy określonych w polskich przepisach prawnych, mogą korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy CIT. W tym przypadku uzyskiwane dochody mieszczą się w zakresie dozwolonej działalności fundacji rodzinnej określonej
Czy Fundacja rodzinna będzie zwolniona z CIT z tytułu zbycia przez Fundację rodzinną udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością lub innych praw wynikających z przystąpienia lub uczestnictwa w spółkach handlowych, funduszach inwestycyjnych, spółdzielniach lub podmiotach o podobnym charakterze, które to prawa zostaną przez Fundację rodzinną nabyte w celu ich zbycia.
Ustalenie, czy sprzedaż udziałów w spółce, które zostały wniesione przez fundatora do fundacji rodzinnej będzie podlegała opodatkowaniu.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktury dokumentującej wniesiony do Spółki aport.
Czy wniesienie przez Fundację Nieruchomości aportem do Spółki będzie opodatkowane podatkiem dochodowym od osób prawnych, w szczególności jako świadczenie z art. 24q ust. 1 pkt 1 lub pkt 3 ustawy o CIT?
Brak podlegania opodatkowaniu udostępnienia kapitału do przeprowadzenia inwestycji budowlanej, w związku z którym przysługuje udział w wypracowanym zysku i udokumentowanie ww. czynności.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, powstała z przekształcenia spółki komandytowej, nie może stosować stawki 9% podatku CIT w roku podatkowym, w którym rozpoczęła działalność oraz w roku podatkowym bezpośrednio po nim następującym.
W zakresie obowiązku wystawienia faktur VAT dokumentujących sprzedaż przedmiotowych Nieruchomości.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur wystawionych przez dostawców.
Ustalenie, czy w sytuacji, gdy Wnioskodawca w wyniku przekształcenia stanie się spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, przychody z tytułu Nadwykonań powinny być przez Wnioskodawcę rozpoznawane dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w momencie otrzymania płatności za nie od NFZ (na zasadzie kasowej).
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego w fakturach wystawionych przez Faktora, dokumentujących świadczenie usługi, na podstawie których opłacane jest przez Spółkę Wynagrodzenie Faktora.