Czy faktury dokumentujące świadczenie usług budowy placu zabaw trzeba oznaczać wyrazami „mechanizm podzielonej płatności”
Uznanie finansowego wsparcia ze środków Funduszu Dopłat z Banku Gospodarstwa Krajowego za przychód korzystający ze zwolnienia od opodatkowania.
Stawka podatku VAT w wysokości 8% dla świadczeń wykonywanych w obiektach zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym. Sposób wykazywania na fakturze realizowanych czynności.
Firma sprzedaje budynek z gruntem. Nabywca zostanie obciążony kosztami wyceny. Jak prawidłowo wystawić fakturę? Czy może być wystawiona faktura na budynek i grunt, a koszty wyceny na drugiej fakturze? Co z kasą rejestrującą, gdyż będzie to sprzedaż dla osoby prywatnej? Dostawa nieruchomości jest zwolniona z obowiązku ewidencjonowania, ale co z wyceną?
W lipcu wystawiono fakturę przed wykonaniem usługi budowlanej. W tym samym miesiącu otrzymano częściową zapłatę. W sierpniu - przed upływem 30 dni od wystawienia faktury - usługę zakończono. Czy całość należy wykazać w lipcu? Czy należy wykazać w lipcu tylko część zapłaconą, a pozostałą w sierpniu?
Czy w przypadku zatrzymania na poczet tzw. kaucji gwarancyjnej części należności udokumentowanej fakturą za wykonane przez podwykonawców usługi budowlane i w przypadku odliczenia od podatku należnego w całości podatku naliczonego wyszczególnionego w fakturze dokumentującej nabycie usług budowlanych, będzie spoczywał na Wnioskodawcy obowiązek korekty podatku naliczonego w miesiącu rozliczeniowym w którym
Podatnik zawiesił wykonywanie działalności gospodarczej z dniem 22 sierpnia 2012 r. Dzień wcześniej (21 sierpnia) wystawił fakturę na roboty budowlane (płatną w terminie 30 dni). Pod koniec sierpnia podatnik otrzymał 1/3 zapłaty za fakturę, natomiast resztę otrzyma we wrześniu. Czy całą usługę należy wykazać w deklaracji VAT-7 za sierpień? Czy też podatnik powinien wykazać usługę częściowo w deklaracji
Sprzedaliśmy w zeszłym roku towar, teraz klient chce go zwrócić. Nie chcieliśmy jednak - ze względu na konieczność wystawienia wielu faktur korygujących - rozliczać tego jako zwrotu towaru. Czy zamiast tego klient może wystawić fakturę na nas?
Kiedy należy wykazać przychód z tytułu wykonanej usługi? Kiedy można uznać, że doszło do wykonania usługi? Czy dniem tym będzie dzień przekazania Raportu Zamawiającemu, czy też dzień, w którym Zamawiający zaakceptuje Raport Jak H powinien ustalić przychód w sytuacji, gdy Zamawiający mimo upływu 30 dniowego terminu na akceptację lub odrzucenie raportu nie zatwierdził ani nie odrzucił Raportu?
1. czy zastosowanie obniżonej stawki VAT jest nakazem dla podatnika (przedsiębiorcy) czy uprawnieniem, i czy w związku z tym istnieje obowiązek zastosowania obniżonej 7% stawki VAT, czy może być zastosowana stawka VAT w podstawowej wysokości, dla części robót związanych z lokalami użytkowymi i garażami 2. obowiązku wystawienia korekt do faktur VAT
Czy należy refakturować wykonane w sierpniu 2004r. prace naprawcze na Spółkę z o.o. AAA oraz rozliczyć tak powstałą należność z kwotami zatrzymanej kaucji gwarancyjnej i wykazać przychody w miesiącu wystawienia faktury VAT ("refaktura")?Czy można zaliczyć w koszty uzyskania przychodu kwotę netto faktur za refakturowne prace naprawcze w dacie wystawienia faktury na spółkę AAA Sp. z o.o?
Czy prawidłowe jest zastosowanie stawki 7% przy:wykonaniu robót związanych z infrastrukturą towarzyszącą budownictwu mieszkaniowemu,wykonaniw ww. robót przez podwykonawców,kontynuacji ww. robót, gdy umowa na wykonanie tych umów została zawarta przed 01.05.2004 r.wykonaniu ww. robót dla budownictwa z przewagą budownictwa mieszkaniowego ( 80%)
Działalność naszej spółki polega na wykonywaniu robót budowlanych. Zawarliśmy duży kontrakt na remont i dobudowanie części obiektu handlowego. Kontrakt przewiduje ustanowienie kaucji gwarancyjnej w wysokości 5% wartości netto kontraktu. Kaucja ma być tworzona częściowo w formie potrąceń z faktur za częściowo wykonane roboty (50%) oraz poprzez wniesienie jej w pieniądzu na rachunek bankowy wskazany