Interpretacja indywidualna z dnia 28.07.2020, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.408.2020.2.KK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.408.2020.2.KK
możliwość odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu
możliwość odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu
Otrzymane dotacje, darowizny od mieszkańców niemające wpływu na cenę świadczonych usług nie stanowią obrotu i nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT.Prawo do odliczenia podatku naliczonego przy budowie inwestycji służącej czynnościom opodatkowanym.
Możliwość odzyskania podatku naliczonego od zrealizowanego projektu nie związanego z czynnościami opodatkowanymi.
Czy darowizna całości lub części prawa wieczystego użytkowania gruntu z budowanymi na nim budynkami mieszkalno-usługowymi, na które poniesione zostały nakłady inwestycyjne, a w których część mieszkań nie została oddana do użytku będzie skutkować powstaniem obowiązku wykazania w zeznaniu i doliczenia do dochodów roku podatkowego, w którym nastąpi darowizna, uprzednio odliczonych kwot w części przypadającej
W związku z powyższym Gmina XXX jako beneficjent zwraca się z zapytaniem czy ma możliwość odliczenia podatku VAT w całości od przedmiotowej inwestycji?
Czy Wnioskodawca, ma możliwość obniżenia lub odliczenia należnego podatku od towarów i usług?
Czy Spółka ma obowiązek korygowania podatku naliczonego od zakupu wyrobów akcyzowych, co do których stwierdzono niedobór zawiniony, bądź też niedobór (ubytek) ponadnormatywny?
Czy w odniesieniu do zrealizowanego ww. projektu istnieje możliwość odliczenia podatku VAT w całości lub w części przez Wnioskodawcę?
Jestem posiadaczem wraz z żoną rachunku oszczędnościowego w kasie mieszkaniowej na podstawie umowy zawartej z Bankiem przed 01.01.2002r. Umowa została zawarta na 50 miesięcy i kończy się w lutym 2006r. Czy mogę scedować rachunek w kasie mieszkaniowej na swoją nieletnią córkę bez utraty prawa do ulgi, jeśli dziecko po wycofaniu pieniędzy z kasy nie wyda ich na cele mieszkaniowe? Czy w latach kolejnych
Czy w poz. 43 deklaracji VAT-7 obowiązującej od maja 2004 r. należy ujmować wartość netto wynikającą z otrzymanych faktur zakupu, czy też przedmiotową wartość netto podaje się w kwocie wynikającej z przemnożenia faktycznej wartości netto przez wyliczony wskaźnik dotyczący podatku od towarów i usług.