Interpretacja indywidualna z dnia 23 lutego 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.32.2024.2.JS
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na budowę ogrodu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na budowę ogrodu.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - przychód uzyskany ze sprzedaży własnościowego mieszkania wydatkowany na własne cele mieszkaniowe, tj. na kupno i rozbudowę domu letniskowego całorocznego.
Możliwości uznania za wydatki na własne cele mieszkaniowe, częściowej spłaty kredytu, zakupu usług transportowych, wykończeniowych i montażowych oraz zakupu materiałów i urządzeń do domu jednorodzinnego.
W sytuacji, gdy wydatki poniesione na ulepszenie można w całości przypisać do działalności opodatkowanej i Wnioskodawca jest w stanie przypisać wydatki dotyczące wyłącznie części budynku przeznaczonej do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, Wnioskodawcy będzie przysługiwać prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z rozbudową – ulepszeniem budynku w części dotyczącej użytkowanych
Ustalenie wartości początkowej środka trwałego oraz amortyzacja rozbudowanego budynku
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży gruntu zabudowanego oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego w związku ze sprzedażą nieruchomości gruntowej.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, przychód w wysokości 33.334 zł, który Wnioskodawczyni przeznaczy na rozbudowę budynku mieszkalnego podlega zwolnieniu z opodatkowania 19% podatkiem dochodowym, pomimo, że nieruchomość została sprzedana przed upływem 5 lat od jej nabycia?
Czy na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych sprzedaż ww. nieruchomości jest zwolniona od podatku dochodowego, czy też istnieje możliwość skorzystania ze zwolnienia z podatku w sytuacji złożenia oświadczenia o wykorzystaniu otrzymanej kwoty pieniędzy na poprawę swoich warunków mieszkaniowych, tj. zakupu nowej nieruchomości?
czy podatnik może się ubiegać o zwrot różnicy VAT z faktur na materiały i urządzenia zakupione na realizację inwestycji polegającej na rozbudowie budynku mieszklanego na cele prowadzonej przez podatnika działalności gospodarczej?
Pytanie dotyczy sposobu rozliczania w deklaracji dla podatku od towarów i usług nakładów inwestycyjnych związanych z rozbudową budynku przeznaczonego pod wynajem, a mianowicie: czy inwesując w rozbudowę firmy można dokonać w deklaracji dla podatku VAT rozliczeń w zakresie kwot podatku naliczonego VAT wynikających z faktury? Czy można kumulować i w jakim okresie kwoty nadwyżki podatku naliczonego nad
W opinii Wnioskodawcy ulepszenie nieruchomości stanowi odpłatne świadczenie usług przez Spółkę X na jego rzecz.
Czy partycypacja w kosztach budowy ulic realizowanej przez Miasto, w związku z rozbudową firmy może być w jakiejkolwiek formie kosztem uzyskania przychodów dla firmy?
jaką stawką podatku od towarów i usług należy opodatkować wykonanie prac budowlanych w budynku Domu Pomocy Społecznej ?
1. Czy na podstawie ustawy z dnia 8.01.1993 r. o podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowym obowiązującej do dnia 30.05.2004 r. oraz ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług obowiązującej od dnia 1.05.2004 r. osoba wynajmująca podmiotowi gospodarczemu budynek mieszkalny będący jej osobistą własnością na podstawie jednej umowy najmu zawartej na okres 10 lat jest podatnikiem podatku