W jakiej wysokości wydatek na ubezpieczenie OC i AC motocykla może zostać zaliczony do kosztów
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT darowizny motocykla dokonanej przez Wnioskodawcę na rzecz brata, po uprzednim jego wykupie od leasingodawcy.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług darowizny motocykla dokonanej przez Wnioskodawcę na rzecz ojca Wnioskodawcy, po uprzednim wykupie od leasingodawcy.
Poniesione wydatki na zakup elementów wyposażenia motocykla mogą stanowić koszt uzyskania przychodu prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej. Należy zwrócić uwagę, że wartość przedmiotowych elementów wyposażenia motocykla, jak wskazał Wnioskodawca, nie przekracza 10.000 zł, a więc mogą być one zaliczone bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów, bez konieczności aktualizowania wartości
opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej IP BOX
Obowiązek naliczenia w przyszłości podatku VAT z tytułu importu usług oraz - Uprawnienie do uwzględnienia przedmiotowych usług jako elementu ceny nabycia obniżającego marżę podlegającą opodatkowaniu.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku na zakup stroju tj. kurtki i spodni na których umieszczone zostało w sposób trwały logo firmy
Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć 100% wydatków na paliwo, parking, artykuły samochodowe oraz usługi motoryzacyjne dotyczące samochodów osobowych i motocykli? Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć wydatki na dzież motocyklową?
Czy prawidłowe jest ujęcie w kosztach uzyskania przychodów, wydatków związanych z zakupem oraz bieżącą eksploatacją skutera?
Czy koszty związane z wykorzystywaniem w ramach prowadzonej działalności gospodarczej drugiego środka transportu niezależnie od jego typu (samochód lub motocykl) a także podstawy prawnej jego użytkowania (własność lub umowa leasingu operacyjnego) będą stanowiły koszty uzyskania przychodów ?
Prawo do odliczenia w całości podatku naliczonego od zakupionego motocykla przeznaczonego wyłącznie na wynajem lub dzierżawę.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od nabywanych motocykli.
w zakresie możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej przez Wnioskodawcę pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków związanych z eksploatacją wskazanego we wniosku motocykla.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego od zakupu motocykla oraz od zakupu paliwa służącego do jego napędu.
prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego przy nabyciu motocykla oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu paliwa do jego napędu
Czy wydatki na zakup wyposażenia dla motocyklisty (odzieży ochronnej, kasku) związane z wykonywaniem działalności gospodarczej można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Czy prawidłowa będzie jednorazowa amortyzacja tego środka trwałego? (na podstawie art. 22 ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych)
Czy wydatki na zakup wyposażenia dla motocyklisty (rękawic, odzieży specjalnej, ochronnej) związane z wykonywaniem działalności gospodarczej można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
jeżeli w istocie wskazany we wniosku motocykl prawidłowo został zaliczony do rodzaju 740 Motocykle, przyczepy i wózki motocyklowe, który to rodzaj umiejscowiony został w grupie 7 Środki transportu - Klasyfikacji Środków Trwałych, stanowiącej załącznik do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 1999 r. w sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych (KŚT), (Dz. U. Nr 112, poz. 1317), to Wnioskodawca
Nie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej wydatków związanych z zakupem odzieży do jazdy motocyklem oraz kasku, gdyż nie mają one bezpośredniego związku z prowadzoną przez Wnioskodawcę działalnością gospodarczą, a ich poniesienie nie ma wpływu na wielkość osiąganego przychodu.
Wnioskodawca, jako mały podatnik będzie mógł dokonać jednorazowej amortyzacji wskazanego we wniosku motocykla, o ile spełnia wszystkie ustawowe kryteria w tym zakresie. Odpisu tego należy dokonać w roku podatkowym, w którym motocykl ten zostanie wprowadzony do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Przy czym łączna wysokość dokonanych odpisów w 2012r. nie może przekroczyć
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków poniesionych na zakup kasku i odzieży ochronnej niezbędnej do poruszania się na motocyklu.
Czy nabyty motocykl, kwalifikowany jako środek trwały podatnika, może zostać poddany jednorazowej amortyzacji w oparciu o treść art. 22k ust. 7 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?