Interpretacja indywidualna z dnia 11 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4015.225.2021.2.JKU
Skutki podatkowe cesji praw do książeczki mieszkaniowej.
Skutki podatkowe cesji praw do książeczki mieszkaniowej.
Skutki podatkowe wycofania środków zgromadzonych w kasie mieszkaniowej
Czy w momencie uzyskania spadku (po mamie) w postaci 1/2 prawa do własnościowego spółdzielczego lokalu mieszkalnego, środki zgromadzone na rachunku kasy mieszkaniowej Wnioskodawca może przeznaczyć na spłatę drugiego spadkobiercy (brata) z zachowaniem ulgi na oszczędzanie?
Czy zgromadzone na rachunku oszczędnościowo-kredytowym w Kasie Mieszkaniowej oszczędności Wnioskodawczyni może przekazać córce w drodze cesji nie tracąc przy tym ulgi podatkowej związanej z oszczędzaniem?
Kasa mieszkaniowa wydatkowanie środków na remont.
Skutki podatkowe jakie powstaną w stosunku do Wnioskodawcy w związku z przeniesieniem na rzecz syna uprawnień do rachunku oszczędnościowo-kredytowego w banku prowadzącym kasę mieszkaniową.
Czy otrzymana przez Wnioskodawcę cesja oszczędności ma być przedmiotem zgłoszenia do Urzędu Skarbowego na druku SD-Z2?
Ulga z tytułu oszczędzania w kasie mieszkaniowej cesja rachunku i niewydatkowanie na cele mieszkalne.
Czy wnioskodawca jest zobowiązany złożyć korekty zeznań PIT-37 za lata 2002 r. do 2004 r. i zwrócić odzyskany z tego tytułu podatek?
Czy Wnioskodawczyni może spłacić pozostałe odsetki od kredytu zaciągniętego przez Spółdzielnię Mieszkaniową i przekształcić swoje mieszkanie typu lokatorskiego na mieszkanie własnościowe, korzystając z pieniędzy zgromadzonych na rachunku osobistym w Kasie Mieszkaniowej, nie tracąc przy tym prawa do ulgi podatkowej?
Czy Wnioskodawczyni prawidłowo postąpiła, korzystając z odliczeń do 2007 r. w ramach ulgi podatkowej?
Czy Wnioskodawczyni nie zostanie cofnięta ulga w podatku dochodowym od osób fizycznych z lat 2000-2003 (oraz mężowi) jeśli przyjmie od rodziców prawo do przekazanego Jej rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego?
Czy umowa darowizny lokalu zakupionego przez córkę wnioskodawczyni w ramach realizacji celów mieszkaniowych nie spowoduje utraty ulgi z tytułu dokonanych odliczeń w latach ubiegłych przez wnioskodawczynię?
Czy w sytuacji gdy działka użytkowana jest jako pastwisko a znajduje się w obszarze miasta i w planie przestrzennym przeznaczona jest pod zabudowę jednorodzinną, wnioskodawca może skorzystać z ulgi podatkowej?
Czy Wnioskodawczyni wraz z mężem nie straci ulgi w podatku dochodowym z lat 2000 - 2003, jeśli dokona cesji praw do rachunku oszczędnościowo kredytowego na rzecz córki?
Czy Wnioskodawca wraz z żoną nie straci ulgi w podatku dochodowym z lat 2000 - 2003, jeśli dokona cesji praw do rachunku oszczędnościowo kredytowego na rzecz córki?
Czy nabycie działki budowlanej i obciążenie jej kredytem hipotecznym po zakończeniu oszczędzania w kasie mieszkaniowej i po złożeniu "Dyspozycji wycofania oszczędności po zakończeniu okresu oszczędzana" spełnia cel zgodny z ustawą o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego, czyli nabycie działki budowlanej pod budowę domu jednorodzinnego, w którym ma być położony lokal mieszkaniowy
Czy przeznaczając wycofane oszczędności na dowolny cel Wnioskodawczyni będzie zobowiązana do zwrotu odliczeń oraz odsetek przypisanych tym odliczeniom?
Czy środki z Kasy Mieszkaniowej wnioskodawczyni może przeznaczyć na spłatę kredytu zaciągniętego przez jej męża (do którego ona przystąpi) na budowę domu, którego wnioskodawczyni w drodze darowizny stanie się współwłaścicielką?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi z tytułu systematycznego gromadzenia oszczędności w kasie mieszkaniowej.
Czy środki z Kasy Mieszkaniowej wnioskodawczyni może przeznaczyć na spłatę kredytu zaciągniętego przez jej męża na budowę domu, którego wnioskodawczyni w drodze darowizny stanie się współwłaścicielką?
wydatkowanie zgromadzonych w kasie mieszkaniowej oszczędności na budowę domu letniskowego
Reasumując, odpisy dokonywane przez Wnioskodawcę z tytułu zawartej umowy z bankiem prowadzącym kasę mieszkaniową o systematycznym gromadzeniu oszczędności, począwszy od grudnia 2006 r. są nienależne. Wnioskodawca powinien zwrócić odliczone z tego tytułu kwoty wraz z należnymi odsetkami, naliczonymi od dnia zwrotu nadpłaty.Jednocześnie należy zauważyć, iż organ podatkowy nie był zobowiązany do przesłania
Czy w przypadku niezrealizowania celu systematycznego oszczędzania po otrzymaniu w drodze cesji uprawnień do rachunku oszczędnościowo-kredytowego w kasie mieszkaniowej, tj. po wypłacie zgromadzonych oszczędności i przeznaczenia ich na cel inny niż mieszkaniowy wystąpią skutki podatkowe?