Interpretacja indywidualna z dnia 5 lipca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.197.2023.1.RM
Prawo do odliczenia podatku VAT z tytułu przemieszczeń towarów własnych z Polski do innych krajów członkowskich UE.
Prawo do odliczenia podatku VAT z tytułu przemieszczeń towarów własnych z Polski do innych krajów członkowskich UE.
Zastosowanie indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla lokalu wykorzystywanego w działalności gospodarczej, według zasad określonych w art. 22j ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. według stawki nie wyższej niż 10%.
Możliwość zastosowania 9% stawki podatku w roku podatkowym rozpoczynającym się 1 października 2021 r. i latach kolejnych. Brak obowiązku wpłaty podatku od przychodów z budynków, gdy kwota zaliczki z art. 25 CIT jest większa od tego podatku.
Prace badawczo-rozwojowe, ewidencja, IP Box, oprogramowanie, program komputerowy, stawka preferencyjna podatku
Czy wymienione we wniosku bony pieniężne NBP (ich wartość nominalna) oraz transakcje kupna - wykupu dokonywane w trakcie roku obrotowego, Bank powinien brać pod uwagę przy ustalaniu limitu decydującego o statusie „małego podatnika". - Czy Bank przy ustalaniu wartości przychodów ze sprzedaży w kontekście „małego podatnika" powinien brać pod uwagę przychody z tytułu rozwiązywania rezerw i aktualizacji
stawka podatku dla usług montażu wraz z dostawą urządzeń klimatyzacyjnych
stawka podatku VAT dla kompleksowej usługi montażu drzwi w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym
stawka podatku VAT dla kompleksowej usługi montażu schodów drewnianych w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym
stawka podatku VAT dla usług budowlanych świadczonych w budynku mieszkalno-usługowym
Jaką stawkę amortyzacyjną dla celów podatkowych Spółka może przyjąć dla tej nieruchomości po przekazaniu Jej ze środków trwałych w budowie na środki trwałe Spółki (po zakończeniu prac modernizacyjnych jako kompletny, zdatny do użytku w momencie przyjęcia do eksploatacji środek trwały, przeznaczony na własne potrzeby jednostki)?
Jaką stawkę amortyzacyjną dla celów podatkowych Spółka może przyjąć dla tej nieruchomości, po przekazaniu jej ze środków trwałych w budowie na środki trwałe Spółki (po zakończeniu prac modernizacyjnych jako kompletny, zdatny do użytku w momencie przyjęcia do eksploatacji środek trwały, przeznaczony na własne potrzeby jednostki)?
stawka podatku VAT dla całości robót remontowo-budowlanych, mających charakter ogólny, niedający się przyporządkować do konkretnych lokali, wykonywanych w budynku mieszkalnym, w którym znajdują się również lokale użytkowe.
Jaką stawkę podatku od towarów i usług powinien zastosować wykonawca prac budowlano-montażowych (wykonanie domu z drewna oraz jego montaż na działce będącej moją własnością)?
Czy zastosowana stawka podatku VAT w wysokości 7% dotycząca wykonania szybu windowego w kamienicy jest stawką prawidłową?
Czy Wnioskodawca może zastosować 7% stawkę podatku od towarów i usług w 2007 r. i latach następnych do sprzedaży: 1. całego budynku mieszkalnego wraz z garażem, z którym jest połączony wspólna ścianą?2. całego budynku mieszkalnego wraz z garażem, który stoi obok budynku na tej samej działce i jest objęty tą samą umową sprzedaży?
Czy przedstawiony sposób opodatkowania jest prawidłowy, w zakresie zastosowania proporcji oraz wysokości stawek podatku od towarów i usług?
Czy w związku z brzmieniem art. 41 ust. 2 i ust. 12 12c ustawy o podatku od towarów i usług oraz § 5 ust. 1a pkt 1-2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług, Spółka powinna zastosować do całości robót stawkę podatku 7%, czy też winna do robót związanych z lokalami mieszkalnymi stosować stawkę 7%, a do robót
Czy roboty budowlano-montażowe, remonty i roboty konserwacyjne ww. budynków winny zostać opodatkowane stawką podatku 7%?Czy roboty budowlano-montażowe, remonty i roboty konserwacyjne infrastruktury towarzyszącej ww. budynkom winny zostać opodatkowane stawką podatku 22%?
Czy w przypadku świadczenia szeroko rozumianych usług budowlano-montażowych w zakresie kompleksowego wykonania hali basenowej wraz z dostawą niezbędnych urządzeń do prawidłowego funkcjonowania basenu zastosowanie znajdzie stawka podatku od towarów i usług w wysokości 7%?
Czy można stosować stawkę podatku VAT w wysokości 7% w budownictwie mieszkaniowym w przypadku montowania:
Czy można stosować stawkę podatku VAT w wysokości 7% w budownictwie mieszkaniowym w przypadku montowania:
Czy modernizacja oczyszczalni w oparciu o art. 146 ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług może być obciążana przez wykonawcę robót stawką podatku 7 % od części dotyczącej odbiorców indywidualnych i stawką 22 % od części obsługującej pozostałych odbiorców?
Prawidłowość zastosowania preferencyjnej stawki podatku od towarów i usług w wysokości 7% do robót budowlano montażowych dotyczących tej części oczyszczalni, w jakiej oczyszcza ona ścieki komunalne.