Interpretacja indywidualna z dnia 21.09.2011, sygn. IBPP4/443-1307/11/KG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-1307/11/KG
Gmina nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z organizacją imprezy.
Gmina nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z organizacją imprezy.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem usług reklamowych związanych z organizacją imprezy organizowanej w ramach zadań własnych gminy na podstawie zawieranych umów cywilnoprawnych.
Czy tzw. współorganizacja imprez podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w wysokości 7%, czy jest zwolniona od podatku?
Czy odpłatność pracownika powinna być zafakturowana fakturą wewnętrzną, w której podatek należny liczony będzie od kwoty brutto tejże odpłatności?
Czy prezentowanie spektakli baletowych i pokazów tanecznych (biletowanych) w siedzibie podatnika oraz na terenie kraju (PKWiU 92.31.21-00.00) podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług wg stawki 7% ?
Pytanie dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług działalności polegającej m.in. na organizowaniu imprez teatralnych i estradowych w Domach Kultury i szkołach wraz ze sprzedażą biletów.
Zapytanie podatnika dotyczy określenia właściwej stawki podatku VAT na organizację koncertu zespołu muzycznego bez biletów wstępu. Podatnik podaje, iż w Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług usługa ta sklasyfikowana jest w grupowaniu 92.32.10 - usługi związane z funkcjonowaniem obiektów kulturalnych.
Czy ze zwolnienia od podatku, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, mogą korzystać bilety na imprezy kulturalne i karnety na basen, gdy część kosztów ponosi pracownik, a część zakład pracy finansuje ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych ?