Projekty
opodatkowanie podatkiem od gier przychodu uzyskanego z tytułu organizacji loterii audioteksowej, opodatkowania podatkiem od gier hazardowych przychodu uzyskanego z tytułu produkcji audycji oraz przenoszonych praw do niej, opodatkowania podatkiem od towarów i usług działalności w zakresie organizacji loterii audioteksowej, opodatkowania podatkiem od towarów i usług produkcji audycji oraz przenoszenia
30 września br. Ministerstwo Finansów poinformowało o najnowszych niekorzystnych dla branży hazardowej rozstrzygnięciach sądów administracyjnych. Sądy administracyjne w najnowszych wyrokach kontynuują dotychczasową linię orzeczniczą i odrzucają skargi przedsiębiorców na stosowanie ustawy o grach hazardowych. Przedsiębiorcy działający w tej branży nadal więc nie mogą liczyć na kontynuację działalności
Wnioskodawca świadczy usługi pośrednictwa w zakresie zawierania zakładów wzajemnych (zgodnie z terminologią ustawową - usługi o podobnym charakterze). Zatem podstawę opodatkowania stanowią kwoty uiszczone przez nabywców (wpłacone stawki przy zawieraniu zakładów) pomniejszone o kwoty pobranego podatku od gier oraz kwoty wypłaconych wygranych: w przypadku zakładów bukmacherskich o kwoty faktycznie wypłaconych
Czy od stycznia 2009 r. podstawą opodatkowania podatkiem VAT w przypadku gier cylindrycznych, grach w kości i grach w karty, z wyjątkiem gry na automatach będzie kwota stanowiąca różnicę pomiędzy sumą wpłat gotówkowych z tytułu wymiany żetonów w kasie i na stole gry a sumą wypłaconych z kasy kwot za zwrócone żetony oraz należnym podatkiem od gier?
Czy od stycznia 2009 r. podstawą opodatkowania podatkiem VAT w przypadku gier na automatach będzie kwota stanowiąca różnicę między kwotą uzyskaną z wymiany żetonów do gry lub wpłaconą do kasy salonu i zakredytowaną w pamięci automatu lub wpłaconą do automatu a sumą wygranych uzyskanych przez uczestników gier oraz należnym podatkiem od gier?
Czy Spółka prawidłowo postąpi nie ujmując w ewidencji podstaw opodatkowania fikcyjnych zdarzeń i nie odprowadzi od tego podatku od gier?
Czy Spółka powinna rozpoznać przychód w automacie w wyższej kwocie i odprowadzić podatek od gier pomimo, iż nie było wpłaty środków pieniężnych, czy w kwocie rzeczywiście uzyskanej?
Wnioskodawca świadczy usługi pośrednictwa w zakresie udostępniania graczom automatów o niskich wygranych (zgodnie z terminologią ustawową -usługi o podobnym charakterze). Zatem podstawę opodatkowania stanowi różnica między wpłatami, a wypłatami z urządzenia (automatu o niskich wygranych), stanowiąca postać innego wynagrodzenia za wykonanie usługi pomniejszona o należny zryczałtowany podatek od gier
Czy zgodnie z obowiązującym prawem istnieje możliwość, aby na podstawie raz złożonego pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji POG dany pracownik lub inna osoba upoważniona (np. adwokat lub osoba uprawniona do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych), mogła podpisywać deklaracje POG co miesiąc, bez konieczności każdorazowego dołączania nowego pełnomocnictwa do każdej deklaracji?
w zakresie właściwości miejscowej organów podatkowych w podatku od gier na automatach o niskich wygranych oraz obowiązku podatkowego.
w zakresie wyliczenia obrotu z tytułu gier na automatach o niskich wygranych