Interpretacja indywidualna z dnia 9 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.515.2024.2.AA
Możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej.
Możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej.
Uznanie za wartość początkową Nieruchomości 2 wartości Wierzytelności w części odpowiadającej wartości netto Nieruchomości 2 widniejącej na fakturze dokumentującej dostawę Nieruchomości 2, uznanie wartości netto Nieruchomości 2 jako wynagrodzenie za usługę stanowiącą koszt pośredni, zaliczany do kosztów uzyskania przychodów w momencie ujęcia go w księgach rachunkowych oraz ustalenie wartości początkowej
Określenie przychodów i kosztów dla transakcji zamiany nieruchomości, skutków podatkowych konwersji wierzytelności na udziały oraz możliwości amortyzacji budynków otrzymanych w wyniku zamiany nieruchomości.
Prawo do naliczania odpisów amortyzacyjnych od wartości budynku posadowionego na nieruchomości gruntowej i zaliczania ich do podatkowych kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość zaliczenia w koszty uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych nabytych lokali.
Wnioskodawca będzie uprawniony do amortyzowania Obiektu dla celów podatkowych i zaliczania odpisów amortyzacyjnych do kosztów uzyskania przychodów
Amortyzacja lokalu niemieszkalnego.
Skutki podatkowe wprowadzenie darowanej nieruchomości do ewidencji środków trwałych oraz wykorzystania jej jako wkłady niepieniężnego do spółki będącej podatnikiem CIT.
Zastosowanie indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla lokalu wykorzystywanego w działalności gospodarczej, według zasad określonych w art. 22j ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. według stawki nie wyższej niż 10%.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie amortyzacji budynków niemieszkalnych (pensjonatów).
Odpisy amortyzacyjne od nieruchomości mieszkalnych - koszty uzyskania przychodów.
Amortyzacja lokali mieszkalnych i niemieszkalnych.
Amortyzacja lokali mieszkalnych i niemieszkalnych.
Kwestia zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od nieruchomości stanowiącej współwłasność Wnioskodawczyni nabytej przez nią w drodze darowizny.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconego Wynagrodzenia za Sukces.
Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia zapłaconego Wynagrodzenia za Sukces do kosztów uzyskania przychodu? (pytanie oznaczone we wniosku numerem 2)
Prawo do zaliczenia zapłaconego wynagrodzenia za sukces do kosztów uzyskania przychodów
Możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla ulepszonych lokali mieszkalnych.
1. Czy od przychodu ze sprzedaży ww. budynku należy zapłacić 19% podatek dochodowy? 2. Jeżeli tak, to czy wartość nienaliczonej amortyzacji od wartości tego budynku będzie stanowić koszt uzyskania przychodu?
Czy w przypadku sprzedaży ww. nieruchomości (budynków elewatora i gruntów) w formie aktu notarialnego przez współwłaścicieli (wymienione wyżej cztery osoby fizyczne) powstanie obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych i ewentualnie w jakim zakresie?
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy przy sprzedaży budynku użytkowego będzie płacił podatek dochodowy.
Czy Spóldzielnia Mieszkaniowo - Administracyjna powinna zapłacić podatek należny VAT od otrzymanej bezzwrotnej pomocy finansowej oraz czy może odliczyć podatek naliczony od faktury, otrzymanej od kontrahenta dot. modernizacji kotłowni?
Czy po wprowadzeniu do ewidencji środków trwałych nieruchomości (lokalu niemieszkalnego) wniesionego do spółki aportem istnieje możliwość zastosowania obniżonej stawki amortyzacyjnej do 1%?