Interpretacja indywidualna z dnia 21 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.302.2024.3.JK2
Skutki podatkowe wniesienia /przekazania darowizną akcji na rzecz fundacji rodzinnej.
Skutki podatkowe wniesienia /przekazania darowizną akcji na rzecz fundacji rodzinnej.
Prawidłowe jest Państwa stanowisko zgodnie z którym wniesienie do Fundacji rodzinnej przez fundatora Akcji na fundusz założycielski Fundacji lub w formie darowizny na jej pozostały majątek będzie zwolnione z podatku CIT na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o updop po stronie Fundacji, a tym samym Fundacja nie będzie zobowiązana rozpoznać przychodu podatkowego dla celów podatku dochodowego od osób
Ustalenie podstawy opodatkowania VAT dla aportu Mienia wniesionego przez wspólnika do Spółki oraz prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktury otrzymanej od wspólnika wnoszącego aport.
Możliwość zwolnienia od akcyzy samochodu osobowego, przywiezionego z (…) jako mienie przesiedleńcze.
Zwolnienie od akcyzy samochodu osobowego przywożonego z Niemiec jako mienie przesiedleńcze
Czy dochody (przychody), jakie uzyskuje obecna Agencja i poprzednia Agencja oraz M., z tytułu zagospodarowania powierzonego jej mienia Skarbu Państwa, w okresie po 01.01.2012 r., gdy zostały przekształcone w agencje wykonawcze, generują dochód w rozumieniu art. 7 ust 1 "PDOP" i tym samym są zobligowane do obliczania i wpłaty do budżetu państwa podatku dochodowego od osób prawnych?
Spółka prosi o zajęcie stanowiska odnośnie prawidłowego sposobu ustalania wartości początkowej składników majątkowych wchodzących w skład aportu wniesionego przez Powiat do Spółki.
Jak ustalić wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, otrzymanych w formie aportu w ramach przedsiębiorstwa. stanowiącą podstawę naliczenia amortyzacji dla celów obliczenia dochodu do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy amortyzacja liczona od środków trwałych jest kosztem uzyskania przychodu w spółce, skoro zakładowi przekazano je nieodpłatnie już po podpisaniu aktu założycielskiego spółki, ale przed rejestracją spółki w KRS i nie są zapisane w załączniku do aktu notarialnego (nie pokrywają kapitału zakładowego spółki).
Czy odpisy amortyzacyjne od składników mienia wniesionych aportem do spółki z o.o. na pokrycie kapitału zakładowego w wyniku przekształcenia zakładu budżetowego w spółkę z o.o. można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów dla celów podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć odpisy amortyzacyjne od środków trwałych wskazanych w załączniku nr 1 do umowy Spółki?Czy do kosztów uzyskania przychodów można będzie zaliczyć odpisy amortyzacyjne od środków trwałych przekazanych przez zakład budżetowy do Gminy, które w przyszłości (po zakończeniu umowy dzierżawy) zostaną wniesione aportem do Spółki?
Czy w przypadku wniesienia aportem środków trwałych i materiałów przez Gminę do spółki prawa handlowego powstałej ze zlikwidowanego zakładu budżetowego powstaje obowiązek korekty podatku naliczonego?
1.Czy amortyzacja mienia nabytego przez Agencję Mienia Wojskowego na podstawie art. 8 ust. 1 i ust. 1a ustawy o Agencji Mienia Wojskowego (mienie stanowiące własność Agencji Mienia Wojskowego) stanowi amortyzację podatkową na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?2.Czy amortyzacja mienia przekazanego Agencji Mienia Wojskowego, o jakim mowa w art. 6 ustawy o Agencji Mienia Wojskowego